Kézilabda: edzőváltás a Kohásznál!

doszerk - 2015. október 8. 9:53

Távozik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia vezetőedzői posztjáról Mátéfi Eszter, akinek utánpótlás szakmai és módszertani vezetői posztot ajánl akadémiánk. A klub vezetése úgy érzi, megtorpant csapatunk fejlődése, ezért új impulzusokra van szükség a felnőtt együttesnél.

Felmentette a munkavégzés alól felnőtt csapatunk szakvezetőjét a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia (DKKA) vezetése, mely úgy érzi, változásra van szükség az együttesnél a további sikerek eléréséhez. A DKKA vezetése hivatalos közleményben tudatta honlapunkkal Mátéfi Eszter felmentését, melyet most betűhíven osztunk meg olvasóinkkal, íme!

"Tisztelt Sportbarátaink!

Kedves Szurkolóink!

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia szakvezetése tájékoztatja a közvéleményt, hogy 2015. október 8-i hatállyal, felmenti Mátéfi Esztert a felnőtt csapat vezetőedzői posztjáról, egyben megbízza György László utánpótlás vezetőedzőt, hogy a helyzet végleges rendezéséig vezesse a felnőtt keret felkészülési munkáját. Az új vezetőedző a tervek szerint a jövő hét elején kezdi meg munkáját.

Az Akadémia vezetése megköszöni Mátéfi Eszternek a dunaújvárosi kézilabda érdekében kifejtett eddigi áldozatos tevékenységét, és a jövőben is számít kiemelkedő szakmai felkészültségére, lelkiismeretes, megalkuvást nem ismerő munkájára. Az elmúlt hónapok történései azonban arról győzték meg a döntéshozókat, hogy a mindenki által tanúsított legjobb szándék ellenére is megtorpant csapatunk fejlődése, alábbhagyott a korábbi lelkesedés, az elbizonytalanodás jelei mutatkoztak a pályán és a pályán kívül egyaránt. Ebben a helyzetben pedig cselekedni kell, amíg nem késő… Nem az eddigi eredmények, és nem a tabellán elfoglalt jelenlegi helyezés indokolja a váltást, hanem a jövő féltése, az Akadémia töretlen fejlődésébe vetett hit, ami időnként ilyen kényszerű lépéseket is megkövetel tőlünk. Úgy érezzük, hogy az eddig elvégzett kifogástalan munkán kívül kell még valami plusz a további sikerekhez, és ennek keressük a kulcsát. Bízunk benne, hogy új hatások, új személy nagyobb és kiegyensúlyozottabb teljesítményre készteti sokra hivatott keretünket, amelynek ugyanakkor minden tagjától megköveteljük az önvizsgálatot és feltétlen odaadást az új helyzetben is.

Mátéfi Eszternek rövid pihenőt követően az utánpótlás csoportoknál ajánlunk szakmai, módszertani vezetői és koordinációs feladatokat, amelynek elfogadásával kapcsolatban a mesteredző néhány nap gondolkodási időt kért."

Mátéfi Eszter 2011 óta volt felnőtt együttesünk szakvezetője, az elmúlt két évben negyedik helyig vezette csapatunkat a bajnokságban. Az idei szezonban hét mérkőzésen tíz pontot szerzett eddig együttesünk (négy győzelem, két döntetlen és egy vereség), így az ötödik helyet foglalja el a bajnoki táblázaton.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: birkózó tábor csalogat

DSTV: birkózó tábor csalogat

2025. jún. 27.

Dunaújvárosban nagy hagyománya van a különböző szakosztályok és sportközösségek által szervezett táboroknak. Úgy tűnik az idei szünidő sem lesz ez alól kivétel – legutóbb a birkózóknál jártunk. Hangkép.

Két hazatérő az Acélbikáknál

Két hazatérő az Acélbikáknál

2025. jún. 27.

Pinczés és Strenk Olivér is egyéves kitérő után tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatához a 2025/2026-os szezonban.

DSTV: parádés szezonzáró

DSTV: parádés szezonzáró

2025. jún. 26.

Remek időszakot tudhat maga mögött a Spartan Cheerleading SE egyesülete. A sportolók bajnoki éremmel is gazdagodtak, a mozgalmas hetekről és a parádés szezonzáróról Árgyelán Dominika számolt be. Hangkép.

Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni

Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni

2025. jún. 26.

Összességében elégedetten értékelték a magyar csapat teljesítményét a racicei Eb után a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitányai.

DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok

DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok

2025. jún. 25.

Elégedetten tekintett vissza a mögöttük hagyott időszakra a DKSE torna szakosztályának vezetőedzője, Trenka János - a múlt heti edzésre ellátogató Barta Endre alpolgármester és Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő pedig a szakosztálynál végzett munkát dicsérte. Hangkép.

Orosz csatár az Acélbikáknál

Orosz csatár az Acélbikáknál

2025. jún. 25.

A fehérorosz Mogiljev együttesének második legponterősebb játékosa is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál folytatja pályafutását.

Kész a DKKA felkészülési menetrendje is

Kész a DKKA felkészülési menetrendje is

2025. jún. 24.

Igen sűrű augusztusa lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének a bajnokság szeptemberi rajtja előtt.