Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 26. Emánuel
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A méret a lényeg

Közélet
Magyar Posta
levél
csomag
változás

facebook megosztás

doszerk - 2016. nov. 10., 14:00

Sokan levélként adják fel a postán 2 kilogrammnál könnyebb küldeményüket, ám ez a lehetőség hamarosan megszűnik. Minden olyan küldemény, amely nem fér el a postaládában, csak csomagként adható majd fel – írja a Magyar Idők.

Hamarosan kizárólag csomagként lehet majd feladni a postán azokat a küldeményeket, amelyek az alakjuk miatt nem férnek be a levélszekrénybe – mondta a Magyar Posta a Magyar Időknek. Úgy fogalmaztak, hogy a tervezett lépést az ügyfelek igényeire reagálva hozták meg, annak pontos bevezetéséről időben tájékoztatást adnak.

A jelenlegi díjak szerint 2000 grammos súlyhatárig bármit fel lehet adni levélként, még akkor is, ha nem levél formájú. Ilyen csomagjellegű küldeménynek számítanak azok, amelyeknek az egyik vagy több oldala is meghaladja a szabványt, azaz a 32,4 × 22,9 × 2,4 centiméteres méretet. A társaság jelenlegi díjtáblázata szerint a levélként feladott, nem szabványos küldemények elsőbbségi felár nélkül 50 grammig 150 forintba kerülnek, a több lépcsőben, súlykategóriánként emelkedő árak 960 forintnál, a már említett 2000 grammnál állnak meg.

A csomagfeladás viszont 2000 grammig 1290 forintba kerül. Ez annyit jelent, hogy a jövőben minimum ennyit kell fizetnie az ügyfélnek, ha akár könnyű, de a postaládába nem bedobható küldeményt adna fel. A változás egyik legfontosabb előnye a társaság szerint az, hogy a küldemények a teljes szállítási folyamat során nyomon követhetők mind a Magyar Posta honlapján, mind pedig mobilapplikációján.

-OPH-

A rovat további hírei: Közélet

A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

2026. már. 26.

Városunk önkormányzata a közelmúltban adott hírt arról, hogy startol a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. 

Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

2026. már. 25.

Sokrétű feladatot lát el, valóban a helyi közösségért dolgozik immár lassan másfél évtizede a Városvédők Újtelepért Egyesület. A csapat egyik fontos tagja Nyári Ica: szervező, szóvivő, alelnök és ezer más feladatot vállaló alapember – közösségépítő sorozatunk következő, ötödik epizódjának főszereplője.
 

Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

2026. már. 25.

Dunaújvárosban egyre hangsúlyosabb, hogy a városi rendezvények a lehető legszínesebb programpalettát kínálják a városlakók számára. A programok szervezői arra is figyelnek, hogy minden korosztály találjon magának elfoglaltságot. 

DSTV: végleges a választási szavazólap

2026. már. 25.

Az ülésről és a döntésről már beszámoltunk, most itt a DSTV összeállítása az áprlis 12-én esedékes választás egyik fontos mérföldkövéről. Az Országos Egyéni Választókerületi Bizottság (OEVB) tagjai ellenőrizték és jóváhagyták a választás egyéni jelöltekre vonatkozó szavazólapjának adattartamát. Hangkép.
 

Startol a tavaszi nagytakarítás – a Barátság városrészben kezdődik a lomtalanítás

2026. már. 24.

Áprilisban kezdetét veszi az idei lomtalanítási akciósorozat, amelynek részeként a lakók ezúttal is több alkalommal szabadulhatnak meg a már feleslegessé vált, kidobásra ítélt tárgyaiktól. Az akció április 11-én a Barátság városrészben kezdődik. 
 

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

2026. már. 24.

A téma már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy városunkban "zöld ötlettel" készülnek a választási kampányt követő időszakra: a plakátok sokasága helyett virágokat telepítenek a Szórád Márton út sávelválasztó területére. Hangkép.
 

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 22.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  2. Fúvósok bemutatója ígér édes élményeket

  3. Hogyan lesz a kert igazi gyerekparadicsom?

  4. Életben tartotta elődöntős reményeit a DFVE

  5. DSTV: így látják ők a várost

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: így látják ők a várost

DSTV: így látják ők a várost

Embedded thumbnail for DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: végleges a választási szavazólap

DSTV: végleges a választási szavazólap

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. Volt minek örülni a hétvégén is

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  5. Élre álltak a női labdarúgók

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő