Kemény munkában a tollaslabdázók

spigott - 2016. július 7. 7:57

A hét elejétől a Dunaújvárosi Sportcsarnokban edzőtáboroznak a Danubius KSE tollaslabdázói, akik motiváltan, sikerre éhesen várják az új szezon küzdelmeit.

Intenzív edzőtáborba kezdtek a héten a Danubius KSE tollaslabda szakosztályának amatőr és verseny tollaslabdázói Jakab János edző irányításával a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. A helyi tollaslabdázók célja egyértelműen az, hogy a lehető legjobban felkészüljenek a 2016/2017-es versenyszezonra, s miután egyéni sportágról van szó, így a speciális nyári felkészülésen fizikai, technikai és mentális képzéssel igyekeznek magukat formába hozni az egyesület tagjai.

Mivel a Danubius KSE mind az amatőr, mind a versenytollaslabda fontosságában hisz, ezért van, aki a sportág szeretetéért, a mozgás öröméért vesz részt edzéseiken, van aki, pedig azért, hogy korosztálya legjobb versenyzője legyen az új idényben. Az igazolt gyermek játékosok felkészítését a dunaújvárosi nevelésű, első osztályú kiválóság, Piliszky András segíti. Mint azt Jakab Jánostól, az egyesület vezetőedzőjétől megtudtuk, a Danubius KSE igazolt utánpótláskorú játékosai három különböző helyszínen edzőtáboroznak a nyáron.

Képek forrása: Danubius KSE

Pécsett angol, Szegeden indonéz edzők is dolgoznak versenyzőink minél jobb felkészítésén, míg Szarvason a debreceni és dunaújvárosi játékosok alapozhatnak együtt az őszi szezonra. Jakab János edző kiemelte, hogy tudatos, kemény gyakorlással bármelyik korosztályos ranglistaversenyen képesek lehetnek sportolóik arra, hogy érmet szerezzenek, így a nyár nem csak a pihenésről, hanem a gyakorlásokról is szól majd a Danubius KSE rendkívül motivált versenyzői számára.

A rovat további hírei: Sport

Felemás hétvégi forduló a Pingpong Házban (videóval)

Felemás hétvégi forduló a Pingpong Házban (videóval)

2025. nov. 20.

A Pentele ASE második számú gárdája 11-7-re nyert, míg az harmadik számú gárda hasonló arányú vereséget szenvedett a csapatbajnokságok hétvégi fordulójában.

DSTV: hétvégi éremeső

DSTV: hétvégi éremeső

2025. nov. 20.

Összesen egy arany és öt bronzéremmel zárták a legutóbbi lábtoll-labda versenyt a Dunaújvárosi Lábtoll-Labda SE sportolói a mögöttünk hagyott hétvégén. A 28. Ifjúsági Országos Bajnokság küzdelmeinek a szokott módon a Szent Pantaleimon Iskola tornaterme adott otthont. Hangkép.

Klasszisai szállították a győzelmet a címvédőnek

Klasszisai szállították a győzelmet a címvédőnek

2025. nov. 20.

A végül hat gólig jutó Keszthelyi Rita vezérletével aratott 16-11-es győzelmet a Fradi gárdája a DFVE női vízilabdázói ellen a két csapat dunaújvárosi rangadóján szerdán este.

Előnyben a BJA

Előnyben a BJA

2025. nov. 19.

Hiába egyenlített 0-3-ról, végül háromgólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa kvalifikáció harmadik fordulójának odavágóján a DAB jégkorong csapata a BJA HC ellen.

Sikeres évet zárt a DKSE úszója

Sikeres évet zárt a DKSE úszója

2025. nov. 19.

Több hazai és nemzetközi versenyen megmérette magát idén a DKSE tizenkilenc esztendős úszója, Kovács-Seres Hunor, aki jó érzésekkel tekintett vissza a mögötte hagyott szezonra.

Hazai rangadó a Fradi ellen

Hazai rangadó a Fradi ellen

2025. nov. 19.

Az idei szezonban még hibátlan Ferencváros elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki csatározásokat a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától.

Várják a jelöléseket, kié legyen a "Dunaújváros Sportjáért" díj

Várják a jelöléseket, kié legyen a "Dunaújváros Sportjáért" díj

2025. nov. 18.

A rangos elismerés odaítélésről a közgyűlés dönt, de javaslatot bárki tehet a "Dunaújváros Sportjáért díj" jelölésére, egészen december 20-ig. Felhívás!