Kosárlabda: kár az első félidőért
Két negyeden keresztül rengeteg hibával játszott, s bár a második félidőben feljavult, végül ötpontos vereséget szenvedett a Szentendre elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Sárkányok együttese.
A Szentendre csapatát fogadta a Pest Megyei Kadet Bajnokság legutóbbi játéknapján a Dunaújvárosi Sárkányok U16-os kosárlabda együttese a Széchenyi iskola tornatermében. A Sárkányok fiataljai esélyesként várták újabb találkozójukat, ám az első félidőt nagyon elrontották, rendkívül nehéz helyzetbe hozva ezzel magukat a folytatásra. Az első negyed után "csak" három ponttal ugyan, de a vendégek álltak jobban, ám a második etapra teljesen szétesett a mieink játéka, s a szentendreiek huszonhét szerzett pontjára mindössze tizeneggyel tudott válaszolni csapatunk, mely a félidei szünethez érve már tizenkilenc pontos hátrányt szedett össze (22-41).
Képek: dragons.hu
A félidőben átbeszélte a csapatvezetés és a játékosok az első két játékrész tanulságait, taktikában és felállásban is változtattak a Sárkányok, s ez úgy tűnt, hogy eredményre is vezet, mert a második félidő első öt percében tizenöt pontot vert rá ellenfelére együttesünk, mely négy egységnyire megközelítette ellenfelét. Gyorsan időt is kért a Szentendre, mely rendezte sorait, védekezést váltott, s ez a húzása be is jött, hiszen az utolsó etap előtt ismét meglógott a Sárkányoktól (40-52). Együttesünk ennek ellenére sem adta fel, nagy hajrát nyitott, de hátrányából csak hét pontot tudott lefaragni a meccs végéig, így a vendégek örülhettek a 66-61-es sikernek.
Dunaújvárosi Sárkányok – Szentendre 61-66 (11-14, 11-27, 18-11, 21-14)
A Sárkányok pontszerzői: Matucza 30, Csépányi 17, Bak 8, Petrin 4, Varga 2.
A rovat további hírei: Sport
Miskolcon rajtol a DAB
2025. szep. 12.
Nehéznek ígérkező mérkőzéssel kezdi meg szereplését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszában ma este fél héttől.
Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak
2025. szep. 11.
A DKKA U18-as és U20-as leány együttese is vereséget szenvedett a korosztályos bajnokságok második fordulójában az Érd otthonában.
DSTV: egészségmegőrző torna
2025. szep. 10.
Az egészségmegőrzés egyik elengedhetetlen eleme a rendszeres mozgás. Persze nem mindenki tud mindenre és mindig odafigyelni – rendszeresen feledkezünk meg pl. a gerincünkről, amelyre viszont érdemes lenne több figyelmet fordítani. Témába vágó programmal jelentkezett a Dunamenti Regionális Népfőiskola. Hangkép.
Megérkezett az élmezőnybe a DKSE vb-ezüstérmese
2025. szep. 10.
Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is.
Új vezetőedző és három új játékos a DFVE vízilabdázóinál
2025. szep. 09.
Dr. Sike József felel a szakmai munkáért a 2025/2026-os szezonban a DFVE felnőtt női vízilabda csapatánál, mely három új játékos leigazolását is bejelentette hétfőn kora délután.
Biztos győzelemmel kezdett a DFC
2025. szep. 09.
Korán kétgólos előnyt szerzett, s végül 3-1-es sikert aratott a Soproni Egyetem elleni bajnoki nyitányon a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Dobogós helyek a szezonnyitón
2025. szep. 09.
Tíz érmes helyezéssel zárták az őszi szezon első versenyét a DKSE és a Gurics György BDSE ifjú birkózói a mögöttünk hagyott hétvégén.