Nem bizonyított, hogy kifizetődne a bevándorlás
Bár egyes európai vezetők azt gondolják, valamilyen módon kifizetődik a bevándorlás, a Migrációkutató Intézet kutatója szerint eddig csak kudarctörténeteket lehetett hallani: a gazdasági növekedés nem indult be, a bevándorlókról kiderült, hogy nem képzettek, az utóbbi tíz évben érkezőket nem sikerült integrálni.
Speidl Bianka az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában rámutatott: egyesek szerint az Európában már meglévő életforma, a kulturális gyökerek és hagyományok nem képviselnek olyan értéket, amelyek fenntartását érdemes biztosítani, ezzel szemben a magyar vezetés azt mondja, hogy "Európa önazonosságát meg kell próbálni megtartani", ehhez pedig bizonyos védekező mechanizmusokat kell kidolgozni az állandósuló és egyre súlyosbodó migrációs nyomás miatt.
Az M1 csatorna az interjút megelőzően bemutatta Roy Beck, a NumbersUSA, az Egyesült Államokba történő bevándorlással foglalkozó civil szervezet vezérigazgatójának korábbi előadását, amelyben arról beszélt, miért téves az az elképzelés, miszerint az Egyesült Államokba történő tömeges bevándorlás segíthet csökkenteni a szegénységet a világban. Meglátása szerint előfordulhat, hogy valójában az az 1 millió ember, akit befogadnak az amerikaiak, a legenergikusabbak, gyakran a legképzettebbek, minden bizonnyal a legelégedetlenebbek a hazájukban, és ha nem vándorolnának ki, változások előidézői lehetnének.
Fotó:MTI
A vezérigazgató úgy vélte: hiába fogadnak be évente akár 5 millió embert, akkor sem tudják megelőzni a kibocsátó országokban tapasztalt népesedési folyamatot. Speidl Bianka szintén arra hívta fel a figyelmet, hogy a világ különböző térségeiben részben a klímaváltozás, részben pedig a spontán demográfiai fejlemények miatt olyan népességnövekedés indult el, illetve olyan szintű igény és szándék van a lakóhely megváltoztatására, ami több százmillió ember vándorlását indítja majd be.
A szakértők Afrikában 33 országban a lakosság megháromszorozódására, 10 országban ötszöröződésére számítanak, az egész Észak-afrikai, Közel-keleti régióban pedig egynegyedével emelkedhet rövid időn belül a népesség. Ugyanakkor az érintett országokban ehhez nem állnak rendelkezésre a szükséges források, infrastruktúrák, ezáltal Európa folyamatos nyomásnak lesz kitéve, ha a jelenlegi helyzetet "bagatellizálja" és nem törekszik arra, hogy önmagáról egy más képet adjon a világnak - hangsúlyozta.
Hozzátette: ahogy az emberi kapcsolatokban nagyon fontos, milyen jelet ad az egyik ember a másiknak, az is lényeges, hogy az egyes tagállamok milyen választ adnak a migrációs nyomásra.
-MTI-
A rovat további hírei: Közélet
Tíz ellenzéki város vezetése fogott össze
2025. okt. 17.
A szorosabb szövetség és a sikeres érdekérvényesítés reményében nyár végén találkozott és egyeztetett tíz megyei jogú város ellenzéki polgármestere. A napokban megszülettek a szövetség közös alapelvei, amelyek a Megyei Jogú Városok Szövetségének ülésén már kormánypárti politikusok elé is kerültek.
Közgyűlés: több pénzhez jutottak a város intézményei a döntések révén
2025. okt. 16.
Tizenhét témát nyílt ülésen, míg kettőt zárt ajtók mögött tárgyalt Dunaújváros közgyűlése a csütörtöki ülésén. A tanácskozás helyszíne az Almási Zsolt terem volt.
Alapítványi összefogás a vasmű macskáiért
2025. okt. 15.
Mint ismert, a vasmű területén több száz kóbormacska él – a terület eddig sem volt biztonságos számukra. A gyár korábbi dolgozói önkéntes alapon élelmezték az állatokat, ám sürgető megoldást igényel az elvadult jószágok helyzete. A Duna Dog Center Alapítvány (DDC) vállalta annak az együttműködésnek a koordinálását, amelyben 100 macska sorsa fordulhat jobbra.
DSTV: lezárult az Urbact projekt
2025. okt. 15.
Az eseményről már olvashattak, most itt a DSTV összeállítása az Urbact projekt Szalki-szigeten rendezett fináléjáról. A nemzetközi program a delegáltak mellett a témával foglalkozó szakemberek, valamint egyetemisták részvételével, szakmai előadásokkal és remek beszélgetésekkel ért véget a közelmúltban. Hangkép.
Ugróiskolák a városrészben: Nagy Gergő ismét alkotott
2025. okt. 14.
Ismét színes alkotásokkal gazdagodott a Római városrész – Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője méltatta Nagy Gergő grafikusművész munkáját, aki további két alkotással lepte meg a körzetben élőket.
Újra lehet pályázni a Bursa-ösztöndíjra!
2025. okt. 12.
Két típusú ösztöndíjra pályázhatnak a felsőoktatásban tanuló, vagy a felvételi előtt álló diákok. A Bursa Hungarica részeként az önkormányzattól akár havi 18 ezer forintos támogatásban részesülhetnek.
Az égi műhelybe távozott Németh István órás
2025. okt. 11.
Generációk ismerték és kedvelték, a szó leghagyományosabb értelmében volt mesterember Németh István: órásként évtizedekig dolgozott a városban, a közösség meghatározó személyiségeként, 70 évesen ragadta el a halál.