Dunaújváros Hetilap

Ne idegeskedjen aki ma nem kapja meg a banki elszámolást

doszerk - 2015. április 30. 10:05

Csütörtökkel lejár az elszámolási és forintosítási tájékoztatók kiküldésének határideje, a posta keddi közlése szerint csaknem 700 ezer devizahiteles levelet már átvettek az ügyfelek. Az április 30-án feladott küldeményeket - tekintettel a hosszú hétvégére - május 4-től kézbesítik - közölte korábban a posta.

A vonatkozó jogszabályok alapján a pénzintézeteknek 2015. április 30-ig kell postára adniuk a fogyasztói kölcsönszerződések elszámolását tartalmazó értesítéseket. Az április 30-án feladott küldeményeket - tekintettel a hosszú hétvégére - május 4-től kézbesítik, amelynek a pénzintézetek előrejelzése szerint csaknem 2 millió ajánlott-tértivevényes levelet kell kézbesítenie a normál forgalmon felül. Április 28-ig csaknem 1,2 millió ilyen típusú küldemény érkezett be a postához, ami a várható mennyiség körülbelül 70 százaléka.

Ha valaki vitatja az elszámolást, a kézbesítéstől számított 30 napon belül panaszt tehet a pénzügyi intézménynél, amely a panasz beérkezését követő 60 napon belül köteles válaszolni. A panasz elutasítása esetén az ügyfél 30 napon belül a Pénzügyi Békéltető Testület eljárását kezdeményezheti.

A devizaalapú szerződések esetében március 1. és április 30. között küldik ki a hiteleseknek az elszámolást, kivéve, ha bankjuk peres eljárása 2015. március 1. után fejeződik be, mert akkor a per befejezését követő 60. napig.

A forintalapú, továbbá devizaalapúnak nem minősülő devizahitelek esetében csak később, 2015. augusztus 1. és szeptember 30. között kell megküldeni az elszámolásokat, vagy legkésőbb a polgári peres eljárás befejezésétől számított 60. napig.

Forrás:OPH

A rovat további hírei: Közélet

Különleges foglalkozáson vehettek részt a Napsugár Tagóvoda apró növendékei

Különleges foglalkozáson vehettek részt a Napsugár Tagóvoda apró növendékei

2025. ápr. 16.

Nem mindennapi foglalkozássorozat kezdődött a Napsugár Tagóvodában még szeptemberben. Endrefi-Konics Julianna közreműködésével hangtálak teszik különlegessé a gyerekek mindennapjait, ezt a foglalkozást látogatta meg Barta Endre alpolgármester a napokban.

Összefogás a szebb Scharbert-szigetért

Összefogás a szebb Scharbert-szigetért

2025. ápr. 16.

Dunaújváros és Kisapostag önkormányzata közös akciót szervezett a mögöttünk hagyott hétvégén. Önkéntesek segítségével munkálkodtak azon, hogy szebb és rendezettebb legyen a Scharbert-sziget – sok potenciál rejlik a területben.

Húsvéti segítség a városlakóknak

Húsvéti segítség a városlakóknak

2025. ápr. 16.

Városunkban is sokakat érint az a méltatlan helyzet, amikor az alapélelmiszerek megvásárlása fejtörést okoz. Ez országos szintű probléma, mondja Mezei Zsolt, aki a DK Fejér vármegye 4. választókerület elnökeként segített a hétfő délutáni tojás- és tésztavásáron.

DSTV: megkezdődött a rendvédelmi hónap

DSTV: megkezdődött a rendvédelmi hónap

2025. ápr. 16.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy a már zengetett elsősegélynyújtó versennyel megkezdődött a hagyományos rendvédelmi hónap sorozata városunkban. Az idei, immár 27. eseménysor színes kínálattal csalogat. Hangkép.

Közösségi díszítés a húsvét alkalmából (galériával)

Közösségi díszítés a húsvét alkalmából (galériával)

2025. ápr. 15.

Ünnepi díszbe öltöztették városunk főterét a közelgő húsvét alkalmából. A Dunaújváros Alapítóinak Egyesülete óvodásokkal együtt szépítették meg a teret – igazi transzgenerációs közösségi program kerekedett.

Húsvét a templomban: nagyheti szertartások

Húsvét a templomban: nagyheti szertartások

2025. ápr. 15.

Már a virágvasárnappal megkezdődött a nagyheti szertartások sora a Krisztus Király Főtemplomban – összeállításunk az előttünk álló időszak eseményeit veszi sorra, az urnatemető rendjének változásával kiegészítve.

DSTV: életmentő fiatalok a Kultikban

DSTV: életmentő fiatalok a Kultikban

2025. ápr. 15.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése: rekordszámú résztvevővel rendezte meg a felmenő rendszerű elsősegélynyújtó verseny térségi fordulóját a Magyar Vöröskereszt. Harminckét csapat adott számot tudásáról a különféle állomásokon. Hangkép.