Nyitott kapukat dönget a képviselő
Egy közleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz Németh Tünde, az önkormányzat sajtószóvivője, amelyben Pintér Tamás, a Jobbik önkormányzati képviselőjének a stadionberuházással kapcsolatos felvetéseire reagálnak.
Előzmény: http://dunaujvaros.com/hirek/201506/ki_teriti_meg_a_karokat
Az önkormányzati közlemény a következő:
KÖZLEMÉNY
Pintér Tamás képviselő úr 2015. 06. 18-ai közgyűlési ülésen elhangzott téves és félrevezető felvetéseire adott hivatalos önkormányzati válasz:
A képviselő úr nehezményezte a pályatest kivitelezési engedélyezésének csúszását, mellyel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a konkrét helyszínt a munkaterület átadás-átvételekor lehetett véglegesíteni. Ezek alapján az Önkormányzattól és a DPASE-tól kellett kérni a föld ideiglenes deponálásához a hozzájárulást. A munkaterület átadását követő első gazdasági bizottsági ülésen tárgyaltak a konkrét helyszínt érintő engedélyezésről.
Kérdésként merült fel továbbá, hogy önkormányzatunk miért nem kért a pályatest kivitelezése során keletkező föld lerakásáért díjat. A kivitelezés során keletkező nagy mennyiségű, kitermelt föld ideiglenes tárolásánál fontos szempont volt, hogy a lehető legközelebb legyen a kivitelezési területhez és önkormányzati tulajdonú legyen az ingatlan. Ellenkező esetben jóval költségesebb lett volna a kivitelezés. Előzetes tárgyalás folyt a DVG Zrt.-vel is, hogy fel tudja-e használni a megmaradó humuszos földmennyiséget tereprendezésre. Ezen igényét a DVG Zrt. fenntartja. Tehát miért nem kért önkormányzatunk díjat a föld lerakásához? Mert saját területen nem kér az önkormányzat a saját beruházásához díjat, hiszen az árajánlatba ezt is be kellett volna építeni a kivitelezőnek és így sokkal többe került volna a beruházás az Önkormányzatnak, és a városnak.
A keletkező károk megtérítésével kapcsolatban pedig szeretnénk megnyugtatni a városlakókat, hogy a munkaterület átadás-átvétele során az építési naplóban rögzítették a felek, a Kivitelezőnek helyre kell állítani az okozott károkat. Az átadás-átvétel napján rögzítésre került (fényképek, videofelvétel) a kivitelezést megelőző állapot, így amikor a beruházás befejeződik, felmérik a károkat és azt a Kivitelező saját költségén helyreállítja.
A stadion fejlesztésével kapcsolatos folyamatos és ismételt hangulatkeltő vádakat Önkormányzatunk határozottan elutasítja, újra kérjük a képviselő urat, hogy félrevezető állításai előtt tájékozódjon, és ahogy eddig is, úgy a jövőben is rendelkezésére bocsájtjuk az információkat.
Dunaújváros, a Nemzet Sportvárosaként a folyamatos támadások ellenére is büszke a sportcélú beruházásaira, fejlődésére, hiszen minden beruházás az itt élőket szolgálja!
Pálfi-Németh Tünde
önkormányzati sajtószóvivő
DMJV PMH
A rovat további hírei: Közélet
Tizenöt napirend ügyében döntöttek a képviselők a csütörtöki közgyűlésen
2025. júl. 17.
A nyár kellős közepén is vannak határidős feladatok, amelyekre reagálnia kell az önkormányzatunknak. A csütörtöki közgyűlés összesen 15 kérdésben foglalt állást, ezek között módosítások, változtatások, szerződés hosszabbítás, pályázati kiírás szerepelt.
Elengedhetetlenek a város fejlődéséhez az EU-s pályázatok
2025. júl. 17.
Az Európai Unió által finanszírozott pályázatokról beszélt legutóbbi sajtótájékoztatóján Szabó Zsolt alpolgármester, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a város tovább fejlődhessen, és élhetőbb, fenntarthatóbb környezetet biztosítson a lakosság számára.
Önkéntesek, figyelem, már tart a nyári véradókampány!
2025. júl. 16.
Nagyszabású nyári kampányt kezdett az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSz) és a Magyar Vöröskereszt (MVK). A kezdeményezés jelmondata mindennél többet mond: „Amíg te pihensz, a véred életet ment!” A lokális helyzetről is beszámolunk!
Megújult a lépcső a védőnői tanácsadónál
2025. júl. 15.
Ígéretet tettek, így megvalósították – a 4. választókerületben újabb fejlesztés készült el. A Martinovics utcában található védőnői szolgálat mellett a lépcső kiegészült egy lejáróval és korláttal, melynek köszönhetően a babakocsival érkező kismamáknak is egyszerűbb lett a közlekedés.
Édes megtiszteltetés: tarolt a CsoKiss Csokoládé Manufaktúra bonbonja
2025. júl. 14.
A CsoKiss Csokoládé Manufaktúra városunk egyik édes ékköve – nemzetközi színtéren is híresek minőségi csokoládékülönlegességeikről. A közelmúltban újabb megtiszteltetésben volt részük, ugyanis abszolút győztesek lettek az Év pálinkás bonbonja versenyén.
Hegyekben állt a tilosban lerakott zöldhulladék
2025. júl. 11.
Visszatérő probléma ellen lépett fel Mezei Zsolt városüzemeltetésért felelős alpolgármester – a Barátság városrészben ismeretlenek a közterületre rakják le a nem kívánatos zöldhulladékot. A helyzet nemcsak bosszantó, hanem költséges is: az elszállítása minden esetben a városi büdzsét terheli.
"... mindig is a munkából élő emberek városa volt"
2025. júl. 11.
Dunaújváros adott otthont a Vasas Szakszervezeti Szövetség éves vándorgyűlésének, a 35. VASAS Nyári Egyetemnek. A várost Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester képviselte, aki köszöntőjében a szolidaritás fontosságáról beszélt.