A Pentelei Waldorf Iskola mentoriskolája, a Fóti intézmény pedagógusa Kóró Ágnes érkezett Dunaújvárosba, hogy a kezdő waldorfos szülőkben felmerülő kétségeket eloszlassa és saját tapasztalatain keresztül mutassa be a diákok életét.
A mentoriskola immáron húsz éve működik, nyolcvan diákkal indultak, és létszámuk idén már elérte a 470-et a három intézményben, mely magába foglal egy óvodát, egy iskolát és egy gimnáziumot, több, mint ötven pedagógussal. A fóti általános iskolából érkezett a Pentelei Waldorf Iskolába Kóró Ágnes, aki már két osztállyal is végigjárta a nyolc évet, és pontosan tudja milyen nehézségekkel kell megküzdenie egy új, önigazgató, saját fenntartású iskolának. De, mint mondta, semmiért nem cserélné le hivatását, és szívesen érkezett Dunaújvárosba, hogy saját tapasztalatain keresztül bemutassa a diákok nyolc waldorfos évét.
Az előadására egykori és jelenlegi diákjaitól is hozott képeket, festményeket, rajzokat, és ezek tükrében mesélte el, melyik életkorban, hol tartanak a gyerekek, mennyire tudatosan felépített a Waldorf pedagógia és hogyan tudnak segíteni a diákokon, ha felmerül egy probléma. Mivel a mentorintézménybe tavaly először olyan gyerek is érkezett, akinek egyik szülője náluk végzett, így az érettségi utáni kilátásokról, a sokrétű lehetőségekről is szót tudott ejteni, majd pedig a felmerülő kérdésekre is válaszolt mindenkinek. Szerinte is érdemes a helyi iskolában tájékozódni, akár részt venni a közelgő adventi programokon, vagy újév elejétől a játszóházakon, melyre legközelebb január hetedikén kerül sor és melyre iskolába készülő nagycsoportos óvodásokat várnak.

