Az átláthatóság jellemzi a hivatalt
Több száz önkormányzat közül az első helyen végzett városunk önkormányzata az Üvegfalú Programban. Dr Sürü Renáta, városunk jegyzője elmondta, a felmérés a korrupcióellenességet szolgálja, azt, hogy az önkormányzatok működésében, gazdálkodásában minél nagyobb teret adjanak a nyilvánosságnak.
-Jogszabályok határozzák meg azt, hogy mit és hogyan kell közzé tenni, akár hirdetményeket, akár az interneten, az önkormányzati honlapon keresztül. Az Állami Számvevőszék immár hatodik alkalommal végzi ezt a felmérést egy úgynevezett integritási kérdőívvel, amelyet a hivatali osztályok töltenek ki, és a belső kontrollfelelős gyűjti össze. Ezt küldjük be a számvevőszékhez – tájékoztatta lapunkat a jegyző.
2012-ben még csak a huszonhatodik helyen állt az önkormányzatok között a dunaújvárosi hivatal, azonban az elmúlt évek munkájának köszönhetően idén az első helyen végzett.
- Azt vallom, hogy a nyilvánosság védelmet nyújt a működésünkben: nincs mit titkolni, takargatni. A láthatóság és a követhetőség jellemzi a gazdálkodásunkat. Ez az eredmény csapatmunka, amiben a belső ellenőröktől kezdve, az adatvédelmi felelősön át az egyes osztályokig, a sajtószóvivőig mindenki munkája benne van – mondta dr. Sürü Renáta.
Olyan kötelező közzétételi anyagok vannak, mint például a közgyűlési döntések, rendeletek, polgármesteri határozatok, közbeszerzések, támogatási szerződések. A dunaújvárosi önkormányzat a saját hatáskörében sokkal szigorúbban szabályokat állított maga elé, például az előírt értékhatárok alatti szerződéseket is közzéteszik.
A Belügyminisztérium korrupcióellenes főosztálya egy kézikönyvet készít az átlátható gazdálkodásról. Ehhez kérték fel városunk jegyzőjét, hogy tartson előadást a dunaújvárosi önkormányzat példamutató működéséről. Az előadásra szeptemberben kerül sor, ahol olyan civil szervezetek vesznek részt, amelyek célja, hogy több nyilvánosságot kapjanak a közadatok. A belső kontroll működése pedig a Nemzetgazdasági Minisztérium figyelmét vívta ki. Ezen a területen a belső kontroll kézikönyv felülvizsgálata zajlik, melynek elkészítéséhez szintén számítanak a jegyző tapasztalataira írásos formában.
- Úgy gondolom, az elért eredményünkhöz nem kell más, mint akarat, odafigyelés a kollégák részéről is, és a közös szempont, vagyis hogy minél teljesebb tájékoztatást adjunk az ügyfeleknek, a lakosságnak, a választópolgároknak – mondta a jegyző.
A rovat további hírei: Közélet
Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál
2025. okt. 23.
A hagyományokhoz híven a temetői kopjafánál tisztelgett a város a hősök és mártírok emléke előtt az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Koszorúzással és ünnepi műsorral emlékeztek.
A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést
2025. okt. 22.
Emlékünnepséggel tisztelgett az önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Ez alkalomból a hagyományokhoz híven átadták a Dunaújvárosért díjat, amelyet idén Kutasi Sándor, a Kultik Dunaújváros Mozi gépésze érdemelt ki.
Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre
2025. okt. 22.
Jól tudjuk már azt, hogy Dunaújváros az ország legzöldebb városai közé tartozik. Az itt élők sokat tesznek azért, hogy ez így is maradjon – városszerte gondozzák a lakók a panelházak előtti területeket. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek majd a virágok.
Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!
2025. okt. 22.
Díjátadó ünnepség a Kultik Moziban már ma délután, megemlékezés a temetői kopjafánál csütörtökön délelőtt: méltó módon ünnepli az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseit városunk önkormányzata. Itt a tételes kínálat!
A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes
2025. okt. 21.
A legutóbbi közgyűlés zárt ülésén született meg a döntés, hogy Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője a következő ötéves ciklusát kezdheti meg az intézményben. A szakembert és kollégáit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.
Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett
2025. okt. 21.
Nagy Gergő neve már ismerősen cseng a városlakók körében – a fiatalember a dunaújvárosi trafóházak külsejét tölti meg élettel. A Béke városrészben is dolgozott a közelmúltban – míg a napokban a Lajos király körútnál álló „dobozt” öltöztette fel. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő hálás a fiatal művész munkájáért, alkotásai sokak arcára csalnak mosolyt.
Nemes akció, három díj, rengeteg nyertes
2025. okt. 21.
Idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. Ahogy arról már korábban olvashattak, a sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város.