Dalos asszonyok a döntőben
A Pentelei Kéknefelejcs Énekkar bejutott a szegedi országos döntőbe a Népek Tánca- Népek Zenéje című vetélkedőn.
A nagyatádi országos középdöntőt november 11-én rendezték meg. A dunaújvárosi énekkar sikeresen szerepelt ezen a megmérettetésen, mivel a zsűri döntése alapján az első három közé került, azaz eredményével jogosult lett az országos döntőn való indulásra. Köszönet mondanak a Páhalmai Agrospeciál Kft. vezetőjének, Farkas Zsoltnak, aki térítésmentesen biztosította számukra a buszt az utazáshoz. A nagyatádi fellépések végső eredményét a verseny után egy héttel hozták nyilvánosságra, melynek értelmében országos döntőbe jutott a Kéknefelejcs. Az együttes nagy lelkesedéssel készül az országos megmérettetésre, de ahogy ők fogalmaztak, már ez is nagy megtiszteltetés a számukra, hiszen fennállásuk legjobb eredményét érték el.Az elmúlt hétvégén még felléptek a Pentelei Kolbásztöltő Fesztiválon
Az országos középdöntőn sikeresen szerepelt csapat:
Első sor balról: Tóth Lajosné,Szabó Teréz, Hajdú Károlyné, Sebestyén Veronika, Farkas Lajosné,
Hátsó sorban állók:Bartha Miklósné, Bölcsföldi Ferenc, Szabó Tamás (elnök), Kőhegyi Ottóné.
A képről hiányzik az énekkar szakmai vezetője, Kajtár Istvánné.
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: a csomagolás kihívása a papíriparban
2025. aug. 21.
Remek bemutató várja a vendégeket a Magyar Papírmúzeumban, derül ki a DSTV összeállításából. Az érdeklődők a csomagolástechnika történetével, illetve papíripari vonatkozásaival is ismerkedhetnek a Papírgyári úti intézmény kiállítóterében. Hangkép.
DSTV: már a KönyvTérre készülnek
2025. aug. 19.
Egy előhang már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása és az esemény plakátja arról, hogy már javában tartanak az idei KönyvTér előkészületei: a József Attila Könyvtár immár hetedik kavalkádjának a Városháza tér biztosít helyszínt szeptember 6-án. Hangkép.
DSTV: Hirosima túlélő fái
2025. aug. 16.
A koncert híréről már beszámoltunk, most itt a DSTV összegzése a különleges bemutatóról. A városunkból elszármazott kortárs zeneszerző, Nagy Ákos Hirosima fái című darabját a tokiói Liszt Intézetben mutatták be az atomtámadás 80. évfordulójának emléke előtt tisztelgő hangversenyen. Hangkép.
A művészet összekovácsolja az embereket
2025. aug. 14.
A SKICC Művészeti Egyesületnek rendkívül szép múltja van – hosszú évek óta egyengeti a csoporthoz kapcsolódó alkotók útját. A közösség idén immár 18. alkalommal rendezte meg alkotótáborát – az összetartás most sem ismert országhatárt: Erdélyből is érkeztek művészek.
Újra lesz KönyvTér – idén már hetedszerre
2025. aug. 09.
Bár még van idő az eseményig, érdemes előre beírni a naptárba a kultúra összes barátjának: újra a Városháza tér ad otthont a József Attila Könyvtár nyárbúcsúztató seregszemléjének. A KönyvTér című forgatagba szeptember 6-án várják az érdeklődőket!
DSTV: hajkarika a hónap műtárgya
2025. aug. 09.
Apró, de annál becsesebb kincsek bemutatásával folytatódott az Intercisa Múzeum sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. A hónap műtárgya ezúttal az úgynevezett S-végű hajkarika lett – a leletanyag jellemzőiről Hodik Mónika történész-muzeológus beszélt. Hangkép.
DSTV: a forint a papírmúzeumban
2025. aug. 08.
A forint születésnapjáról esett már szó korábban is a DSTV összeállításában, ezúttal egy különleges kollekció került a fókuszba: Pelbárt Jenővel, a Magyar Papírmúzeum igazgatójával az intézményi gyűjtemény kapcsán foglalkoztak a pénznem alakulásával. Hangkép.