Atlétika: vasváris remeklések
Újabb remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szurkolókat a Vasvári iskola atlétái, akik ezúttal az Országos Diákolimpiai Döntőben jeleskedtek.
A csodálatos székesfehérvári Bregyó-közi atlétikai pálya adott otthont az ország legjobb fiatal atlétáit felvonultató Országos Diákolimpiai döntőnek a közelmúltban. A viadal első napján a IV. korcsoportos versenyzők mérték össze tudásukat, s közöttük ott voltak a Vasvári iskola diákjai is, akik ezúttal sem tértek haza üres kézzel. Pappné Házi Éva tanítványai közül Endrész Klaudia hatalmas küzdelemben, 576 cm-es teljesítménnyel szerezte meg a távolugró bajnoki címét, míg Csenki Tamara magasugrásban szerepelt remekül, ám hiába ért el a bronzérmessel azonos eredményt (158 cm), végül a negyedik helyen fejezte be a rangos megméretést.
Szintén döntőbe jutott az iskola 4x100-as váltója, s végül ötödik helyen ért célba, ám a Szellák Csenge, Csenki Tamara, Nedesóczki Gréta, Endrész Klaudia összetételű csapat eredményét az értékeli fel igazán, hogy úgy érték azt el, hogy – szabályos pálya hiányában – nem tudtak megfelelően felkészülni a viadalra. Kedden az ötpróbázók mérették meg magukat az országos döntőben, s a vasváris leány csapatnak ezúttal nem csak az ellenfelekkel, hanem a hőséggel is meg kellett küzdenie. A dunaújvárosi fiatalok azonban rendkívül elszántan versenyeztek, s teljesítményüket egy rendkívül értékes bronzéremmel koronázták meg, míg az egyéni összetettben Endrész Klaudia a negyedik helyet szerezte meg.
A bronzérmes ötpróba csapat tagjai: Endrész Klaudia, Csenki Tamara, Nedesóczki Gréta, Szellák Csenge, Zorics Regina, Kun Mírjam. Edző: Pappné Házi Éva.
A rovat további hírei: Sport
Gólból igen, lapból nem volt hiány a rangadón
2025. szep. 08.
Nagyon korán emberhátrányba került, de remekül védekezett és gól nélküli döntetlent ért el a Nagykanizsa elleni hazai összecsapáson a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Katona Réka Sáráék ezüstérmesek a vb-n
2025. szep. 08.
A hátráltató tényezők ellenére is óriásit küzdöttek Katona Réka Sáráék, így a DKSE ifjúsági korú kajakosa szépen fénylő ezüstéremnek örülhetett a győri maraton világbajnokságon.
Vereséggel kezdett a Kohász
2025. szep. 07.
Nagyot küzdött, de túl sok hibával játszott a Vasas otthonában a DKKA felnőtt női kézilabda csapata, így a szezon első bajnokiját a házigazdák nyerték.
Hazai rangadó előtt a focisták
2025. szep. 06.
A tabellán második Nagykanizsa elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.
Fővárosi nyitány a bajnokságban
2025. szep. 06.
A Vasas vendégeként vág neki a bajnokság küzdelmeinek a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese ma este hat órától.
Vereséggel kezdtek a fiatalok
2025. szep. 05.
A DKKA U18-as és U20-as együttese is kikapott a 2025/2026-os korosztályos bajnokság első fordulójában.
Komoly kihívások előtt az utánpótlás
2025. szep. 05.
Két rangos viadalon is megméretik magukat a DKSE tehetséges kajak-kenusai, akikre világbajnokság és az Olimpiai Reménységek Versenye is vár a közeljövőben.