A kormány migrációs válsághelyzetet hirdetett
Pintér Sándor belügyminiszter bejelentette, hogy a környező országokban bejelentett határzárak miatt Magyarországon migrációs válsághelyzetet hirdettek ki. Szlovénia, Horvátország és Szerbia ma 0 órától a schengeni elvárások szerint engedi csak be a határához érkezőket, mondta Pintér Sándor belügyminiszter.
Szlovénia, Horvátország és Szerbia ma 0 órától a schengeni elvárások szerint engedi csak be a határához érkezőket, vagyis mindenkinek érvényes útlevéllel, vízummal kell rendelkeznie - mondta Pintér Sándor belügyminiszter. Nem tudni, hogy az érintett országokban feltorlódott mintegy tízezer illegális migránsban milyen reakciókat váltanak ki ezek a döntések, ezért a kormány úgy döntött, hogy az egész ország területére kihirdetik a migrációs válsághelyzetet.
Reményeink szerint nem jönnek át többen a zöldhatáron, mint eddig - mondta Pintér Sándor belügyminiszter. A migrációs válsághelyzet a határok megerősítését jelenti élő erővel, illetve a határvédelemhez további utakat építenek, ahol erre szükség van, illetve egyes szakaszokon lámpával világítják meg a zöldhatárt.
Fotó: MTI/Kovács Tamás
Felkészülnek a kerítésépítésre
„Jelenleg Románia irányából nem érkeznek illegális migránsok, de felkészültünk arra, hogy ha ez bekövetkezik, tíz napon belül kerítést építhessünk a magyar–román határra” – mondta Pintér Sándor, akinek román kollégája ígéretet tett arra, hogy országából nem érkeznek majd illegális migránsok Magyarországra.
A honvédségtől 1500 embert vezényelnek át a határvédelemhez. Rajtuk kívül a határ menti megyék rendőri akciócsoportjai teljesítenek majd megerősített szolgálatot a határon - közölte a belügyminiszter.
Az Origo kérdésére, hogy mennyibe kerül a határvédelem megerősítése, Pintér Sándor úgy válaszolt, hogy a humán erőforrás költségei szerepelnek a költségvetésben, az pluszforrást nem igényel, viszont 7,3 milliárd forintot jelentenek majd az útépítések. Ennek a forrását még elő kell teremteni.
-OPH-
A rovat további hírei: Közélet
Köszönet a véradóknak – csak így tovább!
2025. júl. 06.
Több sikeres közösségi kezdeményezés jellemezte a júniusi véradások sorát, és a következő időszakban sem törhet meg a lendület: nyáron is jelentős a vérigény, minden csepp kincs, szükség lesz az összes önkéntes jótevőre!
Általános és középiskolásoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat
2025. júl. 05.
Az általános és a középiskolás dunaújvárosi diákoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat a 2025/2026. tanévre vonatkozóan. Itt az összes tudnivaló!
Újabb tömeges elbocsátás a vasműből
2025. júl. 04.
Tanácstalanság, düh és pislákoló remény – ezek jellemezték a második tömeges elbocsátási napot a szebb napokat látott acélipari óriás előtt. A vasműből két nap leforgása alatt közel 2500 embernek mondtak fel – legutóbb a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. bontott szerződést 800 munkavállalójával.
A városüzemeltetés nem mehet szabadságra
2025. júl. 04.
Bár a nyár sokak számára a pihenés időszaka, Dunaújvárosban az élet nem állhat meg – különösen nem a városüzemeltetés területén. Mezei Zsolt alpolgármester szerint a városi szolgáltatások ilyenkor is folyamatos munkát igényelnek.
Örökmozgó 90 éves városlakót köszöntöttek
2025. júl. 03.
Süt, főz, takarít, hímez és rengeteget olvas – az egykori könyvtáros Kelényi Gizella Gizi néni 90 éves lett, de állítja: nem tud egy helyben ülni, folyton csinálnia kell valamit. Az örökmozgó szépkorút az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester köszöntötte az otthonában.
Sorra végzik a praktikus fejlesztéseket
2025. júl. 03.
Már beszámoltunk a Római városrészt érintő fejlesztésekről. A Váci Mihály utcai járdaszakasz el is készült, jelenleg a védőnői tanácsadó előtt folyik a munka. A körzet képviselője, Barta Endre alpolgármester számolt be mindezekről.
Visszanyeri fényét a Szentháromság tér – régi helyére kerül a Szentháromság-szobor
2025. júl. 02.
Újra régi fényében tündökölhet a Mondbach-kúria előtti tér: 20 millió forintos állami támogatásnak köszönhetően visszakerül eredeti helyére a Szentháromság-szobor, emellett a kistemetőben található Szitányi-kápolna is megújulhat.