Jelentősen csökkent a bűncselekmények száma

2016. február 25. (csütörtök) 15:15 - doszerk

Ma délelőtt ünnepélyes állománygyűlés keretei között értékelte Dunaújváros rendőrkapitánya a múlt évben végzett tevékenységet. Suszter Tamás rendőr őrnagy a 2015. évben - Nagy Zoltán korábbi kapitány irányítása alatt - végzett szakmai munkát jónak értékelte.

Suszter Tamás részletesen beszámolt az elért eredményekről és meghatározta azokat a pontokat, amelyben további javulást vár.

A megbízott rendőrkapitány kiemelte, hogy a regisztrált bűncselekmények száma jelentősen csökkent a kapitányság illetékességi területén és a felderítési mutatók is az elmúlt évek legjobbjai.


Fotó:police.hu

Jelentős sikerként könyvelte el, hogy a közterületen elkövetett bűncselekmények számában szintén nagymértékű csökkenés mutatkozott, amelyet egyrészt a közterületen eltöltött százezer órát meghaladó óraszámnak és polgárőrséggel történő kiváló együttműködésnek, másrészt a magas színvonalon végzett megelőzési tevékenységnek tulajdonított. 

A kapitány köszönetet mondott az önkormányzatoknak, a társszerveknek, valamint a helyi ügyészségnek és bíróságnak az év során nyújtott anyagi és erkölcsi támogatásért, valamint a szakmai alapokon nyugvó folyamatos párbeszédért, egyben köszönetét fejezte ki a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság állományának a kitartó, magas szakmai színvonalon végzett munkáért.

Dr. Varga Péter rendőr dandártábornok, az állománygyűlés elöljárója kiválóra értékelte a dunaújvárosi rendőrök tavalyi évben végzett munkáját. Nem csak a rendőrkapitányság állományának, hanem a rendőrségi dolgozók hozzátartozóinak is köszönetet mondott a 2015. évben tanúsított támogatásukért.

-police.hu-

A rovat további hírei: Sziréna

Koronavírus: megelőző fertőtlenítés a napközis táborban

Koronavírus: megelőző fertőtlenítés a napközis táborban

2020. július 03. (péntek)

Pozitív koronavírus-tesztet produkált egy kézilabdaedző, aki hétfőn foglalkozást vezetett a kempingben zajló napközis táborban, adta hírül a GESZ. Fertőtlenítő nagytakarítást tartanak a bázison, a tábor három napra bezár.

Kétszer szakadt le az ég városunkban - extra képtár máris itt!

Kétszer szakadt le az ég városunkban - extra képtár máris itt!

2020. július 02. (csütörtök)

Nem, a nyitó képen nem egy esőerdőt mutatok - a délutáni (első) felhőszakadást örökítettem meg a Liget közben. Két tomboló vihar, a második jéggel jött. Nagy lépést tettünk a közösségi tartalomszolgáltatás felé, összeállításunkat jobbnál jobb böngészői képekkel színesítjük. Köszönet mindenkinek, aki segített!

Rendőrség: elfogás a Bocskai utcában

Rendőrség: elfogás a Bocskai utcában

2020. július 02. (csütörtök)

Lopás miatt körözött férfit kerítettek kézre a rendőrök a Bocskai utcában tegnap. A 20 éves fiatalt a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság kereste.

Rendőrség: illegális menekülteket tartóztattak fel a város külterületén

Rendőrség: illegális menekülteket tartóztattak fel a város külterületén

2020. július 01. (szerda)

Három, magukat afgán állampolgárnak valló személyt tartóztattak fel és állítottak elő a dunaújvárosi rendőrök kora délután. Meghallgatásuk jelenleg is tart, értesült a DO.

Ittasan okozott balesetet a kamionnal

Ittasan okozott balesetet a kamionnal

2020. június 30. (kedd)

Büntető feljelentés és szabálysértési eljárás lett a vége annak a balesetnek, amelyet ittasan okozott nyerges vontatójával egy 56 éves nyíregyházi sofőr a Papírgyári úton tegnap kora délután, értesült a DO.

A piás éjszaka: három ittas sofőr is fennakadt a térség közútjain

A piás éjszaka: három ittas sofőr is fennakadt a térség közútjain

2020. június 22. (hétfő)

A megyében nyolc, ezen belül térségünkben három ittas sofőrt csíptek el a rendőrök a közutakon egyetlen este leforgása alatt szombaton. Szűrés után szűrés – az eredmények mellé figyelmeztető felhívást is mellékeltek.

Két üzletből is lopott, mind a kétszer bebukott

Két üzletből is lopott, mind a kétszer bebukott

2020. június 22. (hétfő)

Egy nap alatt kétszer kaptak lopáson egy helybéli nőt vasárnap – a vagyon elleni bűncselekmények kapcsán végül büntetőeljárást kezdtek a dunaújvárosi rendőrök, értesült a DO.