Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 24. Ádám, Éva
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Június 12-én kezdik meg Pecsét István gyógykezelését Kínában

Közélet
Pecsét István
gyógykezelés
Kína
Dunaújváros
jótékonyság
összefogás

facebook megosztás

Pálinkás István - 2016. máj. 21., 11:11

A vizsgálati dokumentumok áttanulmányozása után a hazai orvosi konzílium beleegyezésével, egyeztetve a kínai Fuda Tumorközpont Kelet-Európai régiójának képviselőjével, megszületett a döntés: június 8-án már fogadják a kínai kórházban Pecsét Istvánt és június 12-én megkezdik a gyógykezelését!

Mint arról folyamatosan beszámoltunk, István 27 évesen májtranszplantáción esett át. Akkor közölték vele, hogy küzdelmét áttétes rák nehezíti.

-Az leírhatatlan volt. Elképzelni sem lehet. Ott, akkor, hirtelen feldolgozni, roppant nehéz volt. – meséli nekünk István, akivel az egyetem előtti parkban beszélgettünk.

Sok esetben komoly falakba ütközött az onkológusok lemondó nyilatkozatait hallgatva:

-Én nem mondtam le magamról! Ahhoz, hogy küzdeni, gyógyulni, tudjak, rátaláltam ezt a külföldi lehetőséget, megoldást, és biztos vagyok benne, hogy sikeresen végbemehet a gyógyulás. Guangzhou-ban sikerült a Fuda Tumorközpontot megtalálni. Ekkor mondták meg, mi ennek a ráknak a kezelhetősége, gyógyítása, a pénzügyi résszel együtt. Akkor kezdődött a gyűjtés dr. Bozsits Attilával a Dunaújvárosiak Életéért Közalapítványon keresztül.

Pecsét István bízott abban, hogy sikerrel járhat a gyűjtés, bízott a dunaújvárosi emberekben. Rendkívüli összefogás vette kezdetét év elején, hiszen a közel tíz és félmillió forint három hónap alatt összegyűlt:

- Ezt soha el nem feledhető jó érzés volt átélni. Az emberek összefogtak egy másik gyógyulásáért. Mellém állt Cserna Gábor polgármester, dr. Dorkota Lajos Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, és gyakorlatilag az összes helyi médium, még a kulturális intézmények is a rendezvényeikkel, a Bartók Színház, az MMK, a Dunaújvárosi Egyetem, a Miskolci Egyetem. Sok-sok magánszemélytől, egyesülettől, közösségtől, civil szervezettől kaptam segítséget, a kézilabdás lányoktól a labdarúgókig. Azt az üzenetet éreztem az emberek hozzáállásából, hogy „ennek a fiatalembernek meg kell gyógyulnia”! Nem adom fel a küzdelmet, mert magam is akarom. Gyógyulni kell, ezért küzdök.

Fotók: DUE

S hogy valóban lehetetlen a támogatói kört teljes egészében felsorolni, azért jegyezzük meg, Brüsszeltől New Yorkig szerte a világban eljutott a híre Pecsét István akarásának, a gyűjtés kampányának: „Köszönöm a sikeres megmozdulást. Hogy felkerüljön az i-re a pont, ahhoz most én kellek. Meg kell gyógyulnom! Ezért vagyok úgy a köszönéssel is, mint amikor a Dunaújvárosi Egyetem rektora, dr. András István és Mészáros Virág kancellár jó utat kívántak azzal, hogy várnak vissza. Azt mondom, Jó szerencsét!””

A rovat további hírei: Közélet

Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

2025. dec. 23.

Jézus születését és első bemutatkozásait ünnepli a karácsonyi időszakban a dunaújvárosi római katolikus közösség. Nagyon készült a karitász közössége is az egyház egyik főünnepére.

DSTV: jótékonyság a Restiben

2025. dec. 23.

Az ünnepek közeledtével is gondolnak a nehezebb körülmények között élő emberekre városunkban, remek példával szolgál a DSTV összeállítása. A Resti Bisztróban öt család karácsonyát tették szebbé a legutóbbi jótékonysági akció alkalmával. Hangkép.

A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

2025. dec. 22.

Az elmúlt négy hétvégén közösen készülődhettünk Dunaújvárosban – az Adventi Forgatag programjai sokakat vonzottak a Városháza térre. A mécsek jelképei kiegészítik egymást, egyúttal nyomatékot adnak a szeretet ünnepe legfontosabb üzeneteinek. 

DKIK: új titkár az iparkamaránál

2025. dec. 22.

Az idevágó interjú már megjárta hasábjainkat, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy Csikós Gábor koordinálja a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara munkáját. A szakember a titkári feladatok mellett terveiről is beszámolt. Hangkép.

"Levelek a Jézuskának" – újra nagy sikerrel

2025. dec. 21.

Minden ajándék-igényt teljesített, ráadásul fontos pillérrel egészítette ki a Családok Átmeneti Otthona lakói javára szervezett gyűjtőakciót a DO/DSTV műhelye. A jótét célú közösségi kezdeményezés immár hatodszorra aratott fényes sikert, köszönet érte minden közreműködőnek!

DSTV: a véradókat köszöntötték

2025. dec. 21.

A beszámoló már megjárta hasábjainkat, most itt a DSTV összeállítása egy szép hagyomány folytatásáról. Ünnepélyes keretek között mondott köszönetet a jubiláló, valamint a kiemelkedő véradóknak a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi szervezete. Hangkép.

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

2025. dec. 20.

A napokban bizonyára feltűnhetett a 4-es választókörzetben élőknek, hogy az utcákat karácsonyfák díszítik – az ovisok és a lakók is díszítettek. A Batsányi úton is szépítettek.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Csábító üzenetek, súlyos következmények

  2. Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

  3. Hatékony kéztörlés a munkahelyeken

  4. Focival készültek az ünnepekre

  5. DSTV: jótékonyság a Restiben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: jótékonyság a Restiben

DSTV: jótékonyság a Restiben

Embedded thumbnail for A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

Embedded thumbnail for DKIK: új titkár az iparkamaránál

DKIK: új titkár az iparkamaránál

Top hírek

  1. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  2. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  3. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  4. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

  5. Rablás miatt tartóztatták le a buszmegállók üvegtörőjét

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő