Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 10. Elvira
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Verses kavalkád a Dózsa iskolában

Oktatás
Költészet napja
versek
Dózsa iskola
Dunaújváros

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2016. ápr. 11., 15:47

A Magyar Költészet Napján egy héten át tartó készülődés után méltó megemlékezést tartottak a Dózsa György Általános Iskola diákjai és pedagógusai.

1964 óta ünnepeljük a Magyar Költészet Napját április 11-én, ezzel tisztelegve és emlékezve József Attilára, aki 111 éve ezen a napon született. A tragikus körülmények között fiatalon elhunyt költőn kívül április 11-e szülötte többek között Márai Sándor is, aki öt évvel volt idősebb József Attilánál. Ennek jegyében nem véletlen, hogy a jeles nap minden költő ünnepe, akik verseiből számos helyen tartanak felolvasásokat, ünnepségeket. A Dózsa György Általános Iskola diákjai is közéjük tartoznak, akik egy héttel ezelőtt kezdtek neki azoknak a rajzoknak, festményeknek, melyeket József Attila, Altató című verse ihletett. Dolgoztak kicsik és nagyok egyaránt, hiszen az iskola összes, vagyis harminc osztálya vett részt a feladatban, melynek eredményét ma állították ki az iskola aulájában. Az intézmény hangszóróiban minden szünetben József Attila megzenésített versei szóltak, majd a közös műsorban miden tanuló részt vett. Hogy hogyan történt mindez, azt a főszervezőtől, Horváth Zoltánnétól, az iskola irodalom tanártól tudtuk meg:

- Az elmúlt héten arra kértem kollégáimat, hogy József Attila, Altató című versét szavaljuk el közösen. Az alsósok az első, a felsősök a második három, míg a pedagógusok az utolsó versszakot tanultuk meg és adtuk elő. Mindenkinek köszönöm, hogy ebben részt vett, hiszen nagyszerű, egyben megható volt hallani a közös szavalást.

Az ünnepség alkalmával a gyermekek és a pedagógusok előadásában elhangzott még egy-egy Erdős Virág, Börcsök Mária, Romhányi József és Lackfi János vers is.

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

2026. jan. 06.

A 2025-ös esztendő változatos közösségi programokat, jótékonysági eseményeket és összefogásra épülő akciókat hozott a dunaújvárosi óvodák életében, derül ki a DSTV visszatekintéséből. Említésre méltó mérföldkövek, hagyományos rendezvények, állhatatos munka – ez a titok nyitja. Hangkép.

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

2025. dec. 11.

Minden gyerek életében ünnepi pillanat, amikor az óvoda szabad közegéből hivatalosan is az iskola polgárává válik, derül ki a DSTV összegzéséből. A közelmúltban a BIROK Szabó Magda Tagintézményében is felavatták az újdonsült kisfecskéket. Hangkép.

 

DSTV: tegyünk többet a tudatosságért

DSTV: tegyünk többet a tudatosságért

2025. dec. 04.

A gyerekre igazoltan negatív hatással van az állandó, hosszantartó képernyőhasználat, derül ki a DSTV összeállításából. A mai digitális világban nehéz ezeknek a kerülése, de tudatosan kell a gyerekek elé példát állítani – erről a téma avatott szakértője tartott előadást a Szent Pantaleimon iskolában. Hangkép.

 

DSTV: a pályaválasztásról a Pannonban

DSTV: a pályaválasztásról a Pannonban

2025. dec. 02.

Hamarosan dönteniük kell a végzős középiskolásoknak, hogy melyik intézményben, hol folytatják a tanulmányaikat, emlékeztet a DSTV összeállítása. A Pannon Oktatási Központ a közelmúltban pályaválasztási nyílt nappal igyekezett segíteni a döntésben. Hangkép.

 

DSTV: műhelymunka a Vasváriban

DSTV: műhelymunka a Vasváriban

2025. nov. 25.

Izgalmas foglalkozások sora várt a Vasvári alsós nebulóira a napokban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ Tanító munkaközössége szervezett játékos, közösségi programokkal tarkított műhelymunkát az iskolában. Hangkép.

 

Pályaorientációs nap és irodalmi kávéház a Pannon Oktatási Központban

Pályaorientációs nap és irodalmi kávéház a Pannon Oktatási Központban

2025. nov. 22.

Sűrű programot bonyolított a napokban a Pannon Oktatási Központ Magángimnáziuma: szerdán különleges pályaorientációs nap helyszíne volt az intézmény, csütörtökön egy volt diák főszereplésével irodalmi kávéházat rendeztek.

DSTV: Széchenyiről a Móriczban

DSTV: Széchenyiről a Móriczban

2025. nov. 20.

Történelmi vetélkedő helyszíne volt a Móricz Zsigmond Általános Iskola az MTA alapításának 200. évfordulója alkalmából, derül ki a DSTV összegzéséből. Azzal sem árulunk el nagy titkot, hogy a vetélkedő központjában Széchenyi István élete és műve állt. Hangkép.

 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Vörös János Istvánt

  2. Bajnoki negyeddöntő a Jegesmedvék ellen

  3. DSTV: éles helyzetekre is felkészültek

  4. Ellenőrzés az utakon – egy héten át, az egész országban

  5. A véghajrákat nem bírták a DKKA fiataljai

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: éles helyzetekre is felkészültek

DSTV: éles helyzetekre is felkészültek

Embedded thumbnail for DSTV: szalagot tűzött a Rudas

DSTV: szalagot tűzött a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: szólóban a hangzsonglőr

DSTV: szólóban a hangzsonglőr

Top hírek

  1. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

  2. 90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

  3. Rozi néni 90 éves lett – Isten éltesse!

  4. Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

  5. Közösségépítők (2.): a "Terítéken" ízőrzője

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 5. szám - 2026.02.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő