Trópusi időnk lesz

doszerk - 2015. július 23. 10:21

A napok óta tartó 35 Celsius-fokot is meghaladó napi csúcshőmérséklettel járó forró időjárás után a következő napokban sokak számára további nehézséget jelenthet, hogy egy közeledő front előtt nedvesebb levegő áramlik a Kárpát-medence térségébe, ezért fülledt, már-már trópusi időre lehet számítani.

Az elmúlt napokban egy anticiklon hatására sok napsütés és rekkenő hőség jellemezte az ország időjárását. A következő napokban déli, délnyugati irányból meleg és páradúsabb levegő érkezik a térségbe. Ennek nyomán újra lehetnek záporok, zivatarok. 'Igazi felfrissülést' majd egy jövő hét elején érkező újabb front hoz majd, akkor valószínűleg mindenütt megszűnik a kánikula - tették hozzá.

A meteorológiai szolgálat csütörtökre a tartós hőség miatt Vas megyére másodfokú, az ország többi részére viszont a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést adott ki. Emellett a heves zivatar és felhőszakadás veszélye miatt Csongrád és Békés megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Az előrejelzés szerint csütörtökön előbb a Dunántúlon, majd délutántól keleten is elszórtan alakulhatnak ki záporok, zivatarok. A legalacsonyabb hőmérséklet 17-25 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 32-38 fok között alakul, az Alföldön lesz a legmelegebb.

A meteorológiai szolgálat veszélyjelzésében azt írta: csütörtökön főként az Alpokalján lehet nagyobb területen 27 fok alatti átlaghőmérséklet. A záporok, zivatarok környezetében akár 10-15 fokkal is csökkenhet a hőmérséklet - tették hozzá.
MTI

A rovat további hírei: Mozaik

Többet tud, mint hinnéd – miért lett a pergetők kedvence a plasztik csali?

Többet tud, mint hinnéd – miért lett a pergetők kedvence a plasztik csali?

2025. júl. 16.

A plasztik csalik nem számítanak újdonságnak a pergető horgászok körében, mégis vannak köztük olyan darabok, amelyek valamiért kiemelkednek a tömegből. (X)

DSTV: véget ért a tavaszi ciklus

DSTV: véget ért a tavaszi ciklus

2025. júl. 16.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy Dunaújváros közgyűlése támogatta Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő kezdeményezését, s első alkalommal írta ki a Dunaújváros fái a négy évszakban című fotópályázatot. A tavaszi ciklus lezárult, díjazták is a beérkező pályaműveket. Hangkép.

Hasznos tudnivalók a belföldi fuvarlevél kapcsán

Hasznos tudnivalók a belföldi fuvarlevél kapcsán

2025. júl. 15.

A fuvarozáshoz sokféle okmány, dokumentum kapcsolódik, mert a tevékenység szerződéses keretek között zajlik, közben árumozgatás történik, melynek során az áru átvételét, mozgatását, célba juttatását dokumentálni kell. (X)

Hűek a márkához, hűek Dunaújvároshoz (galériával)

Hűek a márkához, hűek Dunaújvároshoz (galériával)

2025. júl. 15.

Sorozatban ötödik alkalommal rendezték meg az AlfaCity programkavalkádját a Szalki-szigeten a mögöttünk hagyott napokban, ahol számtalan program és autócsoda várta az Alfa Romeo szerelmeseit.

Kánikula, aztán némi lehűlés, a végén megint hőség várható a héten

Kánikula, aztán némi lehűlés, a végén megint hőség várható a héten

2025. júl. 14.

Markáns hidegfront tompít a tikkasztó nyár erején a hét első felében, de az előrejelzések szerint a hét végére visszatér a strandidő, érdemes vízparti programokra izmozni!

Vitaminok – létfontosságú szövetségeseink a modern élet kihívásaiban

Vitaminok – létfontosságú szövetségeseink a modern élet kihívásaiban

2025. júl. 13.

Az utóbbi évek tudományos kutatásairól szóló hírek egyre több olyan tápanyagról számolnak be, amelyek segíthetnek a modern életmód okozta terhelések – például a stressz, a mozgáshiány, a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása – ellensúlyozásában. (X)

DSTV: összefog és segít a Vasas nagy családja

DSTV: összefog és segít a Vasas nagy családja

2025. júl. 13.

A kezdeményezésről már beszámoltunk, most következzen a DSTV összegzése arról, hogy Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes egy hajdani táncos kisfiának gyógyulását segítő jótékony célú akcióval körítette az immár hagyományos évadzáró családi összejövetelt a közelmúltban. Hangkép.