Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Matek érettségi - Halmazelmélet, trigonometria a feladatok között

Oktatás
érettségi
matematika
vizsga
diákok
írásbeli

facebook megosztás

doszerk - 2016. máj. 03., 07:45

Halmazelmélet, gráfos feladat és trigonometria is szerepel a matematika érettségi írásbeli tételei között az eduline.hu értesülései szerint. Az oktatási portál azt írta a kedd reggeli vizsgákról, hogy 12 feladatot kaptak a diákok a matematika érettségi első részében. Ezekre 2-2 pontot lehet kapni.

A feladatlap egy halmazelmélettel kezd, de van mértékegység átváltás is. Egy szöveges gráfos feladat is nehezítheti a diákok dolgát. Szerepelnek továbbá egyszerű egyenletek, logikai feladatok és ezen alapuló igaz-hamis állítás, sorozatszámítás, valószínűségszámítás, függvények és trigonometriai számítások is. A 12 feladat gyors számításokkal, függvénytáblázat segítségével oldható meg.

A matematika középszintű írásbeli vizsgája 180 perces. A diák először az I. feladatlapot (45 perc), majd a II. feladatlapot (135 perc) oldja meg. A feladatlapokon belül a rendelkezésére álló időt tetszése szerint oszthatja meg az egyes feladatok között és azok megoldásának sorrendjét is meghatározhatja.

A matematika vizsgatárgy emelt szintű írásbeli vizsgája 240 perces. Az írásbeli vizsga itt is két részből áll, a vizsgázó a rendelkezésére álló időt szintén tetszése szerint oszthatja meg az I. és a II. rész, illetve az egyes feladatok között és azok megoldásának sorrendjét is meghatározhatja. Az I. részfeladatsor négy feladatból áll, s azok több részkérdést is tartalmazhatnak. A II. részfeladatsor öt, egymással megegyező pontszámú feladatot sorol fel. A vizsgázónak az öt feladatból négyet kell kiválasztania, megoldania, és csak ez a négy értékelhető.

A vizsgázók közép- és emelt szinten is használhatnak függvénytáblázatot (egyidejűleg akár többfélét is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet, körzőt, vonalzót, szögmérőt, amelyről maguk gondoskodnak. Ezeket az eszközöket a vizsgázók a vizsga során egymás között nem cserélhetik.

A feladatok megoldását központilag kidolgozott javítási-értékelési útmutatók alapján értékelik.

-MTI-

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

2026. jan. 06.

A 2025-ös esztendő változatos közösségi programokat, jótékonysági eseményeket és összefogásra épülő akciókat hozott a dunaújvárosi óvodák életében, derül ki a DSTV visszatekintéséből. Említésre méltó mérföldkövek, hagyományos rendezvények, állhatatos munka – ez a titok nyitja. Hangkép.

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

2025. dec. 11.

Minden gyerek életében ünnepi pillanat, amikor az óvoda szabad közegéből hivatalosan is az iskola polgárává válik, derül ki a DSTV összegzéséből. A közelmúltban a BIROK Szabó Magda Tagintézményében is felavatták az újdonsült kisfecskéket. Hangkép.

 

DSTV: tegyünk többet a tudatosságért

DSTV: tegyünk többet a tudatosságért

2025. dec. 04.

A gyerekre igazoltan negatív hatással van az állandó, hosszantartó képernyőhasználat, derül ki a DSTV összeállításából. A mai digitális világban nehéz ezeknek a kerülése, de tudatosan kell a gyerekek elé példát állítani – erről a téma avatott szakértője tartott előadást a Szent Pantaleimon iskolában. Hangkép.

 

DSTV: a pályaválasztásról a Pannonban

DSTV: a pályaválasztásról a Pannonban

2025. dec. 02.

Hamarosan dönteniük kell a végzős középiskolásoknak, hogy melyik intézményben, hol folytatják a tanulmányaikat, emlékeztet a DSTV összeállítása. A Pannon Oktatási Központ a közelmúltban pályaválasztási nyílt nappal igyekezett segíteni a döntésben. Hangkép.

 

DSTV: műhelymunka a Vasváriban

DSTV: műhelymunka a Vasváriban

2025. nov. 25.

Izgalmas foglalkozások sora várt a Vasvári alsós nebulóira a napokban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ Tanító munkaközössége szervezett játékos, közösségi programokkal tarkított műhelymunkát az iskolában. Hangkép.

 

Pályaorientációs nap és irodalmi kávéház a Pannon Oktatási Központban

Pályaorientációs nap és irodalmi kávéház a Pannon Oktatási Központban

2025. nov. 22.

Sűrű programot bonyolított a napokban a Pannon Oktatási Központ Magángimnáziuma: szerdán különleges pályaorientációs nap helyszíne volt az intézmény, csütörtökön egy volt diák főszereplésével irodalmi kávéházat rendeztek.

DSTV: Széchenyiről a Móriczban

DSTV: Széchenyiről a Móriczban

2025. nov. 20.

Történelmi vetélkedő helyszíne volt a Móricz Zsigmond Általános Iskola az MTA alapításának 200. évfordulója alkalmából, derül ki a DSTV összegzéséből. Azzal sem árulunk el nagy titkot, hogy a vetélkedő központjában Széchenyi István élete és műve állt. Hangkép.

 

  • További hírek

Friss hírek

  1. A Hóvirág Kupáért fociztak

  2. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  3. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  4. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

  5. DSTV: az éremművészet atyja

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő