Dunaújváros Hetilap

Játékfesztivál és adományozás

Vass Ádám - 2016. augusztus 24. 8:09

Rengeteg játékkal, versennyel, és persze az iskolakezdéshez szükséges adományokkal várták a családokat az Útkeresés Segítő Szolgálat központjában.

Az intézmény nyár végi Játékfesztiválja már hagyományosnak mondható rendezvény, hiszen több éve szervezik meg ezt a játékos, vidám programot a gyerekeknek és szüleiknek a Bartók Béla téri épület udvarában. Az Útkereséshez folyamatosan érkeztek az adományok a nyár folyamán, az iskolakezdéshez szükséges felszereléseket pedig a Játékfesztiválon adják át a rászoruló családoknak. Az elmúlt hetek, hónapok során rengeteg eszköz érkezett, több magánszemély, cég, intézmény adományozott akár régi, akár új tanszereket. A Tesco és a Hankook nagyobb csomagokkal is támogatta a családokat, melyben többek közt iskolatáskák, zsírkréták, füzetek is voltak.

A Játékfesztivál lebonyolításában is sokan segédkeztek, például vendéglátóegységek, cukrászda, amelyek a tízórai szendvicseket, üdítőket és az édességeket biztosították a látogatóknak. A Játékfesztivál kapuit kedden reggel nyitották meg a látogatók előtt. A gyerekek a bejáratnál egy kincskereső térképet kaptak, mely végigvezette őket az udvaron található kihívásokig. A versenypálya teljesítéséért pecsét lett a jutalmuk, és a sok-sok pecsétért cserébe az iskolakezdést segítő ajándékokban részesültek a fiatalok. A feladatok közt volt gólyalábazás, sorversenyek, horgászat vagy növényfelismerés. A legkisebbek egy szivacs-szőnyegen játszhattak, kipróbálhatták az arcfestést és a kulcstartókészítést is, valamint közelebbről is megnézhették egy tűzoltóautót.

A rovat további hírei: Közélet

Parkolók és egészségügyi fejlesztések a városban – 69 új hely létesül a kórháznál

Parkolók és egészségügyi fejlesztések a városban – 69 új hely létesül a kórháznál

2025. jún. 03.

Újabb jelentős fejlesztés kezdődik Dunaújvárosban: 69 új parkolóhely épül a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet közelében, amely nemcsak a város, de az egész térség közlekedési helyzetét javíthatja. A beruházás részleteit sajtótájékoztatón ismertette Pintér Tamás polgármester, Szilágyi Örs, a kórház főigazgatója, valamint dr. Mészáros Lajos országgyűlési képviselő. 

Lomtalanítás a Béke városrészben: 65 tonna, 976 köbméter lomtól szabadultak meg

Lomtalanítás a Béke városrészben: 65 tonna, 976 köbméter lomtól szabadultak meg

2025. jún. 03.

Mozgalmas nap volt a Béke városrészben múlt szombaton: öt helyszínen gyűltek össze a környékbeliek, hogy megszabaduljanak régi bútoraiktól, elromlott elektronikai eszközeiktől és más feleslegessé vált holmiktól. Még két alkalom lesz a tavaszi sorozatban!

Trianon-megemlékezés az evangélikus templomban

Trianon-megemlékezés az evangélikus templomban

2025. jún. 03.

A trianoni békediktátum évfordulóján emlékeznek a magyarság egyik legnagyobb tragédiájára – az emlékünnepség helyszíne az evangélikus templom udvarán felállított Trianon-emlékmű lesz szerdán délután. 

Aktív Staféta: szűrésekkel az egészségért (galériával)

Aktív Staféta: szűrésekkel az egészségért (galériával)

2025. jún. 02.

Izgalmas szombaton van túl Dunaújváros. A Jót, fut a város – Dunaújváros! eseményével egy napon az egészségmegőrzésre nemcsak sporttal, hanem ingyenes szűrővizsgálatokkal is felhívták a figyelmet. Az Országos Népegészségügyi Mozgósítási Staféta országjáró programsorozatának városi állomásán az edukációé volt a főszerep.

Dunaújvárosi Estek – kedden Fábry Sándorral

Dunaújvárosi Estek – kedden Fábry Sándorral

2025. jún. 02.

A népszerű humorista lesz a közéleti talkshow sorozatának következő vendége: Fábry Sándor kedden délután látogat a Városháza "C" szárnya házasságkötő termébe. A 17:30-kor kezdődő esemény ingyenes, mindenkit szeretettel várnak!
 

Nyáron se álljon le a véradási lendület!

Nyáron se álljon le a véradási lendület!

2025. jún. 01.

Pazar mutatók a Sugárúti Fesztiválon, sikeres akciók sora a kitelepüléseken – remek események csalogatták májusban a város és a térség önkéntes véradóit. Ugyanakkor a vérigény nyáron sem csökken – nagyon remélik, hogy a következő időszakban is kitart a véradási kedv. 

Dunaújvárosban járt a Staféta szűrőprogram (galériával)

Dunaújvárosban járt a Staféta szűrőprogram (galériával)

2025. jún. 01.

A Jót, Fut a Város – Dunaújváros! elnevezésű jótékonysági eseményhez kapcsolva érkezett meg városunkba az Országos Népegészségügyi Mozgósítási Staféta országjáró programsorozat szombaton.