Norvégia ellen az Európa-bajnokságért

doszerk - 2015. október 18. 12:24

A norvég csapat lesz a magyar labdarúgó válogatott ellenfele az Európa-bajnoki pótselejtezőn. A párharc első meccsét idegenben, a visszavágót hazai pályán játssza együttesünk.

Nyonban tartották meg ma délelőtt a 2016-os franciaországi Európa-bajnokság pótselejtezőinek sorsolását, melyen a magyar labdarúgó válogatott is érdekelt volt. Bernd Storck szövetségi kapitány együttese kiemeltként várta a "húzást", melyen eldőlt, hogy nemzeti csapatunknak Norvégia ellen kell pályára lépnie az Európa-bajnokság eléréséért.

A norvég válogatott az olaszok és a horvátok mögött végzett a H-csoport harmadik helyén, s mint az a sorsoláson kiderült, az oda-visszavágós rendszerű párharc első találkozóját idegenben játssza válogatottunk november 12. és 14. között, míg a második mérkőzést november 15. és 17. között rendezik meg hazánkban. A potselejtezők másik három párharcában Ukrajna Szlovéniával, Svédország Dániával és Bosznia-Hercegovina Írországgal találkozik az Eb-részvételért.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: szezonzáró a kempingben

DSTV: szezonzáró a kempingben

2025. jún. 13.

A Dunaújvárosi Kempingben tartotta meg szezonzáró ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia. A remek hangulatú eseményen Tomanóczy Tibor ügyvezető köszönte meg az éves munkát az egyesület edzőinek és versenyzőinek, majd kameránk előtt értékelte a 2024/2025-ös szezont. Hangkép.

Fiatalos lendülettel

Fiatalos lendülettel

2025. jún. 13.

Kuminka Zsombor újabb szezont kezdhet meg Dunaújvárosban, míg Balázs Olivér a KHL Sisak csapatának mezét cseréli az Acélbikák szerelésére.

DSTV: jégen az ovisok

DSTV: jégen az ovisok

2025. jún. 12.

A Radari Sporttelepen található Angels Skills Hockey Centerben tartott óvodás foglalkozásokat az Angels NJSE, mely a Szent Pantaleimon Óvoda növendékeit látta vendégül a tavaly decemberben átadott intézményben. Hangkép.

A Magyar Kupáért küzdöttek a kajak-kenusok

A Magyar Kupáért küzdöttek a kajak-kenusok

2025. jún. 12.

Tizenhét dobogós helyezéssel zárták a regionális kupák Fadd-Domboriban megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal kajak-kenusai a mögöttünk hagyott hétvégén.

Szalai Petra visszatért a DKKA-hoz

Szalai Petra visszatért a DKKA-hoz

2025. jún. 11.

A húsz esztendős balkezes átlövő a Szent István SE együttesétől érkezik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatához.

DSTV: tornászok köszöntése

DSTV: tornászok köszöntése

2025. jún. 11.

A DKSE és a torna szakosztály mellett városunk vezetése is köszöntötte a lipcsei Európa-bajnokságról hazatért dunaújvárosi tornászokat a Pap Zoltán Tornacsarnokban. A dunaújvárosi sportolók ismét remekül szerepeltek a viadalon. Hangkép.

Fehérorosz bekket igazolt a DAB

Fehérorosz bekket igazolt a DAB

2025. jún. 11.

A harminc esztendős Yegor Kudin a HK Gomel együttesétől ékezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.