Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 27. János
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Pecsét István gyógykezelése - Újabb összefogásra lesz szükség

Közélet
Pecsét István
jótékonyság
gyógykezelés
Dunaújváros
Kína

facebook megosztás

Pálinkás István - 2016. júl. 18., 07:51

Több időt marad Kínában, a Fuda Tumorközpontban Pecsét István, meghosszabbították az ott tartózkodását egy újabb kezelés miatt- erről tájékoztatta szerkesztőségünket a fiatalember.

Pecsét István arról számolt be, hogy megkezdték feltárni az áttétes rákot.

- Az áttét az alsó gyűjtőér (vena cava inferior, rövidítve VCI) felső szakaszán is megjelent. Az a hely, ahová a tíz darab Jód 125 radioaktív titánkapszulát ültették. Úgy tűnik, hogy ott ezt az áttétet leoltották. Ugyanennek az érnek az alsó szakaszán, amit tavaly célzottan sugaraztak, visszajött az áttét, ezzel is kell valamit kezdeni. Szerintük ugyanakkor ez a teljes alsó gyűjtőér (májkapugyűjtőérnél kezdődve tart a mellkason felfelé, egészen a felső gyűjtőérig) fertőzött lehet, áttétekkel. Az látszik most a vizsgálati felvételeken, hogy azokon a részeken, ahol már sok mindent csináltak, visszajött az áttét. Azt mondták, hogy van az úgynevezett NK-terápia, ami esetemben nagyon jó lenne. Ez kilencven százalék feletti hatékonysággal teszi a dolgát. Jobb, mint a kriosebészet, mert esetemben ott a májkapugyűjtőér, amin már sokat dolgoztak, és nem szeretnék egy újabb operációval bolygatni, így elvetették a kriosebészeti beavatkozást. Az NK-sejteket viszont a fehérvérsejtekből nyerik ki.

Ezeket juttatják nagy számban az áttéthez, hogy a rák ellen ezek a sejtek dolgozzanak. Ezekből a sejtekből nincsen nagyszámú állomány az emberi szervezetben, mesterségesen tudják a vérből megsokszorosítani. Mivel transzplantált személynél még nem csináltak ilyet, jött az újabb kérdés:

- Az orvosok azt mondták, papírforma szerint jól működik, de én vagyok az első olyan betegük, aki májtranszplantált. Az NK-terápia 19 ezer jüan (850 ezer forint), plusz 4500 jüan további költséget jelent a sejttenyésztés, a vérvizsgálat, az eszközök és egyebek. Kérdezték, hogy bevállalom-e. Szerintük jó lesz, és mivel nincsen tapasztalatuk ilyen eset felállásában, elsőként nálam végeznék el, ezért elengedik a 19 ezer jüant, és hat kezelést javasoltak.

Meghűlt benned minden vér, jól gondolom?

- Mivel végigrágtuk az összes kezelési lehetőséget, bevállaltam. Jövő héten kezdik el az első beavatkozást. Tizenkét naponként kapom meg az újabb kezelést, összesen hatot. Azt várják, hogy sikeres lesz. Mivel bevállalom, úgy fogalmaztak, „kemény srác” vagyok, ezért az NK-sejtek tenyésztését nem számolják fel, csak a többit. A beavatkozás miatt még három hónapot itt leszek Guangzhouba. Mivel úgyis itt leszek, megbeszéltük azt is, hogy az alsó gyűjtőérrel mit kellene csinálni, hogy más áttét ne jöjjön vissza, és sikeres legyen a gyógykezelés. Tehát, ennek az érnek a felső szakaszára megkaptam a beültetést, az jó. Az alsó szakaszon megkapom az NK-sejteket, sokszorosító hadseregként, akkor szétverik a daganatos részt mindenféle kézi beavatkozás nélkül.

Erről is tájékoztattak, hogy mivel jár?

- Persze, mondták, hogy számoljak majd azzal az eshetőséggel, miszerint kúszok-mászok, kihullik a hajam, hányhatok, fogyhatok tőle. Mondtam, ezzel tisztában vagyok, mert tavaly végig csináltam. Mondták, ez még öt-hat alkalom, mert kéthetente adhatják.

Megérkezett a szövetmintád is Magyarországról Kínába.

- Erre is azt mondták, hogy elsőként hoztam külföldről szövettani mintát, ami óriási kooperációval, koordinációval járt. A Fuda Tumorközpontban azt is mondták, megérkezett hozzájuk ez a magyar fiatalember és teljesen felbolygatta az ügymenetüket, de ez tetszik nekik, mert pluszt hozott, amivel hozzájárul a sikeresebb működéshez. Az egyeztetések után tehát itt vannak Guangzhou városában a szövettani mintáim, a jövő héten kezdődhet a teljes DNS-frakcionálás. A célzott kemoterápia folyamán csövet tudnak elhelyezni a VCI alsó szakasznál, ahogy ugyanennek az érnek a felső szakasznál is. Ezek a csövek, leegyszerűsítve, félúton találkoznak, oda kapnám a 80 százalékos kemoterápiát, amely kipucolná teljesen a VCI régiót.

Természetesen dr. Bozsits Attilát, a Dunaújvárosiak Életéért Közalapítvány sikerrel véghezvitt gyűjtési akciójának tagját értesítette elsőként Pecsét István, mert mindazonáltal, hogy magasabb lesz a költség, arra is számolnia kell, hogy az ott kint lévő barátjának már munkába kell állnia. Haza kell utaznia, viszont valakit mindenképpen szeretne helyette az angol nyelv segítsége miatt, valamint a célzott kemoterápia mellékhatása könnyebb elviselésének érdekében is.

- Arra kértem Bozsits Attilát, tiszteletben tartva mindenki eddigi aggódását, legyen kedves újraaktivizálni egy utolsó gyűjtést. Valahogyan oldjuk meg egy utolsó kampánnyal. Biztató választ kaptam tőle. Tudom, hogy mindenki toleranciája véges, de ezt még bevállalom én is.

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: "Levelek a Jézuskának"

2025. dec. 26.

Az ünnepi beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV terjedelmes összeállítása arról, hogy újra sikerrel ért véget a DO/DSTV műhelyének ajándékgyűjtő akciója. A közösségi kezdeményezés ráadásul új pillérrel egészült ki! Karácsonyi hangkép.

Szép gesztus a szenteste előtt

2025. dec. 25.

Nemes hagyományt folytatott Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba, a közbiztonsági bizottság elnöke: szenteste délelőttjén karácsonyi ebéddel lepték meg azokat, akik az ünnepi időszakban is a városlakókért dolgoznak.

"A közösség ereje ilyenkor válik igazán láthatóvá..."

2025. dec. 24.

"Karácsony legfőbb üzenetei a szeretet és az összetartozás – ezek az értékek vezessenek bennünket döntéseinkben és mindennapjainkban." Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjét olvashatják az alábbiakban.

Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

2025. dec. 23.

Jézus születését és első bemutatkozásait ünnepli a karácsonyi időszakban a dunaújvárosi római katolikus közösség. Nagyon készült a karitász közössége is az egyház egyik főünnepére.

DSTV: jótékonyság a Restiben

2025. dec. 23.

Az ünnepek közeledtével is gondolnak a nehezebb körülmények között élő emberekre városunkban, remek példával szolgál a DSTV összeállítása. A Resti Bisztróban öt család karácsonyát tették szebbé a legutóbbi jótékonysági akció alkalmával. Hangkép.

A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

2025. dec. 22.

Az elmúlt négy hétvégén közösen készülődhettünk Dunaújvárosban – az Adventi Forgatag programjai sokakat vonzottak a Városháza térre. A mécsek jelképei kiegészítik egymást, egyúttal nyomatékot adnak a szeretet ünnepe legfontosabb üzeneteinek. 

DKIK: új titkár az iparkamaránál

2025. dec. 22.

Az idevágó interjú már megjárta hasábjainkat, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy Csikós Gábor koordinálja a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara munkáját. A szakember a titkári feladatok mellett terveiről is beszámolt. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Három pont a fa alá

  2. DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

  3. DSTV: "Levelek a Jézuskának"

  4. Ünnepi forduló az Erste Ligában

  5. Digitális utility - eszközfedezet nélkül?

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

Embedded thumbnail for DSTV: "Levelek a Jézuskának"

DSTV: "Levelek a Jézuskának"

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szeretet ünnepén

DSTV: együtt a szeretet ünnepén

Top hírek

  1. Szép gesztus a szenteste előtt

  2. Csábító üzenetek, súlyos következmények

  3. Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

  4. Focival készültek az ünnepekre

  5. DKIK: új titkár az iparkamaránál

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő