Az ünnep után ismét megrohanjuk az üzleteket?
Karácsony után elindul a roham a nem megfelelő ajándékok cseréje miatt, összesített adat vagy felmérés ugyanakkor nincs arról, hogy a megvásárolt termékek hány százalékát viszik vissza ilyenkor az üzletekbe - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára az MTI megkeresésére.
A szakember hangsúlyozta: nem kötelezi jogszabály a kereskedőket, hogy kicseréljék azokat a termékeket, amelyek nem tetszenek a megajándékozottaknak, vagy megengedjék azok árának levásárlását. Kialakult azonban az a gyakorlat, hogy az üzletek az ünnepek után néhány napig megteszik ezt.
A csere feltétele a nyugta megléte, illetve az ajándék sértetlensége. Más a helyzet, ha az ajándék hibás, minőségi reklamációk esetén ugyanúgy érvényesek a fogyasztóvédelmi szabályok, mint máskor - emelte ki Vámos György.
A Budapesti Békéltető Testület az MTI-hez eljuttatott tájékoztatásában arra hívta fel a figyelmet, hogy internetes vásárlásnál az átvétel után tizennégy napon belül még vissza lehet küldeni mindenféle indokolás vagy magyarázat nélkül a terméket, és visszajár az ára. Ugyanakkor több, a fogyasztók körében közkedvelt terméknél bizonyos feltételek esetén már nem gondolhatja meg magát a vevő, például ha a CD vagy DVD csomagolását már kibontották. Kivételként említették azt az esetet, amikor a megrendelés számítógépre, laptopra szólt, és a telepítő CD-t bontották fel.
Azoknál a zárt csomagolású terméknél sem gondolhatja meg magát a fogyasztó, amelyek felbontás után már egészségvédelmi vagy higiéniai okokból nem küldhetők vissza, de csak akkor hivatkozhat a kereskedő egészségvédelmi vagy higiéniai okra, ha előtte meghatározta, melyik termék tartozik ide. A vállalkozásoknak ezekről a kivételekről is tájékoztatást kell nyújtaniuk már előzetesen a webáruház honlapján.
Az átvételtől számított tizennégy napon túl viszont csak akkor lehet már reklamálni, ha hibás a termék.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Zöldmezős beruházások: jogi és szervezési kihívások
2025. okt. 20.
A zöldmezős beruházások gyakran a gazdasági hírek középpontjában állnak, hiszen új üzemek és gyárak építését jelentik mezőgazdasági földterületek átalakításával. (X)
Hihetetlen, pedig igaz: erősödő nappali felmelegedés!
2025. okt. 20.
Csapadék csak elvétve lehet, de a hét második felében meglepő folyamatokra készülhetünk térségünk időjárása tekintetében, adta hírül a DO meteorológiai szakértője. Bőven 20 fok feletti csúcsok október végén. Durva, na.
Hatékony szellőztetés otthonában: mi a titka?
2025. okt. 20.
Az otthonok megfelelő levegőminősége alapvető fontosságú, különösen ott, ahol gyakran gyűlik össze a nedvesség, mint például fürdőszobákban vagy konyhákban. A szellőztetés hiánya vagy elégtelen megoldása gyakran vezet magas páratartalomhoz, ami kedvez a penészgombák megjelenésének. (X)
DSTV: gólyaavató a Rudasban
2025. okt. 20.
Méltó módon köszöntötte új diákjait a Rudas középiskola a gólyaavató ünnepségen, derül ki a DSTV összegzéséből. A vidám kavalkád évtizedes hagyományokat folytatott a "Rudiban" – emlékezetes percek özönével ajándékozta meg a résztvevőket. Hangkép.
Papír alapú marketing a digitális világban
2025. okt. 19.
Gondoltál már arra, miért gyakorol nagyobb hatást rád egy nyomtatott hirdetés, mint egy digitális banner? (X)
Hogyan oldhatod meg a tárolási problémákat egyszerűen?
2025. okt. 19.
Eszedbe jutott-e már valaha, hogy mennyivel kényelmesebbé válna az életed, ha több helyed lenne otthon vagy a munkahelyeden? Sok ember találkozik azzal a kihívással, hogy az évek múlásával egyre több holmi gyűlik össze, amit egy költözés vagy felújítás során nehéz kezelni. (X)
Volt egyszer egy Bánki IV/b osztály – és együtt emlékeztek a régi boldog időkre!
2025. okt. 19.
Az 1980-ban végzett osztály 45 év után is együtt nevet, emlékezik és bizonyítja: az igazi kötelékek diákok és tanáraik között nem múlnak el az idővel. Az 1980-ban érettségizett közösség tagjai a közelmúltban újra összegyűltek – egyikük felelevenítette a nagy találkozást! Engel László vendégposztja.