Balett-táncosnak készül a kitűnő énekes
Még csak tizenegy éves, de már a fővárosi balettintézetben tanul Getta-Giuriato Marco Giuseppe. Ez a szép, dallamos név ne tévesszen meg senkit, magyar kisfiúról van szó, szülei is magyarok, csupán a nagyszülők és a felmenők származása olasz és horvát.
Marco a Móricz iskolába járt, furulyázni és zongorázni tanult. Aztán szüleit is nagy döntés elé állította, amikor határozott elképzelését vázolta nekik, ő bizony balett-táncos szeretne lenni.
- Hét éves lehettem, amikor láttam egy mesét, Angelina, a balerina volt a címe. Érdekelni kezdett a balett, ezért utána olvastam a neten, és egyre jobban megtetszett - meséli Marco.
Sokat tanakodtak otthon a folytatásról, ügyvéd édesanyja és pilóta édesapja nem kifejezetten ezt a foglalkozást, hivatást képzelte a gyermekének. Ám a fiatalember tehetségéről több tanár, szakember is megerősítette a szülőket, így ettől a tanévtől a Táncművészeti Főiskola intézményébe, a nyolcosztályos Nádasi Ferenc Gimnáziumba jár, és kollégista.
Büszkén meséli Marco, hogy szerepelt már az intézmény több házi rendezésű darabjában, így például a Diótörőben, a Kopíliában, és most kerül sor a Ginger című bemutatójukra. A tanulók előadását többször kísérte már Nemzeti Filharmonikus Zenekar, és felléptetik őket a Nemzeti Operaházban is.
Marco számos énekversenyt is megnyert már, népdalokat és mai slágereket énekel, egyik kedvence Varga Viktortól a Szőkével álmodtam című dala, de szereti még Máté Péter és Demjén Ferenc zenéit is.
A művészet különféle ágazatai közül nem közömbös számára a rajz, a festészet sem. Az Arany iskolában tanító Lukács Jánoshoz is járt rajzórákra, Gáspár Aladár is tanította őt. Grafikák, festmények, tűzzománc alkotásokban egyaránt ügyeskedik a fiatalember.
Ahogy édesanyja, dr. Balog Edina elmondta, nem meglepő Marco művészet iránti elhivatottsága, tehetsége, hiszen apai nagyapja térképrajzoló és grafikus volt, a dédapa orgonista és karmester. Anyai nagyapja is imádott táncolni, énekelni.
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: Rosti Pál ősfotói a Bartókban
2024. nov. 30.
Amint arról már beszámoltunk, izgalmas bemutató színesítette a Rosti Pál iskola jubileumi sorozatát. A jeles tudós-fotográfus, az intézmény névadója latin amerikai útján készült fotográfiákból a Bartók Kamaraszínház Aula Galériájában láthatnak válogatást a vendégek. Hangkép.
Négy nemzetiség seregszemléje az MMK-ban
2024. nov. 29.
Érdekes eseménnyel folytatja jubileumi sorozatát a Munkásművelődési Központ: a Dunaújvárosi Nemzetiségek Napja című program keretében négy dunaújvárosi közösség képviselői lépnek színre vasárnap délután.
"Az én otthonom, az én világom" – kiállításmegnyitó
2024. nov. 26.
Új festménykiállítás nyílt a Munkásművelődési Központban. Nagyon sokan várták Tubáné Bereczki Izabella legújabb gyűjteményét – joggal, és most sem csalódtak. A művész 27 alkotása díszíti az MMK auláját, a képek közül pedig legalább 11 teljesen dunaújvárosi vonatkozású.
"Főszerepben a jazz" – koncert a zeneiskolában
2024. nov. 25.
Folytatja a jazz koncertek sorozatát a Sándor Frigyes Zeneiskola. A következő koncertre az intézmény kamaratermébe várják a műfaj rajongóit kedden délután.
Visszatér a Tindersticks Magyarországra
2024. nov. 25.
A Tindersticks tizenhárom év után visszatér Magyarországra. A kultikus brit zenekar 2025. március 2-én a Magyar Zene Házában lép fel - olvasható az intézmény honlapján.
DSTV: "A fiú" a Bartók színpadán
2024. nov. 24.
Ahogyan arról már korábban beszámoltunk, Florian Zeller A fiú című drámáját mutatta be a Bartók Kamaraszínház. A DSTV összeállításában szó esik a produkció kihívásairól, a drámai karakterekről, valamint az előadás üzenetéről is. Hangkép.
Utószó Boldizsár Ildikóval a mesék csodálatos világáról
2024. nov. 23.
A városunkban született és felnőtt író, etnográfus mesekutató és -terapeuta lesz a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) és a Kálvin János iskola közös programjának következő vendége: a Városháza házasságkötő termében kalandozhatunk a mesék birodalmában kedden délután.