Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Jégkorong: a MAC következik

Sport
jégkorong
Dab.Docler
Acélbikák
Dunaújváros

facebook megosztás

spigott - 2015. már. 16., 17:04

A Magyar Kupa selejtezőjének utolsó mérkőzését játssza kedden este a Dab.Docler jégkorong csapata a MAC otthonában. Kötelező a győzelem.

Csúnya vereséget szenvedett Debrecenben a Dab.Dolcer jégkorong csapata a Magyar Kupa selejtezőjének legutóbbi mérkőzésén. Az Acélbikák vezetése nem is ment el szó nélkül a 7-2-es zakó mellett, szombaton felmentette a munkavégzés alól Donald MacLean vezetőedzőt, akinek a helyét a szlovák Robert Spisak vette át. Együttesünk régi-új szakvezetője vasárnap megtartotta első edzését a csapatnak, s kedden este már tétmeccsen is bemutatkozhat az Acélbikák kispadján, ugyanis együttesünk ezúttal a MAC elleni kupameccsen korcsolyázik jégre.
A fővárosi fiatalok ellen kötelező érvényű a győzelem magabiztos, fölényes megszerzése, minden más eredmény, még egy viszonylag szoros győzelem is komoly kudarcot jelentene a DAB számára.

A siker elérése azért is kötelező, mert ellenfelünk hiába áll tehetséges junior korosztályú játékosokból, még igen messze van a felnőtt mezőnytől, s ezt eddig elért kupaeredményei is bizonyítják, hiszen az Újpesttől és a Fraditól egyaránt 7-2-re, míg a Debrecentől 9-4-re kaptak ki hazai pályán.
Nagy kérdés persze az, hogy Robert Spisaknak mennyire sikerült felráznia a MOL Liga búcsút követően látványosan motivációt vesztő DAB-játékosokat, s bár a debreceni vereséget nyilván nem egy MAC elleni győzelemmel lehet jóvátenni, azért elvárható, hogy az elmúlt napok történései után végre egy elszánt csapatot lássunk a felújított Tüskecsarnok jegén, valamint a székesfehérvári négyes döntőben is. Hasonló elképzeléssel várja a holnapi meccset az Acélbikák edzője, Robert Spisak is, aki elsősorban a száz százalékos hozzáállást, fegyelmet, és teljes odafigyelést vár el a csapattól. "Úgy kell felfognunk ezt a találkozót, mint egy felkészülési lehetőséget a final four előtt. Nekem nagyon jót fog tenni a keddi meccs, hiszen láthatom a srácokat meccs szituációban." – árulta el a szlovák szakember.

A rovat további hírei: Sport

A Hóvirág Kupáért fociztak

2026. feb. 02.

A Fortuna SE csapatának győzelmével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett Hóvirág Kupa amatőr női kispályás labdarúgó torna a mögöttünk hagyott hétvégén.

Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

2026. feb. 02.

A második negyed elején tempót váltott, s végül kiütéses, tizenhat gólos sikert aratott Izrael ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

2026. feb. 01.

Kiváló eredményekkel, díjakkal és sportdiplomáciai sikerekkel zárták a 2025-ös esztendőt a dunaújvárosi íjászok.

A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

2026. feb. 01.

A harmadik harmadban négy gólt szerezve aratott magabiztos sikert a DAB-ASP csapata a DUE-Worm Angels ellen a jégkorongozók Andersen Ligájának szombat délutáni mérkőzésén.

A vereség ellenére is volt minek örülni

2026. jan. 31.

Bár egy góllal kikapott a hollandoktól, amennyiben hozza az izraeliek elleni kötelező győzelmet, biztosan bejut a Európa-bajnokság elődöntőjébe a magyar női vízilabda válogatott.

Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

2026. jan. 31.

Dorogi Renátó, Egejuru Godslove, valamint Kis Balázs is távozott a harmadosztály tavaszi rajtjára készülő Dunaújváros FC labdarúgó csapatától.

A vereség ellenére is emelt fővel jöhettek le a pályáról

2026. jan. 31.

Rendkívül tartalékos felállásban is remekül küzdöttek a DKKA fiataljai az Alba Fehérvár KC ellen, de a vendégek így is sima győzelemmel vitték el a két pontot Dunaújvárosból pénteken este.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Játssz a biztonságért – itt a második kvíz!

  2. A Hóvirág Kupáért fociztak

  3. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  4. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  5. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő