Agárdi Popstrand - Újvárosiaknak idén is féláron
Edda, Omega, R-GO, Vikidál, Republic, Demjén, Piramis- többek között ők azok a legendák, akik fellépnek az Agárdi Popstrandon, és amelyre ezúttal is kedvezményesen válthatják meg a belépőket a dunaújvárosiak.
Az önkormányzat és az Agárdi Popstrand főszervezője, Turbók János idén is együttműködési megállapodást kötött, amelynek értelmében a dunaújvárosi lakcímkártyájukat felmutató polgárok féláron vehetik meg a belépőt.
Ahogy az előző években, úgy most is, az önkormányzat támogatja a rendezvényt, bizonyos számban jegyeket, illetve bérleteket vesz a programsorozatra, amelyeket aztán jótékony célra ajánl fel. Így látogathatták a tavalyi koncerteket például a Jószolgálati Otthon gondozottjai és a kézilabda akadémia utánpótlás játékosai. Ezeket a belépőket idén is felajánlja majd az önkormányzat valamely szervezetnek.

Az Agárdi Popstrand immár negyvenedik koncertsorozata júliusban indul. Minden szombaton lesz legalább kettő, a hazai könnyűzenében méltán híres fellépő. Péntekenként pedig ingyenes vízparti diszkó várja a látogatókat.
Július 2-án a Mobilmánia, Vikidál Gyulával kiegészülve és a Republic, július 9-én az Edda és a Pataky Művek, július 16-án az Irigy Hónaljmirigy és Vastag Csaba lép fel. Július 23-án az Omega és a Skorpió, július 30-án Kasza Tibi és a Neoton, augusztus 6-án Bereczki Zoltán és az R-GO koncertezik. Augusztus 13-án lesz a Piramis és Demjén Ferenc, augusztus 19-én a Magna Cum Laude és Király Viktor fellépése. Zárásként pedig augusztus 20-án az LGT, Rácz Gergő és Rakonczai Viktor koncertezik majd.
A rovat további hírei: Kultúra
Panoráma: díjátadó és kiállítás a könyvtárban
2025. dec. 11.
Első fotópályázatának díjátadóját, valamint a beérkezett művekből válogatott tárlat megnyitóját rendezi a Panoráma Fotó Egyesület. A megnyitó pénteken 17 órakor kezdődik a József Attila Könyvtárban – mindenkit szeretettel várnak! Flyer.
ICA-D: Martinkó Márk "Felülírt protokoll"-ja
2025. dec. 10.
Martinkó Márk önálló kiállításával folytatódik a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) bemutatóinak sora: a Felülírt protokoll című tárlat az alkotó művészetének eddigi legteljesebb és legkomplexebb bemutatása lesz – péntektől!
DSTV: KineDok évzáró – a boldogságról
2025. dec. 08.
Különleges alkotással folytatódott a KineDok sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szabad Szemmel évzáró programjában többszörös fesztiválgyőztes alkotás, A boldogság ügynöke című film futott, amely arra is keresi a választ, hogy vajon mérhető-e a boldogság. Hangkép.
DSTV: az orgona varázsa
2025. dec. 05.
Az év utolsó időszakában különös csengése van az orgonának, derül ki a DSTV összegzéséből. Hangzása az ünnep legszebb pillanatait koronázza meg – mint az evangélikus templomban koncertezett Lengyel Zoltán bemutatóján, aki a muzsikájával elvarázsolta a látogatókat. Hangkép.
DSTV: élmények Latin-Amerikából
2025. dec. 03.
Távoli régió világát idézte fel az Intercisa Múzeum programja, derül ki a DSTV összegzéséből. Dr. Pólyi Csaba nyugalmazott nagykövet osztotta meg élményeit és tapasztalatait Latin-Amerikáról a magyar diplomácia szemszögéből a közelmúltban. Hangkép.
DSTV: zenei sorozatot szervezett az ICA-D
2025. dec. 01.
A kortárs zenének szentelt sorozatot a mögöttünk hagyott hónapban a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D), derül ki a DSTV összegzéséből. A program egyik elemeként Nagy Ákos zeneszerző beszélgetéssel körített lemezbemutatójának adott otthont az intézmény. Hangkép.
Játék műfaji határok nélkül a könyvtárban
2025. nov. 30.
Jazz a könyvtárban címmel folytatódik a József Attila Könyvtár társművészeti sorozata, a koncertre kedden várják a műfaj szerelmeseit nagy szeretettel és két kiváló muzsikussal.









