A bátor: süteménnyel támadt a pultosra

Brousil Csaba - 2015. január 28. 13:55

Vádemelést javasolnak az adonyi rendőrök egy 33 éves férfival szemben, akinek agresszív viselkedése keltett megbotránkozást egy szórakozóhelyen.

Az Adonyi Rendőrőrs garázdaság vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást Sz. Gergellyel szemben.

Az alkalmazottak egy beloianniszi szórakozóhelyről kértek rendőri segítséget 2014. november 9-én éjszaka, ahol egy helyi férfi egy egész tálca süteményt hajított a pultba, ráadásként pedig poharakat tört össze.  Sz. Gergelyt jogsértő cselekménye miatt az egyenruhások gyanúsítottként hallgatták ki. A vehemens férfi a nyomozás adatai alapján a vendéglátóegység pultosával szemben támadt nézeteltérését kívánta rendezni.

Az Adonyi Rendőrőrs befejezte az ügyben folytatott nyomozást és az eljárás során keletkezett iratokat vádemelési javaslattal küldte meg az illetékes ügyészségnek.

A rovat további hírei: Sziréna

Elrendelték az idős asszonyt kirabló férfi letartóztatását

Elrendelték az idős asszonyt kirabló férfi letartóztatását

2025. szep. 06.

A gyanúsított egy dunaújvárosi buszmegállóban támadt a 87 éves áldozatra. Bár az asszony ellenállt, a férfi végül elvitte a táskáját – 3000 forintot zsákmányolt, értesült a DO.

Iskolakezdés előtt: a gyerekek biztonsága közös felelősség!

Iskolakezdés előtt: a gyerekek biztonsága közös felelősség!

2025. aug. 30.

Néhány nap múlva becsöngetnek, hamarosan kezdődik az új tanév – a nagy napra készülve balesetmegelőzési tanácsokkal szolgál a vármegyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. A lényeg: fokozott figyelem szükséges az utakon!

Akcióban a "csomagos" csalók – ne dőljön be!

Akcióban a "csomagos" csalók – ne dőljön be!

2025. aug. 20.

Még rendőrök megtévesztésével is próbálkoztak a megtévesztő üzenet küldői, derül ki a vármegyei főkapitányság összegzéséből. A rendőrség tipptárral segíti a csalók elleni fellépést – vigyázzon mindenki, és ne szolgáltasson adatokat!

Letartóztatás vár a bántalmazóra

Letartóztatás vár a bántalmazóra

2025. aug. 15.

Csoportosan elkövetett garázdaság bűntett miatt indítványozta a Fejér Vármegyei Főügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki két társával bántalmazott egy férfit a dunaújvárosi uszoda előtt még július közepén. Csodák csodájára a sértett könnyű sérülésekkel megúszta, értesült a DO.

Meteo extra: már él a harmadfokú hőségriasztás!

Meteo extra: már él a harmadfokú hőségriasztás!

2025. aug. 13.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet legfrissebb előrejelzése alapján rendelte el a legmagasabb figyelmeztetési szintű riasztást. A rendelkezés vasárnap éjfélig él, és az ország teljes területére érvényes!

Életeket mentett a szénmonoxid-érzékelő

Életeket mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. aug. 11.

Dunaújvárosi társasházi lakásokban is érdemes volt felszerelni a berendezést: a szénmonoxid-érzékelő hangos sípolása figyelmeztette a lakókat a "néma gyilkos", vagyis a színtelen, szagtalan, íztelen – érzékszerveinkkel felismerhetetlen – mérgező gáz veszélyére.

Országos tűzgyújtási tilalom – már mától!

Országos tűzgyújtási tilalom – már mától!

2025. aug. 10.

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe – az intézkedést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével rendelte el, már mától érvényes!