Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Kötelező(kgfb) - Most a biztosítóknak fájhat a feje, nem nekünk?

Közélet
kgfb
kötelező biztosítás
biztosítók
autósok

facebook megosztás

doszerk - 2015. nov. 12., 14:45

Több biztosítónak is át kell majd gondolnia az árazási politikáját, ha ezután a régi ügyfelek nem kaphatnak rosszabb ajánlatot, mint az újak.

A megoldás ügyfélbarát, bár gyengítheti az árversenyt. A kgfb mellett a lakásbiztosításoknál és a cascónál is előfordul, hogy a régi ügyfelek díjait folyamatosan emelik a cégek, miközben az újaknak akciókat kínálnak.

Komoly fejfájást okozhat a biztosítóknak, ha az Országgyűlés elfogadja azt a kedden benyújtott fideszes törvényjavaslatot, amely megtiltaná, hogy a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb) kötő régi ügyfelek indexdíjai magasabbak legyenek annál, amit az új klienseknek kínálnak a cégek.

A biztosítók eddig ugyanis nem voltak szívbajosak jóval drágábban adni a kötelezőt a meglévő ügyfélkörnek, mint a váltáson gondolkozó új klienseknek, a törvényjavaslat szerint viszont kizárólag a hűséges klienseknek lehet majd kedvezni. Hasonló tendencia egyébként a többi biztosításnál is megfigyelhető – mondják a szakértők.

A kgfb mellett a lakásbiztosításoknál és a cascónál is előfordul, hogy a régi ügyfelek díjait folyamatosan emelik a cégek, miközben az újaknak akciókat kínálnak, az árak között azonban jellemzően kisebb az eltérés, mint a kötelezőnél.

A szemfüles kgfb-s ügyfél persze könnyen kijátszhatja a biztosítót: csak fel kellett mondania a szerződését, és ugyanott új biztosítást kötni, így máris megkaphatta az újaknak kínált alacsonyabb díjat. Hogy mennyire bevett szokás ez az ügyfelek körében, azt jól mutatja, hogy a tavalyi kampányban váltó mintegy 230-250 ezer autós 24 százaléka újrakötő volt a Netrisk egy korábbi közleménye szerint. A megelőző években pedig ennél is magasabb volt az ugyanott újrakötő autósok aránya, és az idén szintén emelkedés várható, az első néhány napban ugyanis a váltók 36 százaléka a korábbi biztosítójához szerződött vissza.

Ha viszont egy gépjármű üzembentartója lemarad a váltásról, akkor benne ragadhat egy magasabb díjban. A jelenlegi, év végi kampányban érintett ügyfelek idei évre szóló átlagdíja 14 400 forint volt – mondja Németh Péter, a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. értékesítési és kommunikációs igazgatója. Ezek az ügyfelek a biztosítóiktól a jövő évre átlagosan 16 500 forintos díjról szóló ajánlatot kaptak, vagyis csaknem 15 százalékos áremelkedést kénytelenek elviselni, ha nem váltanak. Aki viszont váltott, annak ez eddig átlagosan 13 800 forintos díjon sikerült.

A biztosítók üzletpolitikája a régi és új ügyfelek megkülönböztetése terén nem egységes. Vannak cégek, amelyek jóformán semmilyen különbséget nem tesznek a kétféle csoport között, másoknál lényegesen többet fizethet egy régi kliens, mint egy új. Lapunk úgy értesült: a régi és az új ügyfeleknek nagyon hasonló díjat kínáló biztosítók között van például az Aegon, az Uniqa, a K&H és a Signal, ezzel szemben az Union, a Köbe és a Wáberer az új ügyfeleinek sokkal kedvezőbb tarifákat kínál.

Ha elfogadja a parlament a benyújtott törvényjavaslatot, és a régi klienseken nem lehet többet keresni, mint az újakon, a biztosítóknak alaposan át kell gondolniuk a stratégiájukat. Mivel az intézkedés szakértői becslések szerint akár 10-20 milliárd forintot is kivehet a kgfb-piacról, az sincs kizárva, hogy egyes cégek eltűnnek majd, a többiek pedig a csökkenő verseny miatt a korábbinál is gyorsabban és drasztikusabban emelik a díjaikat. Az internetes alkuszcégeket is erősen foglalkoztathatja a kgfb-váltásokat visszavető javaslat, mert bár egyre több lábon állnak, a tevékenységeik jelentős részét még mindig a kgfb-váltásokkal kapcsolatos teendők teszik ki.

Bár a hűséges ügyfeleket védő intézkedés fogyasztóvédelmi szempontból jónak tűnik, de csak a kármentes autósoknak kedvez. A károkozók rosszul is járhatnak vele. Ha a károkozó autós díját nem lehet megemelni, a biztosítók dönthetnek úgy, hogy nem ajánlanak neki új díjat, inkább felmondják a vele kötött szerződést. A korábbi biztosító által felmondott szerződéssel új szolgáltatót kereső autósokat pedig a konkurensek sem biztos, hogy szívesen fogadják, akár súlyos felárakkal is büntethetik őket.

A rovat további hírei: Közélet

Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

2026. feb. 01.

Remek közösségi akcióra lehet nagyon büszke a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete és a Városvédők Újtelepért Egyesület, az önkéntes véradók kimagasló eredménnyel járt mozgósítása egyúttal kiváló példa is. A folytatás nem lesz könnyű – de mindenképpen biztató a nyitány!

Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

2026. jan. 31.

Egy éve dolgozik önkormányzati képviselőként Pappné Grabant Ilona Dunaújváros 8-as választókerületében – a Béke városrész egy része és a Kertváros tartozik hozzá. Azt mondja, hogy az elmúlt időszak az alapozásról, a tanulásról és a kézzelfogható fejlesztésekről szólt – játszóterektől a parkolókig.

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

DKIK: digitalizációs napot szerveznek

2026. jan. 30.

Digitalizációs napot szervez a kkv-k számára a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara – a programra szerdán várják az érintett cégek képviselőit!

Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

2026. jan. 30.

A SteelCityZen projekt nyomán az Útkeresés Segítő Szolgálat komplex programcsomagot dolgozott ki a munkaerőpiaci változások által érintett, valamint hátrányos helyzetű felnőttek támogatására. A foglalkozások célja az egyéni erőforrások megerősítése, az önbizalom növelése és a társadalmi, illetve munkaerőpiaci visszailleszkedés elősegítése. 

Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

2026. jan. 30.

Változik a gyermekorvosi ellátás rendje településünkön: február 1-jétől több házi gyermekorvosi körzet beosztása is módosul. Az átszervezést az orvoshiány és a csökkenő lakosságszám tette szükségessé.

Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

2026. jan. 29.

A rendőrség csütörtökön hajnalban előállította Mezei Zsolt alpolgármestert. Az üggyel kapcsolatban megjelent önkormányzati közleményt betűhíven közöljük olvasóinkkal.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

  2. DSTV: az éremművészet atyja

  3. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

  4. Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

  5. Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

  5. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő