Dunaújváros Hetilap

A petőfis gyerekek összefogásának aranytallérjai

Vass Ádám - 2016. november 25. 13:15

A Petőfi iskola diákjai, tanárai és a szülők összefogtak, hogy segítsenek két súlyosan beteg kislányon, Letícián és Kamillán, Kétszer százezer forint gyűlt össze.

Nagy Kamilla és Kovács Letícia két súlyosan beteg kislány, akiknek gyógyulásához jelentős mennyiségű anyagi forrásra van szükség. Pillár Balázs, a Diákönkormányzat elnökének javaslatára először kupakgyűjtésbe kezdtek, a tanulók pedig nap, mint nap óriási szatyrokkal érkeztek a suliba. Az iskola több, mint ötszáz tanulója és szüleik erőfeszítése azonban kevésnek bizonyult, ezért úgy gondolták, vásárt is szerveznek, ahová a gyerekek hozták portékáikat.

A csokivásár forgalma óriási volt, összesen százötvenezer forint gyűlt össze. A kupakgyűjtés és a bazár bevétele mellett a Diákönkormányzat úgy határozott, hogy ezt az összeget ötvenezer forinttal kiegészíti a hosszú évek óta megrendezésre kerülő karácsonyi vásárokból befolyó jótékonysági keretükből. Az adományokat, valamint a diákok és a tanárok jókívánságait pénteken reggel Rideg István, az iskola igazgatója adta át a Leti és Kamilla édesanyjának.

Nem feledkeztek meg az adományozó gyerekekről sem, az iskola igazgatója egy jelképes ajándékot is felajánlott a legjótékonyabb osztálynak, akik a legtöbb csokit hozták, illetve vásárolták. A díj egy új, kis iskolazászló, amit az iskola 45. évfordulójára készítettek, és amit a 3.A osztály érdemelt ki.

A rovat további hírei: Közélet

Dunaújvárosi Estek – legközelebb Szöllős Luca Lénával

Dunaújvárosi Estek – legközelebb Szöllős Luca Lénával

2025. nov. 19.

A belső egyensúly megőrzésének lehetőségeit taglalja – a közéleti hírektől a karácsonyi asztalig – a Dunaújvárosi Estek következő programja a Városháza "C" szárnyában csütörtökön délután. A vendég Szöllős Luca Léna pszichológus lesz, mindenkit szeretettel várnak! Flyer.

Arborétumi munkák a zöldellő élővilágért

Arborétumi munkák a zöldellő élővilágért

2025. nov. 18.

A klímaváltozás hatásai az általunk jól ismert növényfajtákat sokszor rosszul érinti. A beteg, elszáradt vagy öreg fák kivágása és pótlása is folyamatos – nem csak városunk közterületein. A Baracsi úti Arborétumban komoly tereprendezés tart – alapítványi segítséggel is.

Jól sikerült a hétvégi Zöld Kincsek Börzéje

Jól sikerült a hétvégi Zöld Kincsek Börzéje

2025. nov. 17.

Első alkalommal adott otthont a Generációk Háza a Zöld Kincsek Börzéje elnevezésű sokadalomnak. A Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester körzetében található intézmény valódi központjává válik az ehhez hasonló közösségi eseményeknek.

 

DSTV: Farkas Judit érdemelte a díjat

DSTV: Farkas Judit érdemelte a díjat

2025. nov. 17.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése az Útkeresés Segítő Szolgálat ünnepnapi ceremóniájáról. A szociális munka napján rendezett program során Farkas Judit esetmenedzser kapta az intézmény legrangosabb elismerését! Hangkép.

 

Profi futópad a lánglovagok szolgálatában

Profi futópad a lánglovagok szolgálatában

2025. nov. 14.

Nem is olyan régen döntött arról a közgyűlés, hogy egy professzionális sporteszközt adományoznak a dunaújvárosi tűzoltók számára. A futópad megérkezett, az ünnepélyes és kiváltképp jó hangulatú átadó pedig csütörtök délután volt.

Dunaújváros zöld elkötelezettsége: EUCF és DIMOP projektek a fenntartható jövőért

Dunaújváros zöld elkötelezettsége: EUCF és DIMOP projektek a fenntartható jövőért

2025. nov. 14.

Újabb mérföldkőhöz érkezett az elmúlt hónapokban a város zöld és fenntarthatósági elkötelezettsége: két kiemelt projektet sikereiről is szó esett. Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester szerint mindkét program — az EUCF és a DIMOP — jelentősen hozzájárul a város energiahatékonyságának növeléséhez, valamint a fenntartható városi működés kialakításához.

Közgyűlés: a kórház melletti parkolók építésének szerződéseiről is döntöttek

Közgyűlés: a kórház melletti parkolók építésének szerződéseiről is döntöttek

2025. nov. 13.

Városunk közgyűlése ma délelőtt tartotta november havi ülését. A testület 24 napirendről nyílt, míg 3 témáról zárt ülésen határozott. Jó hír, hogy már a kórház körüli parkolók építése is napirenden volt, sőt, a kivitelezés szerződéséről is határozat született.