Dunaújváros Hetilap

Fákat csavart ki a szél, autók csúsztak árokba megyénkben

Brousil Csaba - 2015. január 25. 17:34

Többségében árokba csúszott személygépkocsikhoz és kidőlt fák miatt kérték a katasztrófavédelem segítségét január 25-én, vasárnap késő délutánig.

Egy székesfehérvári társasház homlokzatán reklámmolinót bontott meg a viharos erejű szél. Több helyszínen az önkéntes tűzoltó egyesületek bevonásával sikerült felszámolni a káresetet. Személyi sérülés egyik esetnél sem történt.

Kora hajnalban Mór és Balinka között fa dőlt az útra, amelyet a móri önkormányzati tűzoltók motoros láncfűrésszel daraboltak fel, majd lerakodták az útról. Öt óra után nem sokkal Móron, a 81-es főút felhajtójánál egy autóbusz a havas emelkedőn az útpadkára csúszott. A móri önkormányzati tűzoltók a gépjárműfecskendőre kötött drótkötéllel húzták vissza a járművet az útra.

Hét óra után Mór és Balinka között szintén az útra dőlt egy tíz méter magas fa, amelyet motoros láncfűrésszel a móri önkormányzati tűzoltók feldaraboltak, ezzel a forgalmi akadályt megszűntették. Reggel Sárbogárd és Mezőfalva között, a 6219-es úton egy utasok nélküli kisbusz árokba csúszott. A járművet a sárbogárdi hivatásos tűzoltók húzták ki az árokból. Velence és Pusztaszabolcs között egy sószóró tehergépkocsi lesodródott az árokba, amelyet a Pusztaszabolcsi Katasztrófavédelmi Őrs tűzoltói a Székesfehérvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokságról érkezett daru segítségével húztak vissza az útra. A műszaki mentésben a velencei önkéntes tűzoltó egyesület tagjai is részt vettek.

Délelőtt Székesfehérvár és Zámoly között két személygépkocsi szintén árokba csúszott. Az autókat a székesfehérvári hivatásos tűzoltók húzták vissza az útra. Fehérvárcsurgó és Kincsesbánya között személygépkocsik akadtak el a hóátfúvásos útszakaszon. A székesfehérvári hivatásos tűzoltók kiérkezése előtt a fehérvárcsurgói önkéntes tűzoltó egyesület gépjárműfecskendője kihúzta az autókat, a közútkezelő járműve pedig letolta az útról a vastag hóréteget.

Délben Székesfehérváron, a Széchenyi úton egy körülbelül ötven négyzetméteres molinót szakított le a szél egy társasház homlokzatáról, amely a gyalogos forgalmat és az épület ablakait veszélyeztette. A molinót a hivatásos tűzoltók létraszerrel közelítették meg a magasban és lebontották. Lovasberény és Nadap között egy körülbelül tizenöt méter magas fa dőlt az útra, amelyet a lovasberényi önkéntes tűzoltó egyesület tagjai a hivatásos egységek kiérkezése előtt feldaraboltak, és ezzel a forgalmi akadályt megszüntették.

Délután a székesfehérvár-börgöndpusztai bekötőúton csúszott árokba egy személygépkocsi. Az autót a székesfehérvári hivatásos tűzoltók emelték ki az árokból. Kérjük, hogy a téli időjárással kapcsolatban kísérje figyelemmel a katasztrófavédelem közleményeit: az okostelefonnal, táblagéppel rendelkezőknek javasoljuk, hogy telepítsék a katasztrófavédelem „VÉSZ” alkalmazását (http://vesz.katasztrofavedelem.hu) és figyeljék a katasztrófavédelem Facebook oldalán, illetve honlapján közzétett információkat is. Az időjárási előrejelzéseket nyomon követheti az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján a http://met.hu/ címen. Az aktuális útviszonyokról a Magyar Közút információs portálján, a http://utinform.hu/-n.

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

2025. feb. 16.

Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

2025. feb. 14.

A magyar ingatlanpiac dinamikus változása tovább folytatódik az új év beköszöntével is. A piacot jelenleg ellentétes hatások érik – és ez rányomja a bélyegét a városi ingatlanpiacra is, derül ki a Creditline értékelése alapján készült összegzésből. Elemzés.

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

2025. feb. 14.

Dunaújváros önkormányzata nyilvános pályázatot ír ki a kizárólagos tulajdonában álló alábbi ingatlan értékesítésére. Figyelem, közeleg a határidő! 

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

2025. feb. 13.

Huszonkilenc napirend várt a képviselőkre a  csütörtöki közgyűlésen. A legfontosabb téma Dunaújváros 2025. évi költségvetési tervezete volt, amelynek tárgyalása nagyobb képviselői érdeklődést váltott ki, végül többséggel megszavazta, és így el is fogadta a testület a költségvetési rendeletet.

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

2025. feb. 13.

Sportlegendákat díjazott az önkormányzat: a dunaújvárosi jégkorong fontos személyisége, Győri Tamás Dunaújváros Sportjáért posztumusz elismerésben, míg Bene Vera, a helyi az úszósport meghatározó alakja Dunaújváros Sportjáért díjban részesült. A szféra legrangosabb önkormányzati elismeréseit Pintér Tamás polgármester adta át a csütörtöki közgyűlésen. 

Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében

Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében

2025. feb. 11.

Tóth Kálmán a 9-es választási körzet önkormányzati képviselője. Ő az, akinek a nevéhez különleges, vagy inkább nem hétköznapi számadatok is köthetők. Tóth Kálmán kis megszakítással 2002 óta, közel 25 éve önkormányzati képviselő, kereken 50 évet dolgozott a Dunai Vasműben. Talán kevesebben tudják róla, hogy Dunaújváros rekorder önkéntes véradója, már 156 alkalommal vállalta a „csapolást”.

Felújított padokkal a pihenni vágyókért

Felújított padokkal a pihenni vágyókért

2025. feb. 11.

Az életközösségek szépítéséhez nem kell mindig hatalmas beruházás. A közterületeken lévő padok felújítását már tavaly megkezdték a szakemberek, idén pedig városszerte folytatják. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester tájékoztatott a gondozási munkálatokról.