Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 15. Kolos, Georgina
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Szerelmesezős a KMI-ben!

Kultúra
Szirtes Edina Mókus
KMI
koncert
zene

facebook megosztás

Pálinkás István - 2015. feb. 14., 10:29

Szirtes Edina Mókus "Szerelmesezős" című előadását hallgathatják meg az érdeklődők a Kortárs Művészeti Intézetben ma este nyolc órától.

Több alkalommal járt már városunkban, sok alkalommal csodálhattuk kedvét, porcikáinkat átjáró hangját együtt a kiváló muzsikákkal – Szirtes Edina Mókus. A tizennégy éve a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán diplomát szerzett, egykori hegedű szakos őszinte és hittel teli módon vázolta egy város és egy hang önkéntelen, vagy direkt egymásra találás lényegét:

- Az egész eddigi munkásságunk arról szól, amiben végtelenül hiszek magam is: mindig megtalálja a helyét mindaz, amit porosnak hiszünk, ám valódi értékeket tartalmaznak és hivatottak átadni embereknek. Ezalatt azt értem, hogy porosnak, avíttnak, érdektelennek tűnik a mai hangos és üvöltő világban, ha valaki halkan, de igazi értékekről beszél, mondjuk a kanapék, a haverok meg a buli ellen. Állítólag nem izgalmas, de mégis milyen érdekes, hogy aztán ebben az üvöltéses, látványvilágban a halkak, igazak beszéde olyan erővel talál utat, ami valóban megdöbbentő. Mint az élet fintora, sugallják, hogy nem érdekes, nem számít… Mindig azt hallom, á, a közönségnek nincsen erre szüksége, mert… Én pedig folyamatosan azt tapasztalom, nemhogy erre van szüksége, hanem igenis a letisztult, valós értékekre, tiszta hangokra, tiszta gondolatokra nagyon nagy igény van.

Amit apáinktól, nagyapáinktól kaptunk örökségül – és ha igazán közel vagyunk hozzájuk, akkor szinte csak erre van igényük. Éppen ezért nagyon nagy felelőssége van annak a nagybetűs Hatalomnak… Mert szükségük van rá, és mert tündöklik. Nyilván, nincsen olyan ember, akihez ne mennénk oda, ha hagyódik, mert úgyis a szívéről és annak tartalmáról fog beszélni, a hitéről, azokról az örök értékekről, amik tényleg az életét adják. Én ebben hiszek, muszáj is, hiszen ha feladnám, még kevesebb lenne az ilyen emberek száma. Amikor benne vagyok, az emberekkel való találkozás, a közegben, akkor érződik, hogy él ott legbelül, és folyton megtalálják egymást, utat tör magának, nem lehet eltiporni.

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: "vakrandi" és könyvajándék csalogat

2026. feb. 13.

Két napon át is meglepetés akcióval készül a József Attila Könyvtár, derül ki a DSTV összeállításából. 13-án, pénteken – vagyis már ma! – becsomagolt kötetek várják az olvasókat a vakrandi-akció keretében, míg 14-én, Valentin napján könyvajándékozásra biztat az intézmény a szerelmes betűfalóknak szánt kezdeményezéssel. Hangkép.
 

Farsangoló kavalkád az Intercisa Múzeumban (galériával)

2026. feb. 10.

Több vendég jelmezbe bújva ült a kézműves foglalkozás munkaállomásai mögé, a hangulat végig remek volt, ahogy az az évkör ünnepi hagyományához illik – maszkos, játékos, az ismeretterjesztés terén is jeles farsangoló programot szervezett az Intercisa Múzeum még múlt pénteken.

Családi farsang, diafilm és pecsételőpont csalogat a gyermekkönyvtárba

2026. feb. 10.

Színes kínálattal várja a betűk ifjú barátait – és szüleiket is! – a József Attila Könyvtár gyermekkönyvtára: programból sem lesz hiány, de bővül a szolgáltatások köre is. Tételes kínálat itt!

DSTV: szólóban a hangzsonglőr

2026. feb. 08.

A zene örömforrás – annak, aki hallgatja, de annak is, aki komponálja, vallja a DSTV összeállításának főszereplője. Parádi Albert új projektje szó szerint egyedi hangzással bír, ami nem is csoda, hiszen egyedül alkotja meg az egész kompozíciót. Hangkép.

DSTV: kvíz a kultúráról az MMK-ban

2026. feb. 06.

Kulturális ismereteikről adhattak számot azok a csapatok, amelyek részt vettek az MMK kvízversenyén, eleveníti fel a DSTV összeállítása. Az intézmény a magyar kultúra napja alkalmából szervezett megméretést – zsúfolásig megtelt a színházterem a versenyzőkkel. Hangkép.

DSTV: római kori emlék lett a hónap műtárgya

2026. feb. 05.

Drámai pillanatot örökít meg az Intercisa Múzeum sorozatának januári darabja, idézi fel a DSTV összeállítása. A Rácdombon feltárt dombormű a II-III. századból származhat, a mészkő lenyomaton több mint kétezer éves mitológiai történet elemeit fedezték fel a kutatók. Hangkép.

ICA-D: tárlatvezetés és finisszázs csalogat

2026. feb. 04.

Két izgalmas kulturális kalandozással ér véget Martinkó Márk kiállítása a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D): most pénteken újabb tárlatvezetés, míg jövő szombaton zenei performansz és a művek egy részének felülírása csalogat.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szoros vereség Bicskén

  2. Újra jól kisütötte az ízorgia közössége! (galéria)

  3. Lakossági fórumon kérdezheti az MSZP elnökét

  4. Miskolcra látogat a DKSE

  5. DSTV: a country bűvöletében

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a country bűvöletében

DSTV: a country bűvöletében

Embedded thumbnail for DSTV: megérdemelt elismerés

DSTV: megérdemelt elismerés

Embedded thumbnail for DSTV: rangadót nyert a PASE

DSTV: rangadót nyert a PASE

Top hírek

  1. Újra jól kisütötte az ízorgia közössége! (galéria)

  2. Tart a kerítésbontás a Barsi Dénes utcában

  3. Dunaújvárosi éremeső a szezonnyitón

  4. Elfogadta a közgyűlés a város idei költségvetését a csütörtöki ülésen

  5. Felkészülni, vigyázz, rajt – mindenkit vár a kolbászfesztivál!

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő