Talajon verhetetlen, szerenként és összetettben is dobogón a tornászcsapat

Szárszó Lajos - 2015. október 18. 8:16

Meglepték ellenfeleiket és a szakmát egyaránt a Dunaferr SE tornászai az országos versenyen mutatott teljesítményükkel.

Az egyesület a jelenleg legjobb korosztályos tornászát, Kovács Zsófiát sérülés miatt nélkülözni kényszerült az országos bajnokságon, ám az elvárt teljesítményt így is túlszárnyalták a klub lányai, Makovics Mirtill, Van der Sluis-Badics Charlotte, Halász Dóra Szimonetta és Jakab Noémi. Török Dániel edző méltán büszke sportolóira. Mint mondta, még a szakmát is meglepték tanítványai a budapesti versenyen:

- Serdülő és ifjúsági korosztályban képviseltük Dunaújvárost, mely két okból is jelentős volt számunkra. Elsőként azért, mert az ország legnagyobb utánpótlás mezőnye mutatta be tudását, másodrészben pedig ez egyben válogató is volt az olimpiai reménységek versenyére, amely novemberben lesz Csehországban. Az ifjúságiak mezőnyében Jakab Noémi a papírformát teljesen felborítva összetettben második lett, míg Halász Dóra Szimonetta az ötödik helyen végzett. A serdülőknél Makovics Mirtill a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, míg Van der Sluis-Badics Charlottea bronzéremmel zárt, majd másnap a szerenkénti döntőkben is remekeltek tornászaink.

Mennyire lehetett előre borítékolni az eredményeket?

- Várakozáson felüli eredményekkel zártunk. Makovics Mirtill megvédte országos bajnoki címét, de egy évvel magasabb korcsoportban, mint tavaly. Ez óriási teljesítmény, hiszen nálánál egy, vagy két évvel idősebbekkel versenyzett. Van der Sluis-Badics Charlotte bronzérme azt bizonyítja, hogy rengeteget fejlődött az utóbbi időszakban, főként talajon, ahol egyéniben bajnok lett. Halász Dóra Szimonetta az ifjúságiak között pontszerzőként zárt, ráadásként az ugrás döntőben bronzérmet nyert, míg Jakab Noémi kiegyensúlyozottan tornázva, tőle papíron erősebb ellenfeleket legyőzve lett összetett második.

Az eredmények ismeretében ki, vagy kik lehetnek ott az olimpiai reménységek versenyén?

- Magyarország válogatottjában a 2000 és 2002 között születettek közül hatan kerülhetnek be. Az első öt tornász már ismert, akik között ott találjuk Jakab Noémit. A hatodik utazóról, aki akár Halász Dóra Szimonetta is lehet, a szövetségi kapitány dönt majd egy újabb válogatót követően. A Dunaferr SE szakmai sikert is elkönyvelhet azzal, hogy edzőként kapott helyet a kiutazó csapatban Joó Gabriella.

A rovat további hírei: Sport

Hazai rangadó előtt a focisták

Hazai rangadó előtt a focisták

2025. szep. 06.

A tabellán második Nagykanizsa elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.

Fővárosi nyitány a bajnokságban

Fővárosi nyitány a bajnokságban

2025. szep. 06.

A Vasas vendégeként vág neki a bajnokság küzdelmeinek a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese ma este hat órától.

Vereséggel kezdtek a fiatalok

Vereséggel kezdtek a fiatalok

2025. szep. 05.

A DKKA U18-as és U20-as együttese is kikapott a 2025/2026-os korosztályos bajnokság első fordulójában.

Komoly kihívások előtt az utánpótlás

Komoly kihívások előtt az utánpótlás

2025. szep. 05.

Két rangos viadalon is megméretik magukat a DKSE tehetséges kajak-kenusai, akikre világbajnokság és az Olimpiai Reménységek Versenye is vár a közeljövőben.

Miért fontos a mobilizálás?

Miért fontos a mobilizálás?

2025. szep. 04.

Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?

DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak

DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak

2025. szep. 04.

Mindenki által ismert szakemberrel dolgozik majd együtt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Szuper Levente látogatott el ismét Dunaújvárosba – a tervezett együttműködés részleteiről az Acélbikák részéről Ifj. Azari Zsolt, a szakmai részről pedig Szuper Levente beszélt. Hangkép.

A DEAC ellen a nyolc közé jutásért

A DEAC ellen a nyolc közé jutásért

2025. szep. 04.

A Debrecen csapata lesz a DKSE felnőtt röplabdázóinak ellenfele a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.