Elköltözik az Adománykuckó
Kinőtte magát a Római városrészi Adománykuckó, új helyiségre volt szüksége a töretlen lendülettel munkálkodó civil önkéntes csapatnak.
Az Adománykuckó önkéntesei az önkormányzat segítségét kérték abban, hogy egy nagyobb helyiségbe költözhessenek. A közgyűlés támogatta is a kérésüket, így Törő Anikó és csapata egy háznyira, a Váci utca 11. szám alatt már neki is látott a berendezkedésnek, de egyelőre még az eddigi helyiségben, a Váci utca 9. szám alatt érhetik el a kuckót. Az új helyen több kisebb helyiség van, így kényelmesebben, rendszerezettebben tudják elhelyezni a beérkező adományokat, ruhákat, tartós élelmiszert. Emellett sokkal családiasabb körülmények között tudják fogadni a rászorulókat. Kialakítottak egy olvasósarkot kényelmes fotelekkel, amelyhez számos könyvet raktak ki. Terveznek még egy Manó Megőrzőt is a Római városrészben élők számára olyan esetekre például, hogy amíg az anyuka elintézi a gyors bevásárlást, addig vigyáznak a gyermekére.
Az Adománykuckó csapata is csatlakozott ahhoz a városi szintű akcióhoz, amellyel a rákbetegséggel küzdő Pecsét István gyógykezelésére gyűjtenek. Egy sárbogárdi adományozó család felajánlását kiegészítve külön adománycsomagokat (pelenkák, játékok, könyvek, plüssfigurák) állítottak össze a Szent Pantaleon Kórház gyermekosztályának, amelyek azonnal el is visznek az intézménybe, miután feloldják a látogatási tilalmat. Egy Mezőfalva-Szőlőhegyen lakó család rendkívül nehéz helyzetbe került, ahol már a napi ételt előteremtése is bizonytalanná vált. Az ő segítségükre sietett az Adománykuckó csapata is (sok más segítő mellett). Ruhákat és ételt vittek a családnak, kijavították az ablakokat, rendbe tették a ház elektromos hálózatát és kitakarították az udvart.
Az Adománykuckó csapatába örömmel fogadják az önkéntesek segítségét és olyan mestereket is, akik szívesen felajánlják szaktudásukat egy-egy nemesebb tett kivitelezésére.
A rovat további hírei: Közélet
Látványos irodafejlesztés a horgásztanyán
2025. szep. 10.
A napokban szép ünnepségre invitálta a vendégeket a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület. Ismét nagyobb beruházás valósult meg a horgásztanyán – a Gagarin térről a tanyára költözött a horgásziroda, remekül fest az új épületrész.
Egészséget, sok boldogságot, Erzsi néni!
2025. szep. 09.
Folytatódott a szépkorúak köszöntése városunkban: Magyar Erzsébet, Erzsi néni a közelmúltban ünnepelte a 90. születésnapját családja körében. A jeles alkalomból Szántó Péter önkormányzati képviselő látogatta meg és köszöntötte otthonában a városvezetés nevében.
Felújítás előtt az újtelepi "Tündérkert"
2025. szep. 08.
Az újtelepi összetartó közösség ismét nagy fába vágta a fejszéjét – a Jókai utcában található Tündérkert játszótér kap jelentős ráncfelvarrást. A közösségi tér a fejlesztésnek köszönhetően sokkal biztonságosabb és szebb lesz, a gyerekek – és szüleik – legnagyobb örömére.
DSTV: megnyitott az óvoda
2025. szep. 08.
A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összeállítása az EGYMI tagóvoda zászlóbontásáról. Égető szükség volt Dunaújvárosban olyan intézményre, amely berkein belül megfelelő ellátásban részesülnek az SNI-s és más nehézséggel élő gyerekek. Megszületett! Hangkép.
Meghitt, szép eseményen ünnepelte immár 35. születésnapját a „Jószoli” család
2025. szep. 05.
Megható pillanatok, örök emlékek: bensőséges ünneppel emlékezett a Jószolgálati Otthon fennállásának 35. évfordulójára. Az intézmény 1990. szeptember 3-án nyitotta ki kapuit akkor még Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona elnevezéssel, de az évek alatt már sokszor kiderült – ez a hely nem csupán intézmény, de egyúttal biztonságos családi közeg is. Igazi otthon.
Dunaújvárosba érkezik a Richter Egészségváros: egy nap az egészségért és a közösségért
2025. szep. 04.
A Richter Gedeon Nyrt. országjáró edukációs és egészségmegőrző programsorozata, a Richter Egészségváros szeptember 20-án látogat Dunaújvárosba, a Városháza térre. Színes kínálattal csalogatnak – mindenkit szeretettel várnak!
Új intézményt alakítottak ki, már fogadják a gyerekeket az EGYMI óvodájában
2025. szep. 04.
Égető szükség volt Dunaújvárosban olyan intézményre, amely berkein belül megfelelő ellátásban részesülnek az SNI-s és más nehézséggel élő gyerekek. Ezekkel az óvodásokkal eddig kizárólag a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményeiben foglalkoztak – a napokban új intézmény kezdte meg működését.