Vízilabda: az egyenlítésben bízva
Sorsdöntőnek is beillő mérkőzést játszik ma este a Szentes ellen a Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület női csapata a bajnoki elődöntőben.
A bajnoki elődöntő második felvonása vár ma este a DFVE női vízilabda csapatára, mely a Fabó Éva Sportuszodában ugrik medencébe fél hattól a Szentes ellenében. A két nyert mérkőzésig tartó sorozat első, szentesi mérkőzését hatalmas csatában ugyan, de a házigazdák nyerték szombaton, vagyis ahhoz, hogy maradjon esély a fináléba kerülésre, ma este mindenképpen nyernie kell főiskolásainknak.
Ez egyáltalán nem ígérkezik könnyű feladatnak, hiszen ellenfelünk a szombati találkozón is bizonyította, hogy amikor bajba kerül, akkor össze tudja szedni védekezését, amit az is bizonyította, hogy az első félidőben hét, míg a másodikban mindössze kettő találatig jutott együttesünk. Az biztos, hogy Mihók Attila tanítványai fizikálisan bírni fogják az összecsapást, nagy kérdés viszont, hogy fiatal együttesünk mennyire bírja majd el fejben a tét nagyságát.
Főiskolásainknak ugyanis nyerniük kell ahhoz, hogy életben tartsák döntős reményeiket, ám ehhez az emberelőnyök kihasználásában mindenképpen előrébb kell lépnie, hiszen a szombati mérkőzésen elsősorban ennek köszönhetően tudott győzelmet aratni a szentesi egylet. Nagy szükség lesz a hazai drukkerek támogatására is, akik remélhetőleg teljesen megtöltik majd a Fabó Éva Sportuszoda lelátóját, s olyan hangulatot varázsolnak a medence partján, mely belehajtja csapatunkat a remélt siker megszerzésébe.
Mint azt tegnap már megemlítettük, együttesünk vezetése egy jótékonyági akcióval is készül az összecsapásra, s arra kéri a találkozóra kilátogató drukkereket, hogy aki tud, hozzon magával olyan játékot, plüssállatot, melyre már nincs szüksége, hogy az így összegyűjtött felajánlásokat a Szent Pantaleon Kórház baleseti és gyermekosztályának adományozhassa a DFVE szakosztálya.
A rovat további hírei: Sport
Győzelemmel búcsúzott a BL-től a DFVE
2025. már. 01.
Bár ötgólos előnyét leadta, végül 10-9-re legyőzte a spanyol Terrassa gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó mérkőzésén.
Ez nem a DKKA fordulója volt
2025. már. 01.
Nem sikerült pontot szereznie a Dunaújvárosi Kohász kézilabda Akadémia utánpótlás csapatainak a korosztályos bajnokságok hétközi fordulójában.
Itthon zárja a BL-csoportkört a DFVE
2025. feb. 28.
A spanyol Terrassa ellen szerezné meg első sikerét a legrangosabb európai kupasorozatban a DFVE női vízilabda csapata szombaton kora délután.
Vereséggel zárta az alapszakaszt a DKSE
2025. feb. 28.
Két szorosabb és egy sima játszmában győzte le röplabdázóinkat a házigazda Kecskemét a két gárda csütörtök esti mérkőzésén az Extraliga alapszakaszában.
Új keret az Eb-selejtezőre
2025. feb. 27.
Mikler Roland, Ancsin Gábor és Rodríguez Álvarez Pedro nem került be a magyar férfi kézilabda-válogatott keretébe a márciusi Európa-bajnoki selejtezőkre azok közül, akik a januári világbajnokságon szerepeltek.
Kecskemétre látogat a DKSE
2025. feb. 27.
Idegenben, a tabellán hetedik Kecskemét otthonában zárja az Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma este nyolc órától.
DSTV: a lábtoll-labda bűvöletében
2025. feb. 26.
Az évek során Dunaújvárosban egyre népszerűbbé vált a lábtoll-labda sport. Vannak akik egészen magas szinten űzik – Kondor Anett négy alkalommal lett országos bajnok a fiatalok mezőnyében, nemrégiben pedig a felnőttek között is bemutatkozott. Őt ismerhettük meg. Hangkép.