Jégkorong: életben maradni!
A MOL Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését játssza ma este a Dab.Docler jégkorong csapata, mely győzelmi kényszerben várja az Érsekújvár elleni összecsapást.
Négy mérkőzést követően 3-1-re vezet a MOL Liga elődöntőjében a Dab.Docler jégkorong csapata, mely ma este hat órától újra az Érsekújvár ellen húz szerelést a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. Acélbikáink számára viszonylag egyszerű a képlet: amennyiben döntőbe szeretnének jutni, úgy a párharc egyik összecsapásán sem veszíthetnek már. Ez finoman szólva sem ígérkezik könnyű feladatnak, hiszen az Érsekújvár ellen lejátszott tíz idei összecsapásból nyolcat a címvédő nyert, s csak két alkalommal örülhettek sikernek Azariék, ugyanakkor az is tény, hogy a legutóbbi három elveszített meccsen is csak apróságok döntöttek az Érsekújvár javára.
A címvédő abban mindenképpen jobb eddig, hogy sokkal hatékonyabban használja ki helyzeteit, mert hiába játszott az elmúlt meccsek nagyobbik résében veszélyesebben a DAB, a kapu előtt sokkal pontosabb, határozottabb teljesítményt nyújtott ellenfele, mely nem kis mértékben ennek köszönheti azt, hogy kétmeccses előnybe került a párharcban.
Ezt emelte ki Donald Maclean, az Acélbikák fiatal kanadai vezetőedzője is, aki továbbra is bízik a döntőbe jutásban, ám ehhez rendkívül elszánt játékot, meghatározó góllövői feljavulását is várja a ma este hat órakor kezdődő összecsapáson.
- Hihetetlen mennyiségű helyzetet dolgoztunk ki Érsekújváron, amikből nagyon kevés helyzetet tudtunk csak belőni - míg az ellenfél játékosai a kevés adódó lehetőségből is gólt szereztek - kezdte értékelését Donald MacLean, az Acélbikák vezetőedzője. Az utolsó mérkőzésen háromgólos hátrányból álltunk fel, a végén három-négy ütőben is benne volt a győztes gól, de belőni mégsem sikerült.
Sajnos az alapszakaszban meghatározó góllövőink és pontszerzőink egyelőre adósak a találatokkal - ez egy ennyire kiélezett és szoros sorozatban sorsdöntő lehet. Úgy gondolom, hogy négy játékos van az ellenfélnél, aki egyelőre feléjük billenti a mérleg nyelvét, közöttük is kiemelkedő teljesítményt nyújt Uram - rá kell majd fokozottan figyelnünk az itthoni mérkőzésen is. Nyilván nem vagyunk könnyű helyzetben, de nem egy példa volt a jégkorong történelmében, amikor innen fordítottak a csapatok. Úgy érzem, mindegyik alkalommal hihetetlenül apró részleteken múlott a győzelmünk, ha egy kicsit átpártol hozzánk a szerencse az ő oldalukról és sikerül a helyzetkihasználásunkon javítani, akkor győzni fogunk szerdán. A lényeg, hogy nem szabad megijedni, félni, kőkeményen bele kell állni a kihívásba és a tudásunk szerinti legjobbat kell nyújtani - ha ez sikerül, akkor Érsekújváron fogunk az egyenlítésért játszani.
A rovat további hírei: Sport
Szegeden zárja a bajnokságot a DKSE
2025. ápr. 25.
A Vidux-Szeged otthonában fejezi be az Extraliga 2024/2025-ös szezonjának csatározásait a DKSE felnőtt röplabda csapata ma este fél nyolctól.
DSTV: újra bokszolnak
2025. ápr. 24.
Településünk sportági kínálata egészen szerteágazó. Sulák Andrással beszélgettünk, aki betekintést nyújtott a boksz világába. Következő riportunkat nem csak a küzdősport szerelmeseinek ajánljuk. Hangkép.
Új edzők a DAB hokisainál
2025. ápr. 24.
Hetler Ádám és Németh Péter veszi át a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt csapatának irányítását a 2025/2026-os szezonban.
Élő sporttörténelem az Intercisa Múzeumban
2025. ápr. 23.
A város dicsőséges sportmúltjáról szervez új sorozatot az intézmény – az első előadáson a motorcsónak-versenyzés lesz a téma, mindenkit várnak a múzeumban csütörtökön délután.
DSTV: támogatás Livinek
2025. ápr. 23.
Remekül sikerült a Dóczi Zsuzsához köthető jótékonysági sportesemény. Az edző múlthéten adta át az 5. Kihívás napon összegyűlt támogatást Balog Livinek és családjának. Hangkép.
Nem hibázott a DFC
2025. ápr. 23.
A Soproni Egyetem elleni magabiztos győzelemmel tartotta meg második helyét a tabellán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II Nyugati Csoportjában.
Így lett szebb az ünnep
2025. ápr. 22.
Hetedszer vendégelte meg a Hajléktalan Ellátó Centrum Kandó Kálmány téri intézményének lakóit a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja húsvét alkalmából.