Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 29. Aguszta
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Az Öreg Harcsa örülhetett

Sport
kispályás foci
labdarúgás
Dunaújváros
DLSZ

facebook megosztás

spigott - 2016. jún. 27., 08:00

Az Öreg Harcsa csapata nyerte meg az első alkalommal, s nem titkoltan hagyományteremtő jelleggel megrendezett Peca Foci Kupa küzdelmeit a Szalki-szigeten.

Nyolc együttes részvételével rendezték meg szombaton a Peca Foci Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó tornát. Az első alkalommal, s nem titkoltan hagyományteremtő jelleggel megtartott viadalon hatalmas hőség várta a csapatokat a Szalki-szigeten, ám ez cseppet sem érdekelte az együtteseket, melyek remek mérkőzésekkel szórakoztatták a szurkolókat. A csoportmérkőzések és az egyenes kieséses szakasz végén az Öreg Harcsa és a Sügérek együttese játszotta a finálét, s bár a találkozó 2-2-es döntetlennel ért véget, a büntetőket előbbiek rúgták pontosabban, így a végig kiváló hangulatú első Peca Foci Kupát az Öreg Harcsa csapata nyerte meg.

Ahogy azt a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség rendezvényein már megszokhattuk, az eredményhirdetésen nem csak a legjobb csapatokat, hanem az egyéni kategóriákban kiemelkedően teljesítő játékosokat is díjazták a szervezők. A legjobb játékosnak Balaskó Ivánt (Öreg Harcsa), a legjobb kapusnak Juhász Viktort (Sügérek) választották a szervezők, míg a gólkirálynak járó elismerést Szili Zoltán érdemelte ki remek teljesítményével.
A torna után érthetően elégedetten nyilatkozott a kupa főszervezője, Petrás Gábor, a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség főtitkára is.
"Jó ötlet volt, amikor kitaláltuk, hogy az első Horgász- és Halászléfőző Verseny rendezésében megszervezzük az I. Peca Foci Kupát az amatőr sportolók részére, hiszen ezzel is színesíteni akartuk a remek programot.

A Horgász- és Halászléfőző Verseny igazi értéke lesz Dunaújvárosnak, ez már most borítékolható, egész nap rengeteg ember érkezett Dunaújvárosba és igazi fesztivál jellege volt a kempingnek. A focikupát is sokan nézték végig, miközben a halászlék forrtak a bográcsokban. A kupa elérte célját, hiszen ezen a napon is közel 100 amatőr sportolót mozgattunk meg és hívtunk ki a szabadba mozogni, sportolni. A legjobbaknak külön gratulálok és ahogyan Hingyi Lászlóval Dunaújváros Megyei Jogú Város Oktatási, kulturális, ifjúsági és sportbizottság elnökével értékeltük az eredményhirdetés után a rendezvényt, úgy tűnik újabb hagyományt indítottunk el Dunaújvárosban a Peca Foci Kupával." – fogalmazott Petrás Gábor.

Az I. Peca Foci Kupa dobogósai: 1. Öreg Harcsa, 2. Sügérek, 3. Aranyhal.

Egyéni díjak

Legjobb játékos: Balaskó Iván (Öreg Harcsa)
Legjobb kapus: Juhász Viktor (Sügérek)
Gólkirály: Szili Zoltán (Aranyhal)

A rovat további hírei: Sport

Az éllovashoz látogat a DFC

2026. már. 28.

Nagykanizsán folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután négy órától.

Hazai pályán játszik a Kohász

2026. már. 28.

A Szombathely gárdáját látja vendégül a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokság újabb fordulójában ma délután öt órától.

Igazi csapatként küzdöttek!

2026. már. 28.

Az első szettben hatalmasat küzdve, a másodikban és a harmadikban is remekül játszva aratott 3-0-s győzelmet a Kecskemét ellen a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NB I Extraliga alsóházi rájátszásának második fordulójában.

Kovács-Seres Hunor remekelt Egyiptomban

2026. már. 27.

Parádés úszással végzett a tíz kilométeres táv tizennegyedik helyén Kovács-Seres Hunor a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának első, egyiptomi állomásán.

DSTV: a háló két oldalán

2026. már. 27.

Nagy erőkkel készült az idei évi megméretésekre a Danubius KSE tollaslabdacsapata. A szakvezetés az elmúlt időszak felkészüléséről és az idei évi céljaikról számolt be – említésre méltó továbbá, hogy Jakab János és Varga Gabriella edzőpárosa rangos szakmai elismerésben is részesült. Hangkép.

Látványos, jó meccsre készülnek

2026. már. 27.

A Kecskemét elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NB I Extraliga alsóházi rájátszását a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.

Parádéztak Nyárlőrincen a DLSE versenyzői

2026. már. 26.

Tíz aranyéremből hatot hazahoztak a Dunaújvárosi Lábtoll-labda SE sportolói a Nyárlőrincen megrendezett Buzás János Kupáról.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

  2. Az éllovashoz látogat a DFC

  3. Hazai pályán játszik a Kohász

  4. Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

  5. Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Videók

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Embedded thumbnail for DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

Embedded thumbnail for DSTV: a háló két oldalán

DSTV: a háló két oldalán

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. DSTV: végleges a választási szavazólap

  5. Élre álltak a női labdarúgók

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő