Labdarúgás: most nem volt esély
Az első félidő végén öt perc alatt három gólt kapott, s végül sima, 4-0-s vereséget szenvedett a Kisvárda elleni mérkőzésen a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata. Dobos Barna tanítványai ugyan becsülettel küzdöttek, de a komolyabb erőkből álló vendégek sikere sajnos ilyen arányban is megérdemelt.
A Szeged elleni bravúros idegenbeli győzelmet követően a bajnoki tabella élcsoportjába tartozó, negyedik helyezett Kisvárda csapatát fogadta a Dobos Barna által irányított Dunaújváros. Délczeg fejesével indult a találkozó, amely fél méterrel szállt el a jobb kapufa mellett, így az nem okozott gondot Dániel Csabának. A kezdeményezést ezzel azonnal magához ragadta a Várda, akik Koszta révén akár a vezetést is megszerezhették volna, ám neki a labdakezeléssel adódtak problémái. A 10. perc végén Rajczit sikerült szerelni a tizenhatoson belül, majd sikerült átjutni az ellenfél térfelére, igaz csupán pár másodperc erejéig. Cseri – Koszta összjáték végén Dániel ölelte magához a labdát, majd Hajdók blokkolta Rajczi lövését. Tamaskót is ezért illeti dicséret, aki önfeláldozóan feküdt egy bomba elé.
Ezt követően megpróbálta feljebb tolni kissé védekezést a Dunaújváros, melyet Rajczi kontrával szeretett volna feltörni, de lesről indult. Átvészelve az első negyedóra erős vendég nyomását Vajda ívelt szabadrúgása kerülte el a hazaiak fejét, majd Tóth passza érdemel kiemelést, amellyel Makát kereste. A félidő közepére az újváros dicséretére kiegyenlítődött a játék, mégis Délczeg került helyzetbe, de a kapujából jól kilépő Dániel szépen hárított. A 28. percben Abért Bencét állították meg szabálytalanul a vendég kaputól 25 méterre. A szabadrúgást Huszárik végezte el, de a labda, Ivancsics érintésével kapu fölé szállt. A folytatásban elég érdekes játékvezetői ítéletek születettek, vagy nem születtek, melyek érdekesebbé tették a mérkőzést. Marconi szemben a kapuval tiszta helyzetből durrantott fölé, majd a 40. percben a negyedik vendég szöglet után Várit találta meg egy keresztpassz, aki közelről nem hibázott (0-1).
A vezetés megszerzése megnyugtatta a vendégeket, akik a 45. percben tovább növelték előnyüket. Erős adott remek labdát Délczegnek, aki szemben Dániellel nem hibázott (0-2). Már a lefújás pillanatát várhattuk, amikor Erős gondoskodott arról, hogy eldöntse a meccset, aki hatalmas gólt ragasztott az újvárosi kapuba (0-3). A második félidő kezdetén kettős cserét hajtott végre Dobos Barna, Keglovics és Szellák érkeztek. Megúsztunk egy tizenegyest a 48. percben, amikor Kosztát sikerült fellökni a büntetőterületen belül. Egy perc múlva ugyancsak ő került helyzetbe, amikor 6 méterről tiszta helyzetből lőtt, de telibe találta a jó helyen álló Dánielt, aki szép mozdulattal kiöklözte a labdát. Az eltelt időből látszott, hogy a Várda nem elégszik meg a vezetéssel, hanem nagyobb arányú győzelemre tör. Fölényük már-már nyomasztóvá vált, de szerencsére Délczeg kihagyta hatalmas helyzetét. Tamaskó csúszott be jól saját ötöse előterében, majd Tóth birkózott meg egy szabadrúgásért, de abból nem sikerült helyzetig jutni. A 72. percben a csereként beállt Nagy növelte csapata góljainak számát, aki egy kontra végén magabiztosan fejezte az akciót (0-4).
Kercsó próbálkozását fogta könnyedén Ivancsics, de legalább kapura lövésig jutottunk. Tíz perccel a vége előtt Tóth indult kapu felé, de a védők, két jó cselt követően útját állták. Keglovics dolgozott meg a szabadrúgásért a 16-os jobb oldali csücskénél, ám Vajda pontrúgását kifejelték a védők. Eszlátyi hagyta ki a kihagyhatatlant a 84. percben, aki addig várt a lövéssel, amíg odaért egy hazai védő. Erős lábában volt benne az ötödik találat, de Dániel nagy spárgával hárította a perdítését, aki fél perccel később Nagy löketét hárította. A találkozó lefújásakor joggal örült a Kisvárda, akik megérdemelten vihették haza a három bajnoki pontot.
Dunaújváros PASE – Kisvárda Master Good 0-4 (0-3)
Dunaújváros PASE: Dániel Csaba – Huszárik Zsolt, Koval Viktor, Hajdók Gábor, Tamaskó Ádám, Vajda Dávid, Abért Bence Zsolt (Szellák Soma a 46. percben), Kercsó Bence, Lorencz Márton (Keresztúri Balázs a 66. percben), Maka Alex (Keglovics Bence a 46. percben), Tóth Tibor. Vezetőedző: Dobos Barna.
Kisvárda Master Good: Ivancsics Alex – Izing Martin, Papucsek Barna, Vári Barnabás, Csilus Tamás, Marcolini Dantes Bertucci Lucas, Cseri Tamás (Eszlátyi István a 60. percben), Délczeg Gergely (Nagy Róbert a 66. percben), Rajczi Péter (Kulcsár Kornél a 75. percben), Koszta Márk, Erős Gábor. Vezetőedző: Soós Imre.
A rovat további hírei: Sport
Az ellenfelek hajráztak jobban
2025. feb. 25.
Hiába vívott nagy küzdelmet az éllovas mellett a negyedikkel is, pont nélkül zárta a korosztályos bajnokság hétvégi fordulóját a DSE Röplabda Akadémia U20-as csapata.
Elkészült az idei sasleltár
2025. feb. 25.
Huszonkettedik alkalommal végezte el a Magyarországon telelő ragadozómadarak éves számlálását a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Felemás forduló az utánpótlásnál
2025. feb. 24.
A DKKA U18-as leány együttese fordulatos meccsen nyert, az U20-asok viszont simán kikaptak a korosztályos bajnokságok legutóbbi játéknapján.
Könnyed sikerek Szegeden
2025. feb. 24.
A DFVE serdülő leány vízilabdázói mindössze egy, míg az ifik három gólt kapva ütötték ki házigazdájukat a korosztályos pontvadászatok vasárnapi fordulójában.
Remek hetet zárt a DAB utánpótlása
2025. feb. 23.
A DAB U21-es jégkorongozói egy kiemelt állami akadémiát búcsúztattak a Kupában, az U18-asok pedig a Győr elleni kettős sikerrel jutottak be a bajnokság legjobb négy csapata közé.
Jól hajrázott, rangadót nyert a DFVE
2025. feb. 22.
Izgalmas, nagy csatában aratott kétgólos győzelmet Egerben a DFVE női vízilabda csapata az OB I. szombat délutáni fordulójában.
Közel járt a bravúrhoz a DKSE
2025. feb. 22.
Bár volt esélye a pontszerzésre is, a végül négy szettben szenvedett vereséget a vendég Pénzügyőrtől a DKSE röplabda csapata az Extraliga pénteki fordulójában.