Jótékonysági forró tea és forralt bor árusítást szervezett a Fidesz Dunaújvárosi Szervezete pénteken délután a mozi előtti téren, a Corner Kávézónál, ahol közel hetvenen gyűltek össze és az adományozás mellett egy pohár meleg itallal a kezükben beszélgettek.
Mint azt dr. Galambos Dénes, a Fidesz országgyűlési képviselője elmondta, két olyan fontos jótékonysági rendezvénye van a helyi szervezetnek, amelyeket már sok-sok éve, hagyományosan szerveznek meg az adventi időszakban. Az egyik a jótékonysági bál, amellyel a rászoruló dunaújvárosi családok karácsonyát szeretnék szebbé tenni, a másik pedig a mostani forró tea és forralt bor árusítás, amelynek bevételét ezúttal is a Szent Pantaleon Kórház javára ajánlják fel. Gyűjtöttek már az CT-készülék megvásárlására, a szülőszoba felújítására, az idei terv pedig a pszichiátriai osztály felújítása. A pénteki rendezvény bevétele tehát ezt a célt szolgálta.
Közel hetven személy gyűlt össze a mozi előtti téren, és az adományozás mellett, forró teával vagy éppen forralt borral a kezükben beszélgettek a zenés délután során.
A programon jelen volt dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára is, aki szerint Dunaújváros már bizonyította az összefogás erejét, gondoljunk csak Pecsét István gyógykezelésére. Mint mondta, az idei városi rendezvényekből is látszik, hogy egyre több a jótékonysági kezdeményezés, és egyre több az adakozó. Hozzátette, országosan is példaértékű, hogy ennyien összefogtak és ennyien adakoztak egy-egy nemes cél érdekében. Ezúton is köszönetét fejezte ki minden vállalkozónak, magánszemélynek, városlakónak, hogy adományukkal hozzájárultak a jótékonysági felhívásokhoz.
Cserna Gábor, a Fidesz helyi szervezetének elnöke úgy fogalmazott, egész évben figyelmet szentelnek a nehezebb sorsú polgártársaknak, az advent időszakában pedig még fontosabbá válik az, hogy segítsék a rászorulókat, hogy meghitt, békés legyen az ünnep mindenkinek. Cserna Gábor hozzátette, karácsony előtt viszi ki a posta a dunaújvárosi nyugdíjasoknak az önkormányzat ötezer forintos támogatását, ezzel is kifejezve az idősek iránti tiszteletet, megbecsülést. Valamint, jövő héten hétfőn adják át a Fidesz jótékonysági bálján összegyűlt adományokat, a bevételből hatvannyolc családnak tudnak segíteni.

