Tollaslabda: hazai remeklések
Kiválóan szerepeltek a hazai rendezésű felnőtt ranglista versenyen a Danubius KSE felnőtt tollaslabdázói, de az utánpótlásnak sem kell panaszkodnia hétvégi szereplése miatt.
Ahogy azt már korábban jeleztük, két helyszínen léptek pályára a mögöttünk hagyott hétvégén a Danubius KSE tollaslabdázói. Pécsett rendezték meg szombaton az U15-ös csapatbajnokságot, melyen két csapatot is indítottak a dunaújvárosiak. Mivel a versenyzőink mindegyike fiatalabb volt a mezőnynél, ezért a cél most nem a győzelmek szerzése, hanem a csapatbajnoki rendszer megismerése, illetve a tapasztalatszerzés volt. Jakab János edző rendkívül elégedett volt a viadal végén játékosaival, akik technikailag, valamint mentálisan is helyt álltak a mezőnyben.
A Friedl Natalie, Borbély Hanna, Ludman Mira, Csomor Németh Lili, Meskál Ábel, Vagyóczki Dávid, Nagy Bence, Dobrovitz Barabás Zoltán összeállítású két dunaújvárosi együttes végül a hatodik és hetedik helyet szerezte meg a viadalon.
Az utánpótlás mellett a felnőttek is megmérették magukat: "C" és "D" kategóriás országos felnőtt ranglista versenyt rendeztek ugyanis vasárnap a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. A szezonzáró viadalra az ország minden részéből érkezek játékosok, így összesen tizenkét sportegyesület vett részt a rangos megméretésen. A dunaújvárosi tollaslabdások ezúttal is sok szép éremmel gazdagodtak, hiszen Gálházi Gyula, Lehoczki Attila és Tóth Tamás egy-egy bronzérmet szereztek a "D" kategória férfi páros versenyszámában. Tóth Réka "C" női egyéniben ezüstérmes lett, míg a "D" vegyes párost megnyerte a debreceni Kapitány Péterrel.
Nemoda Zsuzsanna "C" női egyéniben és "C" vegyes párosban ért el harmadik helyezést, míg Jakab János és Varga Gabriella "D" vegyes párosban szerzett bronzérmet. A legszebb eredményeket Piliszky András érte el, aki megnyerte a "C" férfi egyénit a "C" vegyes párost és a "C" férfi párost is, így ő hibátlan teljesítménnyel, három aranyéremmel zárta a végig remek hangulatú viadalt.
A rovat további hírei: Sport
Bravúros döntetlen a NEKA ellen
2025. nov. 28.
A DKKA U18-as csapata vereséget szenvedett, az U20-asok viszont bravúros pontszerzésnek örülhettek NEKA elleni a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.
Szenegál legyőzésével rajtolt a magyar válogatott
2025. nov. 28.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 26-17-re legyőzte a szenegáli csapatot csütörtökön a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában a hollandiai 's-Hertogenboschban.
DSTV: visszatértek a bajnokok Dunaújvárosba
2025. nov. 27.
Az esztendő utolsó bajnokija előtt köszöntötték a Dunaferr SE labdarúgóinak 2000-es bajnokcsapatát a Dunaújvárosi Stadionban. Hangkép.
Búcsú a kupától
2025. nov. 27.
Az emberelőnyeit hibátlanul értékesítő BJA HC kétgólos győzelmet aratott Acélbikáink ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóján.
Háromszettes vereség Szegeden
2025. nov. 27.
Akadtak felvillanásai a DKSE röplabdázóinak a Szeged ellen, de a hazaiak végül három szettben legyőzték együttesünket TippmixPro Férfi NBI Extraliga szerda esti mérkőzésén.
Dunaújvárosból is utazott kézilabdázó a vb-re
2025. nov. 26.
Harmincegy NB I-es légiós szerepel a szerdán (ma) kezdődő női kézilabda-világbajnokságon.
Szegeden folytatják a röplabdázók
2025. nov. 26.
A Vidux-Szegedi RSE vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este hét órától.










