Futsal: nincs pihenés

doszerk - 2015. augusztus 10. 12:01

Három újabb edzőmérkőzést játszik a héten a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata, melyen nagy öröm ért az elmúlt napokban, mivel két játékosa is meghívót kapott a válogatottba.

Remek hírt kapott a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a közelmúltban: két játékost is behívtak a válogatott keretbe! Ennek természetesen nagyon örül együttesünk szakvezetése is, s mint azt Fehér Zsolt vezetőedző elmondta, nem csak itthon, hanem a nemzeti együttesnél is igyekszik segíteni tanítványainak.
- Nagyon örülünk ennek a dolognak! Nagyon nagy megtiszteltetés , hogy a Klacsák Bence  – Hosszú Ádám párosunk a Sito mestertől ilyen lehetőséget kapott. Hála Istennek, hogy én is ott vagyok és nem csak itt, hanem ott is tudok velük dolgozni. Megpróbáljuk, hogy az itthon begyakorolt módon tudjanak segíteni a válogatottnak is.

- Mi a mérce? Mit kell nekik ott megugorni?
Közeleg a szeptemberi, a románok ellen megvívandó EB selejtező. Mind a két srác tud hozzátenni a közös teljesítményhez úgy, hogy olyan eredményt érjünk el, hogy mi juthassunk tovább a 2016-os szerbiai EB-re. Úgy gondolom, hogy jó úton járnak, bár erőnlétben még egy kicsit elvannak maradva, de azt befogják pótolni.

- Van realitása annak, hogy a két játékosunk behívása inspirálja a többieket arra, hogy még jobban teljesítsenek egy ilyen lehetőségért?
- Úgy gondolom, hogy ez minden csapat életében nagy dolognak számít. az öltözőben is erről beszélgetnek. Jó hangulatot teremtett és motivációt ad a többi játékosoknak is. Az utánpótlás játékosoknak is ez egy nagyon jó példa: el lehet jutni a nemzetközi szintre, helyt lehet ott állni és ez anyagilag is jó lehetőség lehet a jövőben. Van jó pár olyan játékosunk, akiket szívesen látnék a válogatottban , de nekik még dolgozni kell ahhoz, hogy odaérjenek. A szövetségi kapitánynak jelezni fogom, hogy vannak itt még olyanok, akik több figyelmet érdemelnek.

A Dunaferr DF Renalpin FC csapatához kapcsolódó információ még, hogy a bajnoki élvonalra készülő dunaújvárosi gárda a héten újabb három edzőmérkőzést játszik, méghozzá mindhárom alkalommal a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. Az elsőre nem is kell túl sokat várni, hiszen ma este fél héttől a Testnevelési Egyetem látogat városunkba, míg szerdán este kilenc órától a Kecskemét ellen húznak szerelést Nagy Attiláék, akik pénteken – szintén 21 órától – a Csömör ellen méretik meg magukat.

A rovat további hírei: Sport

Alakul a DKKA kerete

Alakul a DKKA kerete

2025. ápr. 10.

A 21 éves brazil Kelly De Abreu Rosa Spanyolországból, míg a 24 esztendős Andróczki Flóra az MTK csapatától érkezik Dunaújvárosba.

Közös mozgás a jótékonyság jegyében

Közös mozgás a jótékonyság jegyében

2025. ápr. 09.

Számtalan meglepetéssel, neves előadókkal rendezik meg a Kihívás Napját a Móricz iskolában április 12-én, s a várhatóan remek hangulatú viadalon a Livi Lépteiért Alapítványt támogathatják a résztvevők.

Fontos bravúr idegenben

Fontos bravúr idegenben

2025. ápr. 09.

Remekül játszva, a véghajrát is jól bírva aratott kétgólos győzelmet a második helyezett Csepel otthonában a DKKA U21-es női kézilabda csapata az NB II-es felnőtt bajnokságban.

Remek hajrá a fináléban

Remek hajrá a fináléban

2025. ápr. 09.

A döntőben hétpontos hátrányból fordítva szerzett első helyezést az U15-ös kötöttfogású birkózók második válogató versenyén a DKSE tehetsége, Parádi László.

Bajnok a Pentele ASE!

Bajnok a Pentele ASE!

2025. ápr. 08.

A nagy rivális Nagykanizsa 13-5-ös legyőzésével biztosította be az NB II-es pontvadászat bajnoki címét a Pentele ASE első számú csapata, mely így jövőre ismét az NB I-ben szerepelhet.

Felemás hétvége a medencében

Felemás hétvége a medencében

2025. ápr. 08.

A DFVE női vízilabdázóinak serdülő csapata simán nyert, az ifjúságiak viszont háromgólos vereséget szenvedtek a BVSC vendégeként a korosztályos bajnokságok vasárnapi fordulójában.

Féltucat DFC-gól Pápán

Féltucat DFC-gól Pápán

2025. ápr. 08.

Vojnity Nóra négy találatának is köszönhetően magabiztos győzelmet aratott pápai vendégjátékán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.