Célozz és dobj! Darts verseny az MMK-ban

Ónodi Zoltán - 2015. február 6. 10:39

Szombaton kerül megrendezésre az első Forch Dunaújvárosi Open darts verseny, ahol több, mint hatvan versenyző áll a dobóvonal mögé.

Az "501 Double out" sokunknak ma még nem mond sokat, viszont szombaton a dartsosok tűhegyen táncolva számolják majd a pontjaikat. A játékot MDSZ (Magyar Darts Szövetség) szabályai szerint vezénylik. A csoportok körmérkőzések alapján esnek ki vagy jutnak tovább. A csoporteredmények eldöntésénél a figyelembe veendő szempontok sorrendje a következő – több pont, nyert és vesztett szettek különbsége és az egymás elleni eredmény.


A hatvan előjelentkezőt 10 csoportba osztottak el, egy csapatba négy amatőr és két igazolt versenyző került. Összesen 39 amatőr jelentkező és 16 igazolt darts-os veszi fel a kesztyűt s zombati derbin. A 14 év alattiak és a női versenyzők is külön csapatot alkotnak. A túlnyomó részben helyi és környékbeli jelentkezők sorát kecskeméti, dömsödi, kiskőrösi és budapesti játékosok színesítik. A küzdelem egyenes kieséssel 32 táblán fog zajlik majd  a Munkásművelődési Központ aulájában.

A díjazásról se feledkezzünk meg, hiszen az első helyezett, a legjobb amatőr és a legjobb női játékos egy-egy kupával térhet haza. A második és harmadik helyezett éremmel és oklevéllel gazdagszik, és em feledkeznek meg a legjobb 18 év alatti tűbajnokról és a legmagasabb kiszállóról sem, ők oklevélben részesülnek. 

A rovat további hírei: Sport

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

2025. aug. 21.

Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.

DSTV: hazai pályán szerepeltek

DSTV: hazai pályán szerepeltek

2025. aug. 21.

Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.

Jó kezdés a világbajnokságon

Jó kezdés a világbajnokságon

2025. aug. 21.

Két számban is továbbjutott a milánói kajak-kenu világbajnokság szerdai előfutamaiból a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Még jókor jött a balhorog?

Még jókor jött a balhorog?

2025. aug. 20.

Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

DSTV: Bimmer Parádé a szigeten

DSTV: Bimmer Parádé a szigeten

2025. aug. 19.

Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.