Dunaújváros Hetilap

Pecsét István szervezete jól reagált az új kezelésre

Pálinkás István - 2016. július 31. 8:39

Megkezdték Pecsét István NK-terápiáját a Kínai FUDA központban, továbbá bevezették jobb karjának fő vénájába a PICC csövet, amit egészen az alsó gyűjtőérig küldenek, ahhoz a szakaszhoz, ahol az áttétek találhatóak – tájékoztatott bennünket István.

- Az első májátültetett beteg vagyok itt, akin ezt elvégzik.  A májam a kontrollvizsgálatok eredményei szerint egyelőre jól viseli a beavatkozást, májfunkció emelkedést nem mértek,  úgy tűnik, sikeres lesz a kezelés. Barátom, Ádám augusztus elsején elutazik. Eddig nem sikerült találnom senkit, aki segítene a továbbiakban úgy, ahogyan ő. Tekintettel arra, hogy meghosszabbodott az itt tartózkodásom, a beavatkozások száma pedig nőtt, elhatároztam, hogy az itteni magyarokat próbálom megszólítani. Találtam itt is és a szomszédos városokban is magyarokat. Tehát meg tudom szervezni, hogy ki jöjjön be hozzám délelőtt és délután egy-két órára.

A kórház – mint azt korábban is említettük – sikeresen megkapta a szövettani mintákat, ám a szövetek mutálódtak, amit feltehetően a nem megfelelő tárolás eredményezett. Ezért a DNS-frakcionálást nem tudták elvégezni:

- Az IHC-vizsgálatot viszont elvégezték. Ennek során nyolc génmutációt néznek, és adott betegségek kerülnek felszínre. Annyit állapítottak meg, hogy nálam valóban CCC van. Most az alsó gyűjtőeret kezelik tovább, majd augusztus közepén mintát vesznek az érintett területről CT-segítségével.

Mindemellett István azt is elmondta, hogy a további adománygyűjtő kampányban is szeretne részt venni, aktívan. Ennek érdekében a kínai közösségi oldalakon is aktivizálja magát, mert egészségesen kíván visszatérni Dunaújvárosba:

- Minden támogatást köszönök, s valóban hihetetlen mennyiségű szeretet áramlik hozzám dunaújvárosiak és mások felől is. Küzdök, csak előre, és Jó szerencsét!

 

Amennyiben szeretnének segíteni, István gyógyulását támogató adományukat küldjék el a Közalapítvány számlaszámára (OTP 11736037-20550332-00000000 - "Pecsét István javára") vagy keressék fel a gyűjtőpontokat!

A rovat további hírei: Közélet

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

2025. jún. 06.

Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

2025. jún. 05.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.

Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz

Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz

2025. jún. 05.

Apró, de az ott élők számára annál örömtelibb fejlesztésről számolt be Tóth Kálmán önkormányzati képviselő. A Mátyás Király körút 8-10. előtt – tehát két lépcsőháznál – újult meg az évek alatt elhasználódott járdaszakasz. 

Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre

Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre

2025. jún. 05.

105 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én, 16.32 perckor írták alá a Trianoni békeszerződést. A diktátum következtében a történelmi Magyarország elveszítette területének kétharmadát és lakosságának mintegy hatvan százalékát. A trianoni békediktátum évfordulójára emlékezett a Dunaújváros önkormányzata az evangélikus templomban szerdán.

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

2025. jún. 05.

Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a "C" szárnyba, nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak. 

Hamarosan startol a szabadstrand-szezon

Hamarosan startol a szabadstrand-szezon

2025. jún. 04.

Egészen pontosan június 13-án nyit a szabadstrand – félreérthetetlenül jelezve a nyári szezon hivatalos kezdetét. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester a helyszínen jelentette be: a jövő hét végén már ismét várja a fürdőzőket a város egyik legnépszerűbb nyári közösségi tere.

Tartalmas évtizedek után kerek évforduló

Tartalmas évtizedek után kerek évforduló

2025. jún. 04.

Folytatódott a dunaújvárosi szépkorú polgárok köszöntése. A napokban Dr. Tarjáni Györgyöt, Gyuri bácsit köszöntötte az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő.