Csak a Gödöllő ellen nem ment a játék

spigott - 2016. november 29. 13:16

A Dunaújvárosi Sárkányok U16-os csapata egy győzelemmel, míg az U13-asok egy sikerrel és egy vereséggel zárták hétvégi mérkőzéseiket a bajnokságban.

A Dunaújvárosi Sárkányok két kosárlabda csapata is pályára lépett a korosztályos bajnokságok hétvégi fordulójában. U16-os csapatunk hazai környezetben látta vendégül a PARTHUSZ KSZ gárdáját a Pest Megyei kadet bajnokság negyedik fordulójában. Az ellenfélről mindössze annyit tudtak a dunaújvárosi fiatalok, hogy eddigi három meccsüket elveszítették, s ez alapján egyértelműen a mieink számítottak az esélyesnek. Ez szerencsére a játék képében is megmutatkozott, mert a Sárkányok már az első negyed után huszonnyolc ponttal vezettek, míg a félidőhöz érve 67-11-es állást mutatott az eredményjelző. Szerencsére a harmadik és negyedik negyed sem hozott komoly változást, így a dunaújvárosi fiatalok könnyed, 138-24-es sikert arattak szerény képességű vetélytársuk ellen.

Könnyedén nyertek az U16-osok! (kép: dragons.hu)

Bizakodva várta a Pest Megyei gyermek bajnokság dunaújvárosi fordulóját a Sárkányok U13-as együttese is, mely az előző fordulót megnyerte, így joggal bízhatott abban a szakvezetés, hogy ezúttal is két győzelemmel zárnak fiataljaink. Ehhez képest a Gödöllő elleni összecsapáson nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak a mieink, így a lényegesen motiváltabb, erőszakosabb vendégek az első negyedet hat, míg a másodikat négy ponttal megnyerték (21-31). Sajnos a mieink játéka a folytatásban sem javult fel, így a Gödöllő végül minden játékrészt biztosan nyerve aratott 71-48-as sikert. A nap második mérkőzésén az Albertirsa volt együttesünk ellenfele, ám ez a találkozó semmi izgalmat nem tartogatott, mert a Sárkányok mindössze tíz pontot engedélyeztek vetélytársuknak, s végül 86-10-es sikerrel hagyhatták el a pályát.

Eredmények

U16
Dunaújvárosi Sárkányok – PARTHUS KSZ 138-24
(35-7, 32-4, 31-3, 40-10)
Kezdők: Bozsik 16/9, Csépányi 14, Matucza 22, Petrin 9, Bak 35. Cserék: Benkovics 12, Katona 12, Jiling 10, Szabó 4, Nagy 4.

U13
Dunaújvárosi Sárkányok – Gödöllői Sportklub 48-71
(6-12, 15-19, büntetők: 7-5, 10-16, 10-19)
Pontszerzők: Krizsán 10, Csató 7, Kun 6, Siba 6, Morva 5, Kovács Máté 5, Homolya 5, Kovács Márk 3, Botykai 1.

Dunaújvárosi Sárkányok – Albertirsa SE 86-10 (22-2, 14-0, büntetők: 6-2, 18-2, 26-4)
Pontszerzők: Krizsán 21, Siba 12, Kovács Márk 12, Morva 11, Kun 8, Homolya 6, Radics 5, Mihálovics 4, Csató 3, Kovács Máté 3, Botykai 1.

Gász: elhunyt Kovács Péter

2024. jún. 22.

Életének 64. esztendejében elhunyt a Dunaújvárosi Kohász SE olimpiai bronzérmes egykori tornásza, Kovács Péter.

Kialakult az elődöntő mezőnye

Egy szoros és egy sima meccsel folytatódott a városi kispályás labdarúgók Dunaújváros Kupájának küzdelemsorozata a DLSZ Arénában.

DSTV: bajnokot avattak a kispályások

2024. jún. 21.

Helyi és országos viszonylatban is kiemelkedő eredmény született a kispályás labdarúgó bajnokságban. A Karmacsi Autó csapata 25. alkalommal hódította el a bajnoki trófeát – néhány napja bajnokot avattak. Hangkép.

Kajak-kenu: szinte végleges a párizsi keret

Az MKKSZ elnökségének döntése után hivatalosan is eldőlt, hogy a DKSE kiválósága, Hajdu Jonatán is ott lesz a párizsi ötkarikás játékokon.

Már az elődöntőért küzdenek

2024. jún. 20.

Az ST Solar és a Campus osztályból is egy-egy csapat jutott be a Dunaújváros Kupa elődöntőjébe a sorozat legutóbbi összecsapásain.

DSTV: imádták a focit

2024. jún. 19.

A Margaréta Tagóvoda adott otthont az idei Ovi foci Kupa sorozat első felvonásának. A kezdeményezés életében ez immáron a nyolcadik esztendő, s ahogy fejlődött az esemény, úgy bővült a résztvevők száma is: 14 intézmény apró csapatai mérkőztek meg egymással. Hangkép.