25 fok, majd a hét végére lehűlés
A következő napokban a sok napsütés mellett egyre melegszik az idő, több helyen 25 Celsius-foknál is melegebb lehet, a hét második felében viszont hidegfront érkezik: esőre, lehűlésre és erős szélre is készülni kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn sok napsütésre és száraz időre lehet számítani, csak kevés fátyolfelhő lehet az égen. A Dunántúl nagy részén viszont megerősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 3-12 fok között várható, a szelesebb dunántúli területeken lesz enyhébb az idő. A Nyírségben, illetve az Északi-középhegység völgyeiben ugyanakkor gyenge talajmenti fagy is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 21-25 fok között alakul.
Kedden is napos, gyengén felhős idő várható. Csapadék nem lesz, de néhol megerősödhet a szél. A leghidegebb órákban 7-12, napközben 22-26 fok lehet.
Szerdán legfeljebb néhol északon lehet záporeső, az Észak-Dunántúlon megerősödik a szél is, de továbbra is napsütés lesz a jellemző. A minimumhőmérséklet 9-14, a maximumhőmérséklet 21-26 fok között valószínű.
Csütörtökön a legtöbb helyen még hosszabb időre kisüt a nap, ám délutántól szórványosan záporra, néhol zivatarra és erős szélre is készülni kell. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-13, a legmagasabb 22-27 fok között valószínű.
Pénteken már többfelé várható zápor, elszórtan zivatar. A Dunántúlon a szél erős, néhol viharos lesz, keleten legfeljebb helyenként erősödik meg a légmozgás. A leghidegebb órákban 9-15 fok lehet. Nappal 14-26 fokig melegszik a levegő, a Nyugat-Dunántúlon lesz a hűvösebb, a Tiszántúlon pedig a melegebb.
Szombaton is többnyire erősen felhős lesz az ég, estefelé vékonyodik helyenként a felhőzet. Többfelé várható eső, záporeső, sokfelé megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 6-12 fok között valószínű, a Tiszántúlon néhol még enyhébb lesz az idő. A nappali maximumok többnyire 11-17 fok között alakulnak, nyugaton hűvösebb, északkeleten még kissé melegebb is lehet.
Vasárnap legfeljebb néhol lehet zápor, de továbbra is erős, északnyugaton helyenként viharos lesz a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-9, a legmagasabb hőmérséklet 13-17 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Valóban új ügyfeleket hoznak az autódekorációk?
2025. feb. 20.
Az autódekorációk az egyik leghatékonyabb marketingeszköznek tekinthetők. Amerre csak jár a fóliázott jármű, ott garantáltan hirdetni fogja a cég szolgáltatásait, termékeit és népszerűsíti a márkát. (X)
DSTV: Chuck Norris, a hamburger
2025. feb. 20.
Gigászi adag, tele finomsággal a Csibész Csibefaloda büszkesége, derül ki a DSTV összegzéséből. A lehetetlent nem ismerő sztárról elnevezett hambi arról híres, hogy hatása pörgőrúgás a gyomornak, bár – állítólag – Chuck Norris egy ültő helyében meg tudta enni. Hangkép.
"A Bocskai utca erre egy jó példa…"
2025. feb. 19.
A tavasz közeledtével egyre több erdészeti és parkfenntartási munka válik aktuálissá a városban. Dolgoztak az emberek és a gépek a Bocskai zöldterületén is, a gallyazás mellett sok szeméttől is megszabadul a terület.
Megtartották az éves jelzőrendszeri tanácskozást
2025. feb. 19.
Dunaújvárosban nagy hangsúlyt fektetnek a gyermekvédelemre. A szociálpolitikai kerekasztal mellett az éves jelzőrendszeri tanácskozás alkalmával is beszámolnak a szakemberek az általuk végzett munkáról, az aktuális problémákról.
Amikor a stílus találkozik a fenntarthatósággal
2025. feb. 19.
A híroldalakon gyakran olvashatunk ikonikus brandekről az éppen aktuális divattrendek kapcsán. (X)
DSTV: a szív dobbanása is muzsika
2025. feb. 19.
Az életeket megmentő véradásra városunkban sokszor, sok helyen van lehetőség, derül ki a DSTV összegzéséből. A hétköznapi hősöket a közelmúltban új helyszín várta – először vállalhatták a csapolást a Sándor Frigyes Zeneiskolában a véradók.
Kiknek való a tipegő hálózsák?
2025. feb. 18.
A babák esti altatásához egyre többen választanak pléd helyett hálózsákot. Ez valóban praktikus darab, hiszen így folyamatosan védve lesz a csöppség dereka is, nem tud a gyerkőc takarózni. Eljön azonban az idő, mikor a klasszikus modellt valami másra kell cserélni. (X)