Oklevéllel a kézben - diplomaátadó ünnepség a főiskolán

Molnár Emese - 2015. június 26. 17:00

Diplomaátadó ünnepséget tartottak ma a Dunaújvárosi Főiskolán. Dr. András István, a főiskola rektora az intézmény eredményeiről, jövőbeni terveiről is beszélt köszöntőjében. GALÉRIÁVAL!

"Jelenleg öt nyertes pályázatban készülünk közösen ipari partnereinkkel arra, hogy kutatási-fejlesztési tevékenységeiket a jövőben is aktívan segíteni tudjuk. Számítunk rájuk, ők is számíthatnak ránk. Regionális szerepkörünket erősítjük, hiszen nem csak Fejér megyében, de Somogy megyében is szervezünk duális képzéseket szövetségeseinkkel közösen, s tervezzük a nyitást Tolna megye irányába is, hogy a műszaki-informatikai szakember hiány leküzdésében az érintett régióknak tudományos-képzési segítséget adjunk. A HASÍT, azaz a Hallgatói Sikerességet Támogató Projektnek köszönhetően arányaiban ma 15 százalékkal többen vehettek át diplomát. A munkát folytatjuk, a minőséget tartjuk. A felsőoktatásban zajló változások a szakstruktúra vizsgálatára is kiterjedtek, de köszönhetően a Dunaújvárosi Főiskolán kialakított letisztult szakválasztéknak, a főiskolát ez a folyamat nem érintette" - mondta a rektor.

Idén a 257 végzős hallgató közül 237-en tettek sikeres államvizsgát. 130-an vehették át diplomájukat az ünnepségen, közülük hat külföldi állampolgár. 107-en a záróvizsgáról szóló igazolás kaptak délután (ők a nyelvvizsga megszerzése után kaphatják meg diplomájukat).

Cserna Gábor polgármester köszöntőjében méltatta az intézmény munkáját és a végzős diákok eredményét, akik a többéves tanulás után átvehették diplomájukat.

"Tudjuk, akik már megdolgoztunk érte, milyen sok munka van egy diplomában. Nagyon sok munka, odafigyelés, erőfeszítés. Azoké, akik a diplomát kapják, és mindazoké, akik ebben segítettek. Gondolok itt az oktatókra, a családokra. És még mennyi minden más rejlik a diploma megszerzéséig vezető úton! Mennyi minden, ami több mint egyszerű tudás, ami nem csak egyszerűen tananyag vagy vizsgaanyag, hanem kultúra, civilizáció, közösségépítés, látásmód, élettapasztalat, az értelmiségi lét" - mondta a polgármester.

Köszöntője után díjakat, kitüntetéseket adtak át. Címzetes főiskolai docensé választották dr. Dorkota Lajost, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnökét, Endrei Katalint, az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatói tanácsadóját és Bánhidi-Nagy Attilát, a MÁV Zrt. humán vezérigazgató-helyettesét.

Dunaújvárosi Főiskoláért Díjban részesült dr. Kadocsa László főiskolai tanár, Alkalmazott Tudományért Díszoklevelet vehetett át dr. Kiss Endre főiskolai tanár.

Kancellári Díszoklevelet kapott Nagy Andrea, a Pályázati Iroda munkatársa és Virágh István kollégiumi gondnok. Aranykréta díjban részesült Lászlóné Kenyeres Krisztina főiskolai tanársegéd, oktatási igazgató.

                    Fotó: Bak Tibor

Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán

Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit
Ünnepélyes diplomaátadó a főiskolán - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: népszerű volt a beiskolázási nap

DSTV: népszerű volt a beiskolázási nap

2022. jan. 19.

Sportbemutatókkal egybekötött beiskolázási napot tartottak a Vasvári Pál Általános Iskolában január 15-én. Az esemény kiváló alkalom volt a leendő tanulóknak és szüleiknek, hogy megismerkedhessenek az intézménnyel, és az általa kínált lehetőségekkel. Hangkép.

"Holnap ki fog tanítani?" – városunk az elsők között csatlakozott

"Holnap ki fog tanítani?" – városunk az elsők között csatlakozott

2021. dec. 10.

Sárospatak után a Dunaújvárosi Tankerület előtti tér adott otthont annak a mini demonstrációval egybekötött tájékoztatónak ma délután, amely révén a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) kívánta felhívni a figyelmet a köznevelésben dolgozók helyzetére. Nagy a baj.

DSTV: elsősavató advent idején

DSTV: elsősavató advent idején

2021. dec. 01.

Ünnepi beszámolóval szolgált a BIROK Szabó Magda Tagintézményéből a DSTV stábja. A református iskola adventet ünnepelt, ennek keretében a negyedik osztályosok avatták az elsősöket az intézmény teljes jogú tagjaivá a napokban. Hangkép.
 

Barangolás értékes nyereményekért – országos versenyt hirdet a Pannon

Barangolás értékes nyereményekért – országos versenyt hirdet a Pannon

2021. nov. 27.

A Pannon Oktatási Központ Gimnázium online barangolásra invitál. Csapatok jelentkezését várják – a térségi megméretések után immár az ország bármely iskolájából! (X)

DSTV: szövetségi színtéren

DSTV: szövetségi színtéren

2021. nov. 20.

Sportdelegáció látogatott a Vasvári iskolába a napokban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az idén fennállása 70 évfordulóját ünneplő intézményt a Sportiskolák Országos Szövetségének képviselői keresték fel. Hangkép.

Rudas: kincsvadászat – a pénz nyomában

Rudas: kincsvadászat – a pénz nyomában

2021. nov. 16.

Az elsők között tehették próbára tudásukat a Rudas középiskola diákjai a Pénziránytű Alapítvány által szervezett MoneyGo élménytúra során. Várt a vár, kalandra fel!

"… segítek, ahol és akinek csak tudok!"

"… segítek, ahol és akinek csak tudok!"

2021. nov. 09.

Rangos országos elismerést vehetett át a közelmúltban Budavári Sándorné Marianna: a szociális szférában is aktívan tevékenykedő dunaújvárosi óvodapedagógus a Pedagógusok Szakszervezetének Eötvös József Emlékérmét érdemelte ki. Életút és interjú a hajtás után.