Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

A vízilabdás lányok elodáznák a bajnokavatást

Sport
vízilabda
DUE-Maarsk Graphics
Dunaújváros
UVSE
bajnoki döntő

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2016. máj. 14., 10:25

A bajnoki finálé harmadik mérkőzését játssza ma este fél kilenctől a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata a fővárosban, ahol mindenképpen nyernie kell a mieinknek ahhoz, hogy megakadályozzák a házigazdákat a bajnoki címük megvédésében.

Ma este fél kilenctől az UVSE otthonában folytatódik a női OB I bajnoki döntője, mégpedig a harmadik, de reményeink szerint nem az utolsó összecsapással. Erre az ad bizakodást, hogy egyetemista lányaink játékukban szemmel láthatóan, és mérhetően is javulást mutattak. Az első összecsapáson a védekezésben adódó hiányosságok miatt tudott végig irányítani az UVSE, melyekre a mieink vezetőedzője, Mihók Attila fel is hívta csapata figyelmét. Akkor úgy nyilatkozott, hogy a második ütközeten fontos cél tíz lőtt gól alatt tartani Keszthelyi Ritáékat. Mint tudjuk, ez sikerült, hiszen 8-ig jutott Áts Bertalan csapata, viszont mi mindössze hatszor voltunk eredményesek. Ennek több oka is volt, így többek között óriási érvágás volt Gurisatti Gréta első negyedbeli végleges kiállítása, majd az, hogy nem tudtuk gólra váltani több emberelőnyünket sem. Igaz, emellett számos kiváló hazai egyéni teljesítményt láttunk, így többek között Szilágyi Dorottyáét, Kasó Orsolyáét, Garda Krisztináét, míg a vendégeknél továbbra is klasszis teljesítményt nyújtott Keszthelyi Rita, Tóth Ildikó és Gangl Edina. Mint azt Mihók Attila nyilatkozta, nagyot javult csapata játéka, hiszen az egy az egy elleni párharcokat sokkal jobban megoldották, és ne gondolja azt senki, hogy feladják a győzelem lehetőségét.

- A hazai találkozó elején sajnos megszerezte a vezetést az UVSE, így nekünk kellett mennünk az eredmény után, amely sok energiát emésztett fel. Emiatt nem is tudtuk az előre megbeszélt taktikát alkalmazni. A végjátékot szorossá tettük, de vesztünkre az utolsó találatot a vendégek szerezték. A harmadik meccsre úgy készültünk, mint a másodikra. Az UVSE elleni párharc számunkra nagyon nagy kihívás, melyben nekünk egy győzelem is hatalmas eredmény lenne, de nincs miért feladnunk a párharcot! Motivált csapatunk mindent meg fog tenni a győzelemért!

A másik oldalon az Áts Bertalan által vezérelt bajnoki címvédő viszont arra készül, hogy söpréssel behúzza az idei bajnoki címet:
- Érdemes visszatekinteni az első két meccsre, melyek közül az elsőt a támadójátékunkkal, míg a másodikat a védekezésünkkel nyertük meg. Mind a két összecsapáson nagyon jól játszott a Dunaújváros, de Tóth Ildikó, Keszthelyi Rita és Csabai Dóra vezényletével végig vezettünk. A harmadik meccsen semmivel sem lesz könnyebb dolgunk, mint eddig volt. A két győzelemnek sem örülhettünk sokáig, hiszen miután leszálltunk a buszról máris megkezdtük a felkészülést a folytatásra.

Garda Krisztina, a Dunaújváros egyik Európa bajnok játékosa, aki fejsérülésének ellenére is bevállalta a bajnoki döntőt, elég kritikusan nyilatkozott saját maga teljesítményével kapcsolatban, amely talán arra ösztönzi, hogy még jobb teljesítményt nyújtson a budapesti összecsapáson:
- Az egy dolog, hogy lőttem két gólt, de befújtak ellenem két 5 méterest, ráadásul nem mi nyertük meg a meccset. 2-0-ra vezet az UVSE, de egyáltalán nem adjuk fel a párharcot. A védekezésben, bár legutóbb már sokkal jobban megoldottuk az egyéni párharcokat, még jobbnak kell lennünk, hogy lehetőségünk legyen a győzelemre.
Két gólig jutott a hazai meccsen Szilágyi Dorottya, aki emellett ráúszásban több alkalommal el tudta hozni a labdát. Nem véletlen, hogy teljesen elkészült erejével, de már az újabb találkozóra készül:
- Nagyon kemény meccseken vagyunk túl, melyeket végig verekedtünk, de nem jöttünk ki jól belőle. Mindkétszer elfáradtam fizikailag és szellemileg egyaránt. Az UVSE előnyére vált, hogy egy kicsit rutinosabban kezelték a meccseket, de nekik ebben már több gyakorlatuk van, mint nekünk.
Centerben és a mezőnyben rengeteget dolgozó Somhegyi Noémi szavaiból, aki a medencéből kilépve azonnal azt mondta, hogy most sorozatban három meccset kell nyerni, és ezt nyilván meg fogjuk próbálni, érezhető, hogy mi a cél szombaton este. Végezetül álljanak itt az egyik kiváló fiatal, a ma születésnapos Horváth Brigitta szavai, aki szerint este egy teljesen új meccs következik.

Képek: DO-archív

- A két vereség ellenére is kimondhatom, rendkívül jó a csapathangulat. Arra készülünk, hogy azokat a hibákat, amiket az első és a második mérkőzésen elkövettünk, még egyszer ne kövessük el. Hatalmas feladat Keszthelyi Rita semlegesítése, de ha akarunk negyedik meccset, akkor ezt meg kell oldanunk. Nem szabad az ellenfelünknek könnyű gólszerzési lehetőségeket hagyni, hiszen az UVSE van annyira rutinos, hogy a legkisebb megingást is kegyetlenül kihasználja. A szombat esti találkozóra úgy tekintünk, hogy ez nem a mindent eldöntő meccs lesz, hanem egy következő feladat, ahol meg kell mutatnunk, hogy képesek vagyunk jól és egyre jobban teljesíteni.
Érdemes megfontolni a korosztályos válogatott szavait, aki zárszóként hozzáfűzte, hogy minden csapattársának, így neki is el kell hinnie, hogy az UVSE sem verhetetlen. A fenti nyilatkozatokból kitűnik tehát, hogy két eltökélt, sikerre éhes csapat találkozóját láthatjuk majd, mely reményeink szerint nem az utolsó lesz a két csapat idei szezonjában.

A rovat további hírei: Sport

Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

2026. feb. 01.

Kiváló eredményekkel, díjakkal és sportdiplomáciai sikerekkel zárták a 2025-ös esztendőt a dunaújvárosi íjászok.

A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

2026. feb. 01.

A harmadik harmadban négy gólt szerezve aratott magabiztos sikert a DAB-ASP csapata a DUE-Worm Angels ellen a jégkorongozók Andersen Ligájának szombat délutáni mérkőzésén.

A vereség ellenére is volt minek örülni

2026. jan. 31.

Bár egy góllal kikapott a hollandoktól, amennyiben hozza az izraeliek elleni kötelező győzelmet, biztosan bejut a Európa-bajnokság elődöntőjébe a magyar női vízilabda válogatott.

Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

2026. jan. 31.

Dorogi Renátó, Egejuru Godslove, valamint Kis Balázs is távozott a harmadosztály tavaszi rajtjára készülő Dunaújváros FC labdarúgó csapatától.

A vereség ellenére is emelt fővel jöhettek le a pályáról

2026. jan. 31.

Rendkívül tartalékos felállásban is remekül küzdöttek a DKKA fiataljai az Alba Fehérvár KC ellen, de a vendégek így is sima győzelemmel vitték el a két pontot Dunaújvárosból pénteken este.

DSTV: elismerték legjobbjaikat

2026. jan. 30.

Megtartotta hagyományos díjátadó ünnepségét a Magyar Motoros Vízisport Szövetség. Idén is volt mit ünnepelni – például azt, hogy Horváth Attilát ismét "Az év sportolójának" választották. Hangkép.

Megyei riválisa ellen játszik a Kohász

2026. jan. 30.

Az Alba Fehérvár KC elleni mérkőzéssel folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma este hat órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

  2. Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

  3. Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

  4. A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

  5. DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Embedded thumbnail for DSTV: elismerték legjobbjaikat

DSTV: elismerték legjobbjaikat

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

  5. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő