Dunaújváros Hetilap

Az önkormányzat állja a felújítás költségeit

2017. február 8. (szerda) 13:44 - Molnár Emese

Az Arany iskola sportcsarnokának vizesblokkjait újítja fel a DVG Zrt. az önkormányzat megbízásából.

Nagy Zsolt, a DVG Zrt. vállalkozási, műszaki és ingatlankezelési ágazatvezetője elmondta, az öltözőkhöz tartozó négy darab vizesblokk felújítását január végén kezdték meg. A mosdókat és zuhanyzókat tartalmazó blokkokat egyesével újítják fel az iskola igazgatójának kérésére, hogy a többit lehessen a kivitelezés ideje alatt is használni mind a délelőtti, mind a délutáni foglalkozásokon. Az épületgépészeti kivitelezéssel már elkészültek. A jelenlegi munkálatok során elbontják a régi, rossz állapotban lévő falakat és új gipszkarton falakat emelnek.  Ezután pedig következnek a hidegburkolati feladatok. A felújítás költségvetése mintegy hatmillió forint, amelyet az önkormányzat biztosít.

Nagy Zsolt arról is beszámolt, hogy elkészültek a polgármesteri hivatal földszintjén található díszterem felújításával. Itt kicserélték az összes bejárati ajtót, új álmennyezetet és világítást építettek ki, felújították a márványburkolatot és átfestették a termet. Továbbá a radiátorok is egy különleges burkolatot kaptak, így teljes összképében megszépült a díszterem.

 

A rovat további hírei: Közélet

Piszkos trükkökkel próbálkoznak a csalók

Piszkos trükkökkel próbálkoznak a csalók

2020. április 08. (szerda)

Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az elmúlt időszakban egyre több a koronavírusos csalás: az átverők hivatalos személynek adják ki magukat és azt hazudják, hogy ingatlanfertőtlenítést hajtanak végre, vagy a vírus szűrésére alkalmas tesztet és maszkot értékesítenek, illetve idős személyek ellátására szolgáltatást ajánlanak fel.

Katonai járőrök– már Dunaújváros utcáin is

Katonai járőrök– már Dunaújváros utcáin is

2020. április 07. (kedd)

Dunaújvárosban is megjelentek a katonai rendész járőrök mától, adta hírül a város hivatalos weboldala. A cél a biztonságérzet növelése, írják.

Együttműködést kérnek a kormánytól a szabad városok

Együttműködést kérnek a kormánytól a szabad városok

2020. április 07. (kedd)

Negyvenegy város-, illetve kerületi vezető, köztük Pintér Tamás polgármester tiltakozott közös nyilatkozatban a kormány önkormányzatokat sújtó pénzelvonási diktátuma ellen. Összegzés a hajtás után.

Csak így tovább, Dunaújváros: maszkos akciók!

Csak így tovább, Dunaújváros: maszkos akciók!

2020. április 06. (hétfő)

Rendkívüli húsvéti akciót hirdetett, maszkdíszítésre buzdít Pintér Tamás polgármester, a Maszkvarró Manufaktúra (MaMa) programja is csúcsra jár e napokban. A "jószolisok" is segítettek – hírcsokor a hajtás után.

Takarítógép a város útjain – türelmet kérnek az autósoktól

Takarítógép a város útjain – türelmet kérnek az autósoktól

2020. április 05. (vasárnap)

A járványügyi helyzet miatt csökkent forgalmat kihasználva a következő hetekben zajlik a város útjainak tavaszi nagytakarítása. Az autósoktól türelmet kérnek!

"... csak feladatokat kapott a kormánytól, forrást nem”

"... csak feladatokat kapott a kormánytól, forrást nem”

2020. április 05. (vasárnap)

Dunaújváros büdzséjét is érzékenyen érinti a kormányzati terv a gépjárműadó átcsoportosításáról – szeretett városunk mintegy 120 millió forinttal járul hozzá az állami védekezéshez, írta az Alfahír hírportál. Városi vonatkozások és hatékony költés követelése Pintér Tamás polgármestertől a hajtás után.

A fogyatékkal élőkről is gondoskodik az önkormányzat

A fogyatékkal élőkről is gondoskodik az önkormányzat

2020. április 04. (szombat)

Az idősek rendkívüli ellátása mellett új programot kezd a jövő héttől városunk önkormányzata: megszervezik a fogyatékkal élők ellátó programját is. Hajtás után az összes fontos részlet!