Fájdalmas vereség

spigott - 2017. január 19. 20:31

A küzdelemre nem lehetett panasz, de sok ziccert hagyott kihasználatlanul, s végül hosszabbítás után szenvedett 4-3-as vereséget a Brassótól a DAB jégkorong csapata.

Fontos meccs várt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóira ma este, hiszen a negyedik helyezett Brassó gárdáját fogadták a jégcsarnokban, s ahhoz, hogy legyen esélyük befogni, megelőzni mai ellenfelüket, mindenképpen meg kellett szerezni a három pontot. Láthatóan motiváltan is kezdte a találkozót a DAB, mely az első percben három ajtó-ablak helyzetet dolgozott ki a brassói kapu előtt, ám ezek kimaradtak, s ahogy az lenni szokott, az ellenfél azonnal büntetett: Gligát nem vették túl komolyan a hazai játékosok, s a vendégek csatára ezt köszönte szépen, szép szlalom után kilőtte a hosszú sarkot (0-1). A bekapott gól láthatóan meg is fogta a mieinket, s a hangulaton az sem segített, hogy a hetedik percben újabb kontrát vitt végig sikeresen az erdélyi alakulat, s mivel Mihály nem hibázta el a ziccert, máris 0-2-es állás miatt szomorkodhattunk.

A folytatásban is csak kereste játékát együttesünk, míg a vendégek többször is tisztán lőhettek, de Koitmaa szimpla és kettős hátrányban is stabilan fogta a korongokat sőt, amikor már csak egy ember volt a hátrányunk, végre a mieink kontrázhattak, s Hruby góljával sikerült megfelezni a hátrányukat (1-2). A találat után megélénkült a meccs, a DAB nagyon igyekezett megszerezni az egyenlítő gólt, míg a brassóiak elsősorban a stabil védekezésből indított ellentámadásokra gondolva óvták ketrecüket. Több helyzete is volt a Bikáknak, Dansereau valósággal körbelőtte a kaput, Becze is többször veszélyeztetett, de a legnagyobb lehetőség Odnoga előtt adódott, aki a második harmadban egyedül vezethette a korongot a brassói kapura, ám Tőkén ő sem tudott kifogni.

A harmadik felvonás elején ismét bekezdett a DAB, ám a vendégek egy szépen kijátszott emberelőnyös figura végén tovább növelték előnyüket, s mikor Kaszkov is büntetőt hibázott, nagyon úgy tűnt, hogy ezúttal is pont nélkül maradnak az Acélbikák (1-3). Szerencsére az egész mérkőzésen nagyon alattomosan játszó Clarke kisegítette a mieinket, mert egy kétperces kiállítás után addig reklamált, amíg kapott hozzá még ötöt, így összesen hét teljes percig emberelőnyben támadhattuk a vendégek kapuját.

Egy újabb brassói szabálytalanság után ráadásul kettős előnyben rohamozta ellenfele ketrecét a DAB, mely Azari kapáslövésével ismét feljött egyre sőt, hogy a hazai drukkerek kedve még jobb legyen, arról Németh Péter gondoskodott, aki egy kapusról lecsorgó korongot emelt a hálóba (3-3).

Tőke kapus magánszáma újabb fegyelmit ért a vendégeknek, akik kihúzták a maradék három perces hátrányt, majd az utolsó percben megkapták az esélyt ők is a meccs eldöntésére, de Lencsés kiállítása alatt jól védekeztek a mieink, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban lezárhatta volna a meccset együttesünk, mert egy korongszerzés után Becze a félpályáról vezethette a korongot a vendégek kapujára, ám ez a szóló kimaradt, míg az ellentámadásból Mihály nem hibázott, így a vendégek nyerték 4-3-ra a rangadót, ami egyben azt is jelentette, hogy már csak matematikai esélyünk van a negyedik hely megszerzésére.

DAB – ASC Corona Brasov 3-4 (1-2, 0-0, 2-1, 0-1)

DAB: Koitmaa – Hudec (1), Ölander, Dansereau (1), Cseter, Azari 1, Hruby 1, Ladigin, Becze (1), Török, Kaszkov (2), Lencsés, Hüffner, Odnoga, Nagy M., Tanka, Magosi, Németh 1, Borbás, Léránt. Vezetőedző: Heikki Malkia.

ASC Corona Brasov: Tőke - Filip, Nagy I., McDonald (1), McGregor 1, Klempa (1), Nagy Cs., Clarke, Mihály 2 (2), Gliga 1 (1), Zabludovszkij (1), Bors, Bíró O., Tranca, Fodor, Bíró G., Csíki, Péter, Bíró M. Vezetőedző: Martin Lacroix.

DAB - Brassó 3-4

DAB - Brassó 3-4 - fotó: Sándor Judit

Tóth Gergely a DAB első érkezője

2024. máj. 17.

Az előző Erste Liga szezonban még a Budapest Jégkorong Akadémia színeiben játszó, dunaújvárosi születésű Tóth Gergely a DAB jégkorongozóinak idei első szerzeménye.

Kovács-Seres Hunor újra nemzetközi mezőnyben bizonyíthat

Olaszországban, Piombinoban ugrik tengerbe a DKSE úszója, Kovács-Seres Hunor az Európa Kupa első fordulójában.

Tapadnak az éllovasra

Háromgólos hátrányból fordítva aratott sikert a Hangover gárdája a városi kispályás labdarúgó bajnokság ST Solar osztályának csütörtöki fordulójában.

DSTV: jótékonysági futás szombaton

2024. máj. 16.

Népes támogatócsapat segítségével szervez jótékonysági futást a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja. A Jót Fut a Város - Dunaújváros! elnevezésű rendezvényt május 18-án tartják meg, s az esedékes programot egy sajtótájékoztató részeként harangozta be a szervezőcsapat – az esemény bevételét a Móra Ferenc Általános Iskolának ajánlják. Hangkép.

Kiütéses siker az ifik között

A DKKA U17-es csapata szoros meccsen kikapott, az U19-esek viszont simán nyertek a Budaörs ellen a korosztályos bajnokságok szerdai fordulójában.

DSTV: egykori legendát fogadtak

2024. máj. 15.

Továbbra is aktív Dunaújvárosban a Senior Klub. A közösség a legutóbbi találkozójára is egy egészen különleges vendéget hívott meg: Csepecz Ferenc Dunaújváros Sportjáért-díjas labdarúgó, a Sztálinvárosi Vasas egykori játékosa mesélt a pályafutásáról, élményeiről. Hangkép.

Az éllovas nyerte a rangadót

Az utolsó tíz percben szerzett három góllal húzta be a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus osztályának rangadóját a Fejó-Therm gárdája a sorozat újabb fordulójában.