Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 20. Klaudia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

1,7 milliárd jut szociális segítő tevékenységre

Oktatás
Czibere Károly
iskolák
óvodák
Sárbogárd

facebook megosztás

doszerk - 2016. okt. 05., 15:59

Család- és gyermekjóléti központok jelentkezhetnek arra az 1,7 milliárd forint keretösszegben kiírt pályázatra,melynek célja az óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység fejlesztése- közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára Sárbogárdon.

Czibere Károly elmondta, hogy az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) keretében meghirdetett pályázatra egészen 2018 közepéig lehet pályázni, és központonként 18-40 millió forintot lehet elnyerni. A pályázatok benyújtása folyamatos, az első határidő október 12-e lesz - tette hozzá.

A programba bevont, teljes munkaidőben foglalkoztatott, főállású szakembereknek ismerniük kell az érintett családok szociális helyzetét, időben jelezniük kell a gondokat, megelőző programokkal pedig a veszélyeztetettség kialakulását kell megelőzniük.

Megjegyezte, hogy a szakemberek folyamatosan kapcsolatot tartanak a családokkal, a pedagógusokkal, a gyermekjóléti szolgálattal, és a jelzőrendszerben jelzik az esetleges problémákat.

Az államtitkár a korai felismerést és megelőzést nevezte a fő feladatnak, hogy az érintett gyerekek időben kapjanak testi, lelki, érzelmi, értelmi és erkölcsi fejlődésükhöz megfelelő segítséget.

Hangsúlyozta, hogy az adott család alacsony jövedelme vagy szegénységi kockázatnak kitettsége nem befolyásolhatja a hátrányos helyzetű gyermeket abban, hogy az iskolában eredményeket érjen el. Nem lehet törvényszerű az idő előtti lemorzsolódása az érintett gyerekeknek azért, mert nem kapnak támogatást a tanulmányok folytatásához - fűzte hozzá.

Czibere Károly közölte, hogy a program 2018-ban véget ér, akkortól az ország valamennyi család- és gyermekjóléti központja számára kötelező feladat lesz a segítő tevékenység végzése, de már hazai forrásból. Úgy vélte, a következő 18 hónap modellkísérlet lesz, amelyben a 198 járás mintegy fele vehet részt, vagyis mintegy 90-100 pályázatot tudnak majd befogadni.

A sajtótájékoztatón Varga Gábor (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője kiemelte, hogy a program kimondottan a megye többi részéhez képest hátrányosabb helyzetű Dél-Fejérnek szól, ezért szorgalmazni fogja az érintett járások család- és gyermekjóléti központjainak indulását a pályázaton.

-OPH-

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: lenyűgöző fizika a "Magdában"

2026. már. 18.

Fifikus fizikusok jártak a BIROK Szabó Magda Tagintézményében, tudósít a DSTV összeállítása. Mészáros Péter, a Pápai Református Gimnázium tanára, valamint Szutyányi Márk, a győri Széchenyi István Egyetem oktatója rendhagyó bemutatóval járja az országot – és nyűgözi le le a tudomány csodáival a fiatalok sokaságát. Hangkép.
 

"Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

2026. már. 15.

Témahetet tartottak a Móricz Zsigmond Általános Iskolában. "Az azelőtt csodálatos világa" tematikus napjain a gyerekeket kiállítás, író-olvasó találkozó várta az iskolában. Ráadásként az agyagozás mesterségével ismerkedhettek – de még tájházban is voltak.

DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

2026. már. 08.

Évre év visszatérő hagyományról számolt be a DSTV összeállítása a Móricz Zsigmond Általános Iskolából. Az intézmény rendszeresen szervez évfolyamkoncerteket, ahol a gyerekek lépnek közönség elé – a tanároknak és szülőknek mutatva be az iskolában tanultakat.

Bemutatkoznak a dunaújvárosi óvodák – ismerkedési napokat szerveznek!

2026. már. 07.

A korábbi évekhez hasonlóan újra megnyitják kapuikat az óvodaválasztás előtt álló szülők és gyermekek előtt a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményei. Az óvodai ismerkedési napok a beíratást megelőzően nyújtanak segítséget a legmegfelelőbb intézmény kiválasztásában. 

DSTV: túl a felvételin

2026. feb. 11.

Minden általános iskolás diák első nagy megméretése a középiskolai felvételi, idézi fel a közelmúlt erőpróbáját a DSTV összeállítása. Ahány tanuló, annyi hozzáállás és annyiféle izgatottság – a Vasvári nyolcadikosai meséltek friss élményeikről. Hangkép.
 

DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

2026. jan. 06.

A 2025-ös esztendő változatos közösségi programokat, jótékonysági eseményeket és összefogásra épülő akciókat hozott a dunaújvárosi óvodák életében, derül ki a DSTV visszatekintéséből. Említésre méltó mérföldkövek, hagyományos rendezvények, állhatatos munka – ez a titok nyitja. Hangkép.

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

2025. dec. 11.

Minden gyerek életében ünnepi pillanat, amikor az óvoda szabad közegéből hivatalosan is az iskola polgárává válik, derül ki a DSTV összegzéséből. A közelmúltban a BIROK Szabó Magda Tagintézményében is felavatták az újdonsült kisfecskéket. Hangkép.

 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Bravúr kell a továbbjutáshoz

  2. Előremutató pályázaton dolgozik a KMI csapata

  3. DSTV: eredményes negyedév

  4. Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

  5. DSTV: új szakképzési bázis

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: eredményes negyedév

DSTV: eredményes negyedév

Embedded thumbnail for DSTV: új szakképzési bázis

DSTV: új szakképzési bázis

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Top hírek

  1. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  2. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  3. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  4. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

  5. DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő