Kemény fagyok jönnek

doszerk - 2016. január 1. 5:09

Az új év első napjaiban éjszakánként néhol akár mínusz 15 Celsius-fokig is lehűlhet a levegő, de még nappal is fagypont körül alakul a hőmérséklet, emellett havazásra is számítani kell a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzésből.

Január elsején, pénteken hajnaltól előbb az Észak-Dunántúlon, napközben a keleti megyéket leszámítva már több helyen várható hószállingózás, átmeneti gyenge havazás. Vékony hóréteg elsősorban a Balatontól északra, északkeletre alakulhat ki. Délelőtt a Tiszántúlon és Borsod nagyobb részén még több órára kisüt a nap. A legalacsonyabb hőmérséklet a Dunántúlon általában mínusz 10 és mínusz 4 fok között alakul. Az ország keleti felében lehet hidegebb, egyes fagyzugos helyeken mínusz 15 fokig is lehűlhet a levegő.
Napközben mínusz 3 és plusz 1 fok közötti értékekre lehet számítani az újév első napján.

Szombaton délutántól délnyugaton, estétől már nagyobb területen valószínű hószállingózás, havazás. A leghidegebb órákban mínusz 9 és mínusz 3 fok között, nappal mínusz 3 és plusz 3 fok között lesz a hőmérséklet.

Vasárnap északkeleten lehet szűrt napsütés, itt nem valószínű csapadék. Másutt több helyen lehet hószállingózás, havazás. Néhol a szél is megerősödik. A minimumhőmérséklet általában mínusz 7 és mínusz 2 fok között alakul, de északkeleten mínusz 10 fok is lehet. A nappali hőmérséklet mínusz 4 és 0 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Miért a LED-lámpa a legjobb barátunk az éjszakai túrákon?

Miért a LED-lámpa a legjobb barátunk az éjszakai túrákon?

2025. júl. 17.

A sűrű erdő mélyén vagy egy kietlen dűnén éjszaka járni nem épp a legegyszerűbb dolog megfelelő világítás nélkül. (X)

Sok múlik a megfelelő telefonszervizen

Sok múlik a megfelelő telefonszervizen

2025. júl. 16.

Vannak olyan telefonok, amelyekről azt gondoljuk, hogy egyszerűen sérthetetlenek. Pedig csakúgy, mint minden elektronikai eszköz, még a csúcsmárkák is elromlanak. Még a híradásokban is sokszor szó esik telefonvisszahívásokról az alacsony minőség miatt. (X)

Többet tud, mint hinnéd – miért lett a pergetők kedvence a plasztik csali?

Többet tud, mint hinnéd – miért lett a pergetők kedvence a plasztik csali?

2025. júl. 16.

A plasztik csalik nem számítanak újdonságnak a pergető horgászok körében, mégis vannak köztük olyan darabok, amelyek valamiért kiemelkednek a tömegből. (X)

DSTV: véget ért a tavaszi ciklus

DSTV: véget ért a tavaszi ciklus

2025. júl. 16.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy Dunaújváros közgyűlése támogatta Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő kezdeményezését, s első alkalommal írta ki a Dunaújváros fái a négy évszakban című fotópályázatot. A tavaszi ciklus lezárult, díjazták is a beérkező pályaműveket. Hangkép.

Hasznos tudnivalók a belföldi fuvarlevél kapcsán

Hasznos tudnivalók a belföldi fuvarlevél kapcsán

2025. júl. 15.

A fuvarozáshoz sokféle okmány, dokumentum kapcsolódik, mert a tevékenység szerződéses keretek között zajlik, közben árumozgatás történik, melynek során az áru átvételét, mozgatását, célba juttatását dokumentálni kell. (X)

Hűek a márkához, hűek Dunaújvároshoz (galériával)

Hűek a márkához, hűek Dunaújvároshoz (galériával)

2025. júl. 15.

Sorozatban ötödik alkalommal rendezték meg az AlfaCity programkavalkádját a Szalki-szigeten a mögöttünk hagyott napokban, ahol számtalan program és autócsoda várta az Alfa Romeo szerelmeseit.

Kánikula, aztán némi lehűlés, a végén megint hőség várható a héten

Kánikula, aztán némi lehűlés, a végén megint hőség várható a héten

2025. júl. 14.

Markáns hidegfront tompít a tikkasztó nyár erején a hét első felében, de az előrejelzések szerint a hét végére visszatér a strandidő, érdemes vízparti programokra izmozni!