Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 22. Gerzson
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Ötgólos siker Görögországban is

Sport
vízilabda
DFVE
Bajnokok Ligája

facebook megosztás

spigott - 2026. feb. 22., 07:30

Amikor nagyon kellett, összekapta játékát, s végül 14-9-es győzelmet aratott az Alimos NAC Betsson vendégeként a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligájában.


Idegenben, a görög Alimos NAC Betsson elleni összecsapással folytatta a Bajnokok Ligája csoportkörét a DFVE női vízilabda csapata szombaton este. A két gárda dunaújvárosi meccsén a mieink ötgólos győzelmet arattak, s ezúttal is jobban kezdtek ellenfelüknél, ugyanis Szabó és Mahieu találataival már a 2. percben 2-0-ra vezettek. A második dunaújvárosi gólra már jött válasz, de Garda azonnal visszaállította a kétfás DFVE-fórt, majd Margariti találata után megtette ugyanezt Sümegi is, így az első nyolc perc a mieink 4-2-es vezetésével ért véget. A második felvonás sajnos nem úgy alakult, ahogy azt elképzelte a DFVE szakvezetése, mert támadásban nagyon visszafogottan játszottak vízilabdázóink, akik képtelenek voltak kapuba találni, s mivel ezt a túloldalon kétszer is megették a hazaiak, a nagyszünetre már 4-4-es állással vonultak a felek.


Garda Krisztina öt góllal szomorította a görögöket! (Képek forrása: DO-archív)

A térfélcsere után viszont nagyon összekapta magát együttesünk, amely Garda kettő, valamint Mahieu egy találatával lépett el hárommal vendéglátójától a harmadik negyed derekához érve (4-7). A hazaiak persze nem akartak leszakadni, ám hiába jöttek fel háromszor is egyetlen találatra, a játékrész hajrájában Jonkl fél perc alatt duplázott, így a záró etapnak 8-11-es állással vágtak neki a csapatok. Az utolsó nyolc perc elején Garda már ötödik góljának örülhetett, s ugyan erre még jött felelet Bitsakou révén, a végjátékban megőrizte kapuját az újabb góloktól együttesünk, amely Katsimpri és Szabó góljaival zárta le a találkozót, s végül 14-9-es győzelemmel hozta haza a pontokat Görögországból.

Ez egyben azt is jelentette, hogy a mieink megszerezték harmadik győzelmüket a legrangosabb európai klubsorozat csoportkörében, ám mivel az UVSE egy góllal legyőzte az addig hibátlan Olimpiakosz gárdáját, a mieink maradtak a kvartettjük harmadik helyén, s már csak matematikai esélyük van arra, hogy bejussanak a BL negyeddöntőjébe.

Alimos NAC Betsson – DFVE 9-14 (2-4, 2-0, 4-7, 1-3)

A DFVE gólszerzői: Garda 5, Szabó 3, Jonkl 2, Mahieu 2, Sümegi 1, Katsimpri 1.
 

A rovat további hírei: Sport

Sorsoltak a Világkupára

2026. feb. 21.

A World Aquatics budapesti irodájában kisorsolták a vízilabda Világkupa Divízió I-es tornáinak csoportbeosztását.

Fontos BL-csata előtt a DFVE

2026. feb. 21.

Idegenben, az Alimos NAC Betsson elleni mérkőzéssel folytatja a Bajnokok Ligája csoportkörének küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata szombaton este.

DSTV: felemás forduló Bonyhádon

2026. feb. 20.

Egy győzelemmel és egy döntetlennel folytatták a bajnoki küzdelmeket a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület NB II-es és NB III-as csapatai. Előbbi alakulat 9-9-es döntetlent játszott a Bonyháddal, míg az utóbbi csapat Orbán Zsolt és Jeszenszki János vezetésével 11-7-re nyert az őszi vereséget követően. Hangkép.

Két vereség az éllovastól

2026. feb. 20.

A DKKA U18-as csapata simán, az U20-asok óriási küzdelemben szenvedtek vereséget a győri fiatalok otthonában a korosztályos bajnokságok csütörtöki fordulójában.

Köszöntötték az Eb hőseit

2026. feb. 19.

A klub és városunk vezetése is köszöntötte a DFVE és a BVSC női vízilabdázóinak válogatott játékosait a két gárda szerda esti bajnoki találkozója előtt.

Sokba került az ötperces rövidzárlat

2026. feb. 19.

Hiába vezetett három góllal, 10-9-es vereséget szenvedett a BVSC elleni hazai mérkőzésen a DFVE női vízilabda csapata a bajnoki középszakasz első fordulójában.

Átgázolt a Kohászon az Esztergom

2026. feb. 19.

Ötvenhárom gólt szerezve győzte le a házigazda Esztergom a DKKA női kézilabdázóit a két gárda szerda esti bajnoki találkozóján.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  2. Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Balomania"

  3. Mit vegyél fel hideg időben, hogy stílusos maradj?

  4. Ötgólos siker Görögországban is

  5. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Embedded thumbnail for DSTV: reflektorfényben a tehetség

DSTV: reflektorfényben a tehetség

Embedded thumbnail for DSTV: felemás forduló Bonyhádon

DSTV: felemás forduló Bonyhádon

Top hírek

  1. "A halál négy kapuja" – új horrorfilm díszbemutatója a Kultikban

  2. Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

  3. Dunaújvárosi előadó is áll A Dal színpadán

  4. Várják az átképzési program jelentkezőit

  5. DSTV: Hun Ursus is díjazott lett

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő