Végre nyernének a lilák ellen az Acélbikák
Ragadó vár ma a Dunaújvárosi Acélbikák együttesére, mely az Újpest elleni hazai találkozóval folytatja a MOL Liga alapszakaszának küzdelmeit.
Közel két hét után játszik újra MOL Liga találkozót a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely ma délután öt órától az Újpest együttesét látja vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. A találkozó igazi "hatpontos" meccs lesz, ugyanis a két gárdát mindössze egyetlen pont választja el egymástól a tabellán: tizenhat fordulót követően a mieink 31, míg a fővárosiak 30 pontot gyűjtve állnak a negyedik, illetve ötödik helyen.
Már csak ez alapján is egy izgalmas összecsapás elé néznek a hazai és a lila-fehér drukkerek, ám van még egy mutató, ami győzelemre sarkallja az Acélbikák alakulatát. Az idei szezonban eddig két alkalommal találkozott ugyanis együttesünk az UTE hokisaival, ám győznie még nem sikerült, egy rendes játékidőben, valamint egy hosszabbítás után elszenvedett vereség a mieink mérlege Szilassy Zoltán együttese ellen. Motivációban tehát nem lesz hiány a mieink részéről, ám mint azt Strenk Hunor másodedző elmondta, a három pont megszerzéséért nagyon keményen meg kell majd dolgozniuk a fővárosiak ellen.
"Nagyon közel van egymáshoz a két csapat a tabellán, így igazi rangadó vár ránk ma délután öttől, ráadásul komoly elszámolnivalónk is van az újpestiekkel szemben, hiszen az idén még nem sikerült őket legyőznünk. A fővárosiak kemény hokit játszanak, biztos, hogy nekünk is meg kell majd dolgozni a remélt sikerért, de úgy érzem, hogy jól sikerült az elmúlt két hetünk, sok munkát végeztünk, s készen állunk a mérkőzésre. Sajnos sérültjeink továbbra is akadnak azért, Szepessy Bálint, Németh Péter és Magosi Erik sem állhat a csapat rendelkezésére, de a többiek meccsre készek, s elszántan, a siker reményében várják az UTE elleni mérkőzést" - fogalmazott a fiatal szakember.
Képek: DO-archív
A ma délután öt órától kezdődő találkozóhoz kapcsolódó információ még, hogy a kezdő korongbedobást városunk olimpikon úszója, Takács Krisztián végzi majd el, s a meccs után egy kisebb ünnepségre is sor kerül, ugyanis ekkor köszönti csapatunk vezetése ifjabb Azari Zsoltot, aki a közelmúltban játszotta ötszázadik alapszakasz mérkőzését az Acélbikák színeiben, amivel természetesen magasan vezeti az ide vonatkozó rangsort a dunaújvárosi felnőtt jégkorong történelmében.
A rovat további hírei: Sport
Új edzők a DAB hokisainál
2025. ápr. 24.
Hetler Ádám és Németh Péter veszi át a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt csapatának irányítását a 2025/2026-os szezonban.
Élő sporttörténelem az Intercisa Múzeumban
2025. ápr. 23.
A város dicsőséges sportmúltjáról szervez új sorozatot az intézmény – az első előadáson a motorcsónak-versenyzés lesz a téma, mindenkit várnak a múzeumban csütörtökön délután.
DSTV: támogatás Livinek
2025. ápr. 23.
Remekül sikerült a Dóczi Zsuzsához köthető jótékonysági sportesemény. Az edző múlthéten adta át az 5. Kihívás napon összegyűlt támogatást Balog Livinek és családjának. Hangkép.
Nem hibázott a DFC
2025. ápr. 23.
A Soproni Egyetem elleni magabiztos győzelemmel tartotta meg második helyét a tabellán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II Nyugati Csoportjában.
Így lett szebb az ünnep
2025. ápr. 22.
Hetedszer vendégelte meg a Hajléktalan Ellátó Centrum Kandó Kálmány téri intézményének lakóit a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja húsvét alkalmából.
Mr. Tus Dunaújvárosban járt
2025. ápr. 22.
Remek hangulatban tekinthetett vissza barátaival, egykori versenytársaival a Dunaújvárosban és a magyar birkózásban szerzett emlékeire Hegedűs Csaba, olimpiai, világ-és Európa-bajnok birkózó a Gurics György Birkózó Centrumban.
Ezüstérmes a magyar válogatott
2025. ápr. 21.
A magyar női vízilabda-válogatott a második helyen végzett a világkupa Csengtuban rendezett szuperdöntőjében: Cseh Sándor együttese a vasárnapi fináléban 13-9-re kapott ki a görög csapattól.